Справа № 2а-3116/09/0770
Ряд. статзвіту № 2.32
Код - 04
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
29 липня 2009 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Тимошенко Юлії Володимирівни - Прем'єр-міністра України, Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Верховної Ради України, Яворівського Володимира Олександровича - народного депутата України, Набруско Віктора Івановича - директора Національної радіокомпанії України про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії та компенсувати матеріальну та моральну шкоду, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Тимошенко Юлії Володимирівни - Прем'єр-Міністра України, Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Верховної Ради України, Яворівського Володимира Олександровича - народного депутата України, Набруско Віктора Івановича - директора Національної радіокомпанії України про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії та компенсувати матеріальну та моральну шкоду.
Ухвалою судді Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 червня 2009 року позовна заява була залишена без руху, оскільки вона подана без дотримання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
1. Пунктом 4 ч. 1 ст. 106 КАС України встановлено, що у позовній заяві зазначаються зміст озовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Позов заявлено до п'яти ідповідачів, однак зі змісту позовних вимог не вбачається чиї дії позивач просить визнати езаконними та кого зобов'язати провести перевірку (Тимошенко Ю.В., Всеукраїнське об'єднання Батьківщина", Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Верховної ади України, Яворівського В.О., Набруска В.І.).
2. Крім того, позивач просить суд зобов'язати відповідачів компенсувати йому моральну та іатеріальну шкоду в розмірі 1700 гривень солідарно з усіх відповідачів або по 340-345 гривні з ожного відповідача. Зі змісту позовних вимог, однак, не вбачається, яким саме із вищеперерахованих пособів позивач просить стягнути матеріальну та моральну шкоду з відповідачів (солідарно чи ропорційно з кожного).
Строк на усунення недоліків позовної заяви надавався позивачу до 22 липня 2009 року. У строк, наданий судом, недоліки позовної заяви усунуті не були.
За таких обставин позовну заяву слід повернути позивачу з підстав, визначених п.1 ч.3 ст.108 КАС України, а саме: позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Роз'яснити позивачу, що в силу ч.6 ст.108 КАС України, залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного
суду в порядку, встановленому законом.
На підставі наведеного та керуючись п.1 ч.3 ст.108, п.2. ч.4 ст.160. ст.135 адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Тимошенко Юлії Володимирівни -
Прем'єр-Міністра України, Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", Комітету з питань
боротьби з організованою злочинністю і корупцією Верховної Ради України, Яворівського
Володимира Олександровича - народного депутата України, Набруско Віктора Івановича -
директора Національної радіокомпанії України про визнання дій незаконними, зобов'язання
вчинити певні дії та компенсувати матеріальну та моральну шкоду - повернути позивачу.
2. Копію ухвали разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскарженою до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинстваУукраїни, а саме: шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.