Справа №2а-61/09/0770
Рядок стазітності № 6.13
Код 06
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2009 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої - судді Большакової О.О.,
при секретарі - Совга Н.,
з участю представника позивача Управління Пенсійного Фонду України в Тячівському районі Закарпатської області - Червак О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті. Ужгороді адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
встановив:
12 січня 2009 року управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 138 гривень 12 копійок.
У судовому засіданні представник управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Червак О.С. позовні вимоги підтримав повністю та пояснив, що відповідачем всупереч вимогам Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" станом на 17.12.2008 року не було сплачено страхові внески в розмірі 138 гривень 12 копійок. Відповідачем добровільно заборгованість погашено не було, а так просив задовольнити позовні вимоги повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про причини неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи у його відсутності суду не подав.
Також відповідач не надіслав суду заперечення проти позову.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, що ПП ОСОБА_1 - являється платником страхових внесків відповідно до ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058, який набув чинності з 01.01.2004 року.
За підсумками 2005 року ОСОБА_1 у відповідності до пункту 11.12 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, надано управлінню Пенсійного фонду звіт про нарахування та сплату суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2005 рік в сумі 251 гривня 52 копійок за формою згідно з додатком 26 цієї Інструкції, які страхувальник зобов'язаний сплатити в повному обсязі. Так як підприємцем не сплачено страхові внески в повному обсязі, а сплачено лише 113 гривень 40 копійок і станом на 17 грудня 2008 року відповідно до особової картки платника приватний підприємець ОСОБА_1 має заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 138 гривень 12 копійок.
Згідно ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для платників збору, визначених п. І та п. 2 статті І цього Закону (а саме суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, юридичних та
фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників) встановлюються ставки збору в розмірі 33. 2 відсотка від об'єкту оподаткування, визначеного п. І ст.2 цього Закону.
Позивачем для відповідача, відповідно до вимог статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" вручено вимогу, яка на момент подання адміністративного позову не задоволена та останнім у встановленому законом порядку не оскаржувалась, а відтак є чинною та такою, що обґрунтовує факт узгодження недоїмки.
Відповідно до абзацу 8 пункту 3 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони - суб'єкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано. Позивач від сплати судових витрат звільнений у встановленому ДКМУ «Про державне мито» порядку (стаття 4).
Таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 122, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України "в Тячівському районі Закарпатської області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області 138 гривень 12 копійок заборгованості за рахунок активів боржника.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано через Закарпатський окружний адміністративний суд до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі, а апеляційну скаргу на постанову суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скарга не була подана. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.