Судове рішення #61400

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

"28" липня 2006 р.                                                                                Справа №  10/122

 

За позовом прокурора Кіцманського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Кіцманському районі

 

до приватного підприємця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

 

про стягнення податкової заборгованості в сумі 1103,12 грн.

 

Суддя       Т.І. Ковальчук

 

Секретар судового засідання Стаховська Н.М.

 

За участю представників:

Від позивача -Григоряк І.Є., старший державний податковий інспектор, дов. № 2491/9/04 від 28.04.2006 р.

Від відповідача -не з'явився

У засіданні приймали участь -прокурор Філіпець В.П.

 

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор Кіцманського району звернувся з позовом в інтересах держави в особі позивача до відповідача про примусове стягнення податкової заборгованості з єдиного податку суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи в сумі 1103,12 грн.

Ухвалою від 16.06.2006 р. справу до розгляду в судовому засіданні призначено на 13.07.2006 р. за участю представників сторін та прокурора, від відповідача витребувано пояснення на позов. Ухвалою від 13.07.2006 р. розгляд справи було відкладено на 28.07.2006 р. у зв'язку з неявкою відповідача в судове засідання та неподанням пояснень на позов.

У судове засідання 28.07.2006 р. відповідач повторно не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, що засвідчується наявними у справі поштовими повідомленнями.

У зв'язку з викладеним перешкод для вирішення спору без участі особи, яка не з'явилася на виклик суду, немає.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач, будучи приватним підприємцем, не перераховує належні до сплати суми податків і має борг станом на 18.05.2006 р. по сплаті єдиного податку в зазначеній сумі.

У судовому засіданні прокурор і представник позивача позов підтримали.

Заслухавши пояснення прокурора і представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідач як приватний підприємець, зареєстрований у встановленому порядку, у відповідності до Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” (далі -Указ) з квітня 2004 року обрав спрощену систему оподаткування своєї господарської діяльності  шляхом сплати єдиного податку, що також підтверджується корінцем відповідного свідоцтва серії ІНФОРМАЦІЯ_2 № НОМЕР_1 (а.с.12,13).

Із заяви відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 22.03.2004 р. вбачається, що відповідач у 2004 році здійснював підприємницьку діяльність з використанням праці однієї найманої особи.

Згідно з п. 2 Указу суб'єкти малого підприємництва-фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва-фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем  їх державної реєстрації і не може становити менше 20 гривень та більше 200 грн. на місяць.

У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.

Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного Казначейства України.

Розмір єдиного податку, належного до щомісячної сплати відповідачем, установлено згідно ставок, прийнятих рішенням ХІ сесії ХХІV скликання Кіцманської районної ради № 221-11/04 від 24.02.2004 р., і становить 200 грн. щомісячно (а.с.27).

З облікової картки платника та розрахунку позивача, вбачається, що заборгованість відповідача по сплаті єдиного податку станом на день звернення прокурора з позовом за 2004 рік становить 1103,12 грн. (а.с. 14-17,24).

Пунктом 5 Указу передбачено, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно з законодавством України.

У зв'язку з наведеним на відповідача поширюються норми Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі -Закон) щодо порядку погашення зобов'язання по сплаті єдиного податку.

У відповідності до пункту 3.1.1 ст. 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу  виключно за рішенням суду.

Враховуючи, що згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, суд вважає податкове зобов'язання відповідача по щомісячній сплаті єдиного податку у визначеній сумі та встановлені Указом строки узгодженим з моменту подання відповідачем заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” (в ред. Закону України від 12.01.2005 р. № 2322-ІV) встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку.

За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Судовий збір належить стягнути з відповідача на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 98, 160-163, п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

 

П О С Т А Н О В И В :

 

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, народився ІНФОРМАЦІЯ_4, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_5,  ідентифікаційний номер НОМЕР_2:

- недоїмку по єдиному податку в сумі 1103,12 грн. до місцевого бюджету на рахунок 34218379600129, код платежу 16050200 Кіцманського відділу державного казначейства у Чернівецькій області МФО 856135 (стягувач -державна податкова інспекція у Кіцманському районі, м. Кіцмань Чернівецької області, вул. Українська, 4, код 21434180);

- 11,03 грн. судового збору в доход Державного бюджету України (отримувач -ВДК у м. Чернівці, Банк УДК в Чернівецькій області, МФО 856135, код 23246436, розрахунковий рахунок 31117095600002, стягувач -державна податкова інспекція у Кіцманському районі, м. Кіцмань Чернівецької області, вул. Українська, 4, код 21434180).

3. З набранням постановою законної сили видати виконавчі листи.

 

Постанова  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого Кодексом адміністративого судочинства України , якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк,  встановлений  КАС України,  постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У  разі  подання  апеляційної скарги судове рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної  сили   після   закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо  строк  апеляційного  оскарження  буде поновлено,  то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються  в  апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 КАС України -  з  дня  складення  в  повному  обсязі.

Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Постанова складена в повному обсязі, проголошена і підписана 28 липня 2006 року.

 

Суддя                                                                                         Т.І.Ковальчук

 

 

  • Номер:
  • Опис: про стягнення безпідставно отриманих коштів 15 200,00 грн
  • Тип справи: Позовна заява(звичайна)
  • Номер справи: 10/122
  • Суд: Господарський суд міста Києва
  • Суддя: Ковальчук Т.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.04.2011
  • Дата етапу: 12.05.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація