П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
22 червня 2009 року м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в особі судді Симаченко Л. І. розглянув справу про адміністративне правопорушення, в якій постановою судді Ужгородського міськрайонного суду від 23 березня 2009 року
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканець АДРЕСА_1,
звільнений від адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 206 - 1 КпАП України на підставі ст. 22 КпАП України у зв'язку з малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
За постановою суду ОСОБА_1 вчинив правопорушення за таких обставин: 20 березня 2009 року о 14 - й годині 20 хвилинах незаконно перевозив з м. Києва до м. Ужгорода на власному автомобілі марки «Мерседес», державний номер НОМЕР_1 громадян Росії в кількості 9 осіб, які порушуючи правила перебування на території України, без відповідного дозволу Державної прикордонної служби України прибули в прикордонний контрольований район - м. Ужгород.
В протесті заступник прокурора м. Ужгорода просить скасувати постанову суду, а матеріали направити на новий судовий розгляд, зазначаючи, що судом не було враховано обтяжуючу відповідальність обставину - вчинення правопорушення групою осіб, що не давало суду можливість звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності.
Переглянувши справу в межах протесту, заслухавши особу, що склала протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_2, який вважає, що суд правильно прийшов до висновку про малозначність вчиненого ОСОБА_1 діяння, перевіривши матеріали адміністративної справи, апеляційний суд вважає, що апеляція заступника прокурора м. Ужгорода не підлягає задоволенню з таких підстав.
Передбачений ст. 279 КпАП України порядок розгляду адміністративної справи був судом дотриманий. Постанова відповідає вимогам ст. ст. 283, 284 КпАП України. Суд правильно прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 206 - 1 КпАП України та про малозначність даного правопорушення. Процесуальних порушень, які б тягнули за собою скасування постанови не встановлено.
Посилання прокурора на безпідставне застосування вимог ст. 22 КпАП України з мотивів, що судом не було враховано обтяжуючу відповідальність обставину - вчинення правопорушення групою осіб є необґрунтованими. При визначенні малозначності правопорушення суд насамперед повинен оцінити наслідки вчиненого правопорушення, переконатися, що вчиненими діями не завдана значна шкода державним або суспільним інтересам, дослідити обстановку, в якій було вчинено порушення, а також врахувати особистість правопорушника, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Враховуючи фактичні обставини справи, що в матеріалах справи відсутні жодні дані, які б свідчили про велику суспільну шкідливість вчинених ОСОБА_1 дій, а також які б свідчили, що останній вчинив зазначене правопорушення в групі осіб, апеляційний суд приходить до висновку про правильність висновків суду першої інстанції. В протесті прокурора не наведено переконливих підстав, за яких можна було б вважати постанову суду незаконною.
За таких обставин протест прокурора задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 293, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, апеляційний суд Закарпатської області
П О С Т А Н О В И В :
Залишити протест заступника прокурора м. Ужгорода без задоволення, а постанову Ужгородського міськрайонного суду від 23 березня 2009 року про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 206 - 1 КпАП України на підставі ст. 22 КпАП України у зв'язку з малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням - без змін.
Постанова суду остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду
Закарпатської області Л. І. Симаченко