- відповідач: Рунаєв Олег Юрійович
- позивач: Рунаєва Юлія Володимирівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 171/47/17
2/171/501/17
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
Суддя Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Семенова Н.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на малолітню дитину, -
В С Т А Н О В И В :
11.01.2017 року до Апостолівського районного суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на малолітню дитину.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами вважаю, що наявні підстави для залишення позовної заяви без руху.
Згідно п. 3 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі, зокрема, у справах про стягнення аліментів.
Однак, відповідно п. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 640,00 грн.
ОСОБА_1 при подачі вказаної позовної заяви судовий збір не сплатила, а також вона не входить до переліку осіб, зазначених у статті 5 Закону України «Про судовий збір», які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Частиною пятою статті 119 ЦПК України встановлено, що позивач повинен додати до позовної заяви документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху.
Оскільки позивачем не додано до позовної заяви належної квитанції про сплату судового збору, то вказану позовну заяву слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків, а саме для сплати судового збору та подання відповідної квитанції.
На підставі вищевикладеного, суд вважає необхідним залишити вказану позовну заяву без руху і надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом 3 (трьох) днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст. ст. 119, 120, 121, 208, 210 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на малолітню дитину, залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків – не пізніше трьох днів з дня отримання копії ухвали.
Роз’яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків у визначений судом строк, заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку лише в частині визначення розміру судових витрат в строки, встановлені ст.294 ЦПК України, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Семенова
- Номер: 2/171/501/17
- Опис: Про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на малолітню дитину
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 171/47/17
- Суд: Апостолівський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Семенова Н.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.01.2017
- Дата етапу: 31.03.2017