Судове рішення #6139868

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ




17 вересня 2009 року                             м. Вінниця


Замостянський районний суд м. Вінниці

в складі:


          головуючого:           судді Ковальчука О.В.,

          при секретарі:           Гречці О.М.,



розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Вінницька підшипникова компанія" про стягнення заборгованості по заробітній платі,  


В С Т А Н О В И В  :


    ОСОБА_1 в серпні 2009 року звернувся до суду з позовом до ТОВ "Вінницька підшипникова компанія" про стягнення заборгованості по заробітній платі, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що він з 17 жовтня 2006 року по 31 липня 2008 року працював в ТОВ "Вінницька підшипникова компанія" на посаді  слюсаря 5 розряду інструментального цеху. У відповідності з наказом № 170-к від 31.07.2008 року, він був звільнений з роботи за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України. Однак відповідач не здійснив у день звільнення виплату усіх належних йому сум, як того вимагає ст. 116 КЗпП України.

    Всього відповідач станом на 01 серпня 2009 року заборгував позивачу 2825 гривень 43 коп., тому позивач був змушений звернутись до суду для захисту своїх прав та законних інтересів.

    В судовому засіданні позивач підтримав позов та просив суд стягнути на його користь з ТОВ "Вінницька підшипникова компанія" заборгованість по заробітній платі в сумі 2825 гривень 43 коп. відповідно до довідки наданої підприємством.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, надавши суду письмову заяву, відповідно до якої просив провести судове засідання та розглянути справу у його відсутність, позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши заяву представника відповідача та матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки, як встановлено у судовому засіданні,  ТОВ "Вінницька підшипникова компанія" має перед ОСОБА_1., який працював на даному підприємстві, заборгованість по заробітній платі в сумі 2825 гривень 43 коп.

Відповідно до ст. 116 КЗпП України, при звільнені працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Згідно ст. 88 ЦПК України, оскільки позивач був звільнений від сплати судових витрат, їх  слід стягнути з відповідача на користь держави.

    На підставі викладеного та ст. ст. 115, 116 КЗпП України, керуючись ст.ст. 10, 60, 212 - 215 ЦПК України, суд,  


В И Р І Ш И В  :


    Позов ОСОБА_1 до ТОВ "Вінницька підшипникова компанія" про стягнення заборгованості по заробітній платі задовольнити.

Стягнути з ТОВ "Вінницька підшипникова компанія" на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в сумі 2825 гривень 43 коп.

Стягнути з ТОВ "Вінницька підшипникова компанія" судовий збір на користь держави в  сумі  51 гривні та 120 гривень витрат на оплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.

На рішення суду до Апеляційного суду Вінницької області через Замостянський районний суд м. Вінниці може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду.



          Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація