Судове рішення #6140893

Справа № 2а-2786/09/0770

Рядок статзвітності № 6.14

Код 05

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

20 червня 2009 р. м. Ужгород

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., розглянувши справу в порядку письмового провадження за позовною заявою начальника Мукачівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина Афганістану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 про затримати та примусове видворення громадянина Афганістану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за межі України, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Начальник Мукачівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України (надалі позивач) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до громадянина Афганістану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (надалі відповідач), якою просить: 1) затримати громадянина Афганістану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1; 2) примусово видворити громадянина Афганістану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за межі України.

Свої вимоги позивач мотивує наступним. Відповідач 20 травня 2009 року був затриманий прикордонним нарядом від відділу прикордонної служби «Велятино» Мукачівського прикордонного загону за спробу незаконно, поза пунктами пропуску, перетнути державний кордон з України в Румунію у складі групи осіб.

Про затримання відповідача, який зі слів є громадянином іноземної держави, було повідомлено Посольство іноземної держави на території України та надані анкетні дані для встановлення особи та відповідно для притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 204-1 частини 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення і прийняття рішення щодо видворення за межі України. У зв'язку з ненадходженням відповідей на запити, 22 травня 2009 року термін адміністративного затримання відповідача санкцією прокурора міста Мукачева продовжено до 10 діб.

Відповідно до статті 32 частини 5 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» примусове видворення за межі України іноземця або особи без громадянства може здійснюватись тільки на підставі постанови адміністративного суду, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що такі особи будуть ухилятися від виїзду з України в добровільному порядку. У відповідача відсутні документи, що посвідчують особу, відсутні кошти для виїзду з України, працевлаштуватися в Україні не має змоги, родичів на території України не має. Крім того, відповідач двічі грубо та свідомо порушив законодавство України, а саме статтю 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», коли незаконно перетнув державний кордон в Україну та статтю 26 цього Закону, коли вчинив спробу незаконно перетнути державний кордон з України в Румунію, а отже є всі підстави вважати, що відповідач може ухилитися від виїзду з України в добровільному порядку.

Представник позивача подав до суду заяву, в якій вказує, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглянути позовну заяву начальника Мукачівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина Афганістану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 про затримати та примусове видворення без присутності представника позивача (а.с. 13).

Відповідач подав до суду заяву, в якій вказує, що з позовними вимогами згідний та просить розглянути позовну заяву без його участі (а.с. 14).

Відповідно до статті 122 частини 3 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Відповідно до статті 3 частини 1 пункту 10 КАС України, письмове провадження -розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Оскільки всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Громадянин Афганістану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, 20 травня 2009 року був затриманий прикордонним нарядом від відділу прикордонної служби «Велятино» Мукачівського прикордонного загону за спробу незаконно, поза пунктами пропуску, перетнути державний кордон з України в Румунію у складі групи осіб. Дані обставини підтверджені протоколом про адміністративне затримання від 20 травня 2009 року (а.с. 5), протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 20 травня 2009 року (а.с. 6).

Відповідно до статті 32 частини 5 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Відсутність у відповідача документів, коштів, за які може повернутися додому, а також відсутність на території України родичів, суд розцінює як можливість відповідача ухилитися від виїзду з України в добровільному порядку. Крім того, відповідач порушив законодавство України двічі, а саме статтю 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», коли незаконно перетнув державний кордон в Україну та статтю 26 цього Закону, коли вчинив спробу незаконно перетнути державний кордон з України в Румунію. З метою запобігти в майбутньому здійснення відповідачем незаконної діяльності суд вважає за можливе затримати і примусово видворити з України громадянина Афганістану ОСОБА_1, 01 грудня 1992 народження відповідно до статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Крім того, відповідач визнав позовні вимоги, що підтверджується заявою (а.с. 14).

На підставі наведеного, відповідно до статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 122, 160-163 КАС України, суд, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Адміністративний позов Начальника Мукачівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина Афганістану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, - задовольнити повністю.

Затримати громадянина Афганістану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

 

Примусово видворити громадянина Афганістану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за межі України.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація