Справа № 2а-53/09/0770
Рядок статзвітності №6.13
Код 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2009 p. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Воловар О.В.
за участю сторін:
представника позивача - Жупан Артура Юрійовича;
відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду позовну заяву Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення на користь Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області заборгованості у розмірі 251, 52 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 29 липня 2009 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 29 липня 2009 року.
Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до приватного підприємця ОСОБА_1, якою просить стягнути на користь управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області заборгованість у розмірі 251, 52 грн.
Свої вимоги позивач мотивує наступним. Приватний підприємець ОСОБА_1 - зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», а з 01 січня 2004 року, як платник страхових внесків відповідно до статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до пункту 8 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, що оподатковуються за загальною системою оподаткування (особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності), сплачують страхові внески у розмірі визначеному для цієї категорії платників Законом України «Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування», але не менше мінімального страхового внеску. Підпунктом 2 пункту 1 статті 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» приватні підприємці, платники загальної системи оподаткування (особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності), сплачують внески до Пенсійного фонду за ставкою 33, 2% до 31 березня 2005р. від суми
оподатковуваного доходу, отриманого від діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб в межах максимальної величини, з якої справляються страхові внески. При цьому, розмір місячного страхового внеску повинен бути не менше мінімального розміру страхового внеску за кожний місяць. За підсумками 2005 року відповідачем у відповідності до пункту 11.12. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, надано управлінню Пенсійного фонду звіт про нарахування та сплату суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2005 рік в сумі 251, 52 грн. за формою згідно з додатком 26 цієї Інструкції, які зобов'язаний сплатити в повному обсязі. Станом на 17 грудня 2008 року відповідач не сплатив страхові внески.
Під час судового розгляду даної справи представник позивача повністю підтримав позовні вимоги з мотивів, що наведені в позовній заяві.
В судові засідання, що проходили який проходили 27 травня 2009 року та 29 липня 2009 року відповідач не з'явився та не забезпечив явку свого представника. Про дату, час та місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Про причини неявки відповідач Закарпатський окружний адміністративний суд не повідомляв.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що приватний ОСОБА_1 - є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», а з 01 січня 2004 року є платником страхових внесків відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі Закон України №1058).
Приватним підприємцем ОСОБА_1 30 березня 2006 року до управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області був поданий звіт про нарахування та сплату суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2005 рік, відповідно до якого нараховано страхових внесків до сплати в сумі 251, 52 грн. Відповідно до корінця вимоги від 04 жовтня 2006 року № Ф-265 за приватним підприємцем ОСОБА_1 рахується заборгованість у розмірі 251, 52 грн.
Відповідно до повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення дана вимога була особисто вручена відповідачеві. Заборгованість відповідачем не погашена.
Відповідно до статті 1 пункту 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Відповідно до статті 4 пункту 1 вказаного Закону ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються у розмірі 33, 2 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного абзацами першим і другим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Відповідно до статті 14 пункту 1 Закон України №1058 роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують
працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру - є страхувальниками.
Відповідно до статті 15 частини 1 Закону України 1058 платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону.
Відповідно до пункту 8 Прикінцевих положень Закону України № 1058 страхові внески, що перераховуються до солідарної системи (крім страхових внесків, що перераховуються особами, зазначеними в пунктах 3 і 4 статті 11 та у статті 12 цього Закону, а також страхових внесків, сплачуваних за осіб, зазначених у пунктах 8, 13, 14, 17 статті 11 цього Закону), сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для відповідних платників збору.
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суб'єктом солідарної системи є в тому числі застраховані особи та страхувальники.
Відповідно до статті 20 частини 12 Закону України № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника внесків.
З огляду на вищевказане суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву задовольнити..
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області заборгованість у розмірі 251, 52 (двісті п'ятдесят одну грн., 52 коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд" шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.