Судове рішення #61409397


Справа № 6-4/10


УХВАЛА

08 квітня 2010 року м. Кілія

Кілійський районний суд Одеської області у складі головуючого судді Бошкова М.І., при секретарі Іваненко В.і, розглянувши подання Відділу Державної виконавчої служби Кілійського районного управління юстиції про вжиття заходів щодо забезпечення виконання рішення Южненського міського суду Одеської області від

16.03.1999року по справі № 2-100 про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини, у вигляді тимчасової заборони виїзду за межі України,

Встановив:

Відділ Державної виконавчої служби Кілійського районного управління юстиції подав до суду подання про вжиття заходів щодо забезпечення виконання рішення Южненського міського суду Одеської області від

16.03.1999року по справі № 2-100 про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини , в якому вказує що на виконанні у Відділі Державної виконавчої служби Кілійського районного управління юстиції знаходилося рішення Южненського міського суду Одеської області від 16.03.1999 року по справі N° 2-100 про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини-доньки ОСОБА_3,

04.02.1991року народження, в розмірі 1\4 частини з усіх видів заробітку до досягнення дитиної повноліття, тобто до 04.02.2009 року. Але боржник ОСОБА_1 не виконував рішення суду, аліменти не виплачував, станом на 01.04.2010 року допустив заборговність по аліментах на утримання дитини в сумі 11321 грн.ОО коп Боржник постійно знаходиться за кордоном України і провести з ним роботу щодо погашення заборгованості неможливо.

Представник Державної виконавчої служби підтримав подання та просить тимчасово обмежити ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України до виконання ним зобов'язань по сплаті заборгованості по аліментах.

ОСОБА_1 неодноразово викликався до суду для розгляду подання, але так як за місцем реєстрації він не проживЗє, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, а тому суд розглядає подання без його участі так як він повідомлен належним чином.

Вислухав пояснення представника Державної виконавчої служби, державного виконавця Даниленко С.К. вивчивши представлені документи, суд вважає що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до ст. 14 ЦПК України, судові рішення що набрали законної сили, обов'якові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, посадових і службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Відповідно до рішення Южненського міського суду Одеської області по справі № 2-100 від 16.03.1999 року про стягнення з ОСОБА_1П на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої ОСОБА_3,

04.02.1991року народження, у розмірі 1\4 частини з усіх видів заробітку щомісячно до досягнення дитиної повноліття, тобто до 04.02.2009 року, ОСОБА_1 зобов'язаний виплачувати аліменти.

і

Рішення суду направлено до Державної виконавчої служби Кілійського управління юстиції і по ньому відкрито виконавче провадження.

Але, ОСОБА_1 рішення суду, яке набрало законної сили, в повному обсязі не виконував, аліменти не виплачува і станом на 01.04.2010 року допустив заборговність по аліментах на утримання дитини в сумі 11321 грн.ОО коп.

Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Згідно ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.

Тому державний виконавець, на виконання пункту 2 Указу Президента України "Про додаткові заходи щодо підвищення ефективності виконання рішень судів" від 24.03.2008 року N 261/2008, приймає відповідні заходи щодо примусового виконання рішень Южненського міського суду Одеської області про стягнення аліментів з ОСОБА_1

Відповідно до ст. 194 СК України, якщо за виконавчим листом, пред'яленим до виконання, аліменти не стягувались у зв'язку з розшуком платника аліментів або у зв'язку з його перебуванням за кордоном, вони мають бути сплачені за весь минулий час.

Як указано в ухвалі Кілійського районного суду від 08.07.2008 року ОСОБА_1 об'явлений у розшук як платник аліментів, який ухиляється від їх уплати.

Згідно довідки начальника СГ1 РФО Кілійського РВ ГУМВС України в Одеській області № 98\760 від 20.01.2008 року та акта державного виконавця від 29.01.2008 року боржник зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1, але за вказаною адресою не проживає, так як постійно проживає за межами України - у Франції.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, порядок розв'язання спорів у цій сфері регулює Закон України "Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України".

Положеннями статті 6 цього Закону встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.

Отже, наявність в особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням, у тому числі аліментних, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

Як указав в розрахунку від 10.02.2009 року Державний виконавець Державної виконавчої служби Кілійського районного управління юстиції ОСОБА_4 станом на 01.02.2009 року за ОСОБА_1 рахується заборговність по аліментах на утримання дитини в сумі 11321 грн.ОО коп.

Суд вважає, що наявність значної заборгованості по аліментам за ОСОБА_1 та невиконання ним судового рішення є достатньою підставою для тимчасової заборони йому виїзду за кордони України до виконання ним своїх зобов'зань.

Пунктом 8 статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" встановлено, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема, запобігання та недопущення в'їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі згідно з дорученнями правоохоронних органів.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.14, 368 ч.І ЦПК, Законами України: «Про виконавче провадження», "Про Державну прикордонну службу України", "Про порядок виїзду з України та в'їзд в



Україну громадян України", Указом Президента України "Про додаткові заходи щодо підвищені ефективності виконання рішень судів", суд

Ухвалив:

Тимчасово обмежити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_3. Волинської області, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_4. Одеської області вул. Дунайська 217, у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов'язаі щодо погашення заборгованості по аліментах на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_1 КатериниЛеонідівни, ІНФОРМАЦІЯ_5, в сумі 11321 грн.ОО коп.


Ухвала може бути оскаржена відповідно де чинного законодавства до Апеляційного суду Одеської області.

Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_5




  • Номер: б/н
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 6-4/10
  • Суд: Білопільський районний суд Сумської області
  • Суддя: Бошков М. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.11.2015
  • Дата етапу: 17.11.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація