Справа № 2а-2171 /09 /0770
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
по відмову у відкритті провадження
8 квітня 2009 року Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Больашкова О.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Між гірської філії ВАТ „Закарпатгаз", Міжгірського ССТ, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання дій неправомірними, зобов'язання відключити підприємців від газопроводу
встановила:
ОСОБА_1 3 квітня 2008 року звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Між гірської філії ВАТ „Закарпатгаз", Міжгірського ССТ, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання дій неправомірними, зобов'язання відключити підприємців від газопроводу.
Після одержання даної позовної заяви суддею було з"ясовано, що така не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Згідно ст.2 КАС Україниїзавданням адміністративного судочинства є захист прав і свобод, інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих функцій.
Пунктом 1 ч.1 ст.3 КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб"єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень .
Згідно ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Згідно ст. 15 ЦПК України в порядку цивільного судочинства розглядаються справи про захист порушених, невизнаних або спорюваних прав, свобод, інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних та трудових правовідносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Як вбачається із позовної заяви, має місце спір між позивачем та відповідачам щодо реалізації її прав як споживача газу й предметом позову є визнання дій посадових осіб підприємства неправомуиним та зобов'язання виконати певні дії, тобто щодо здійснення його господарської діяльності, й даний спір не являється публічно-правовим.
Таким чином, даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а на спірні правовідносини поширюється цивільна юрисдикція.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо праву не належить розглядати в порядку
2
адміністративного судочинства.
При цьому суд роз'яснює позивачу його право звернення до суду з позовом у порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАС України, судя
ухвалила:
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Між гірської філії ВАТ „Закарпатгаз", Міжгірського ССТ, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання дій неправомірними , зобов'язання відключити підприємців від газопроводу .
Дана ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до суду, який її ухвалив. Апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скарга не була подана. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи