РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2-99/2007 р.
30 січня 2007 року Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - Миркушіної Н.С.
при секретарі - Пойда Т..М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хоролі справу за позовом ОСОБА_1 до Новоаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на спадщину (земельний пай),
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Новоаврамівської сільської ради Хорольського району про визнання права власності на спадщину (земельний пай).
В позовній заяві вказував, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_2. Факт смерті матері підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1, виданим РАЦС Хорольського РУЮ Полтавської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Позивач вказував, що його мати була членом КСП „Червона Зірка" Хорольського району і в результаті паювання мала на праві власності земельну частку ( пай ) розміром 2,33 на на землях Новоаврамівської сільської ради Хорольського району. Право власності матері на земельний пай посвідчено сертифікатом на право на земельну частку ( пай) серія НОМЕР_2, виданим ІНФОРМАЦІЯ_3 року Хорольською райдержадміністрацією.
Позивач вказував, що він є єдиним спадкоємцем першої черги за законом і тому звернулася до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, але він не може реалізувати своє право на спадщину , тобто одержати про це відповідне свідоцтво, бо після видачі сертифіката у господарстві відбулося перепаювання землі і розмір земельної частки ( паю) зменшився з 2,33 га до 2,23 га. Ця обставина підтверджується довідкою Хорольського районного відділу земельних ресурсів від ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Саме через цю обставину державний нотаріус не може видати йому свідоцтво про право на спадщину.
Позивач просив визнати за ним право власності на земельну частку /пай/ розміром 2,23 га на території Новоаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, що належала його покійній матері ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
В судовому засіданні позивач змінив свої позовні вимоги і просив визнати за ним право власності на земельну частку (пай) розміром не 2,23 га , а розміром 2,17 га на території Новоаврмівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, що належала його матері, ОСОБА_2 відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_3, виданого на ім'я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 року. .
В судовому засіданні представник відповідача, Новоаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області ,Самчук Д.А.позов визнав і не заперечував проти визнання за позивачем права власності на земельну частку (пай) розміром 2,17 га, що належала його матері ОСОБА_2 відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серіяНОМЕР_3, виданого на ім'я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 року .
Суд, заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи : ксерокопію свідоцтва про народження позивача НОМЕР_4 , в якому матір'ю його записана ОСОБА_2, ксерокопію аркушів паспорта позивача, ксерокопію свідоцтва про смерть матері позивача серія НОМЕР_1, ксерокопію сертифіката на право на земельну частку (пай), серія НОМЕР_2, виданого ІНФОРМАЦІЯ_3 року Хорольською райдержадміністрацією ОСОБА_2, в якому вказано, що їй належить
2
право на земельну частку (пай) розміром 2,33 га, витяг з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність Хорольського району Полтавської області ,виданий позивачці , де вказано, що проведено уточнення розміру і вартості земельної частки (паю) згідно схеми організації території земельних часток ( паїв ) в межах розпайованих земель КСП та затвердженого розпорядженням Хорольської райдержадміністраціїНОМЕР_5 від ІНФОРМАЦІЯ_5 р.,і уточнений розмір земельної частки ( паю) становить 2,23 га, ксерокопію Державного акту на право власності на земельну ділянку серіяНОМЕР_3, виданого на ім'я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 року довідку, в якому вказано, що вона є власником земельної ділянки площею 2,17 га, довідки, видані виконкомом Новоаврамівської сільради Хорольського району, від ІНФОРМАЦІЯ_8року про те, що ОСОБА_2 дійсно була зареєстрована і проживала в с.Новоаврамівка Хорольського району по день смерті , ІНФОРМАЦІЯ_6 року, і заповіту не складала та який склад сім'ї вона мала, довідку від ІНФОРМАЦІЯ_7 року, видану СВК „Червона Зірка" про те, що позивач у ІНФОРМАЦІЯ_9 році після смерті матері одержав у господарстві орендну плату, що належала його матері, повідомлення Хорольської держнотконтори позивачу про необхідність звернення в суд від ІНФОРМАЦІЯ_10 року , - належно оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця. ,той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем першої черги за законом після смерті його матері, ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Позивач в передбачений законом 6-ти місячний термін звернувся до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, а тому слід визнати за позивачем, спадкоємцем за законом, право власності на земельну частку /пай/ розміром 2,17 га на території Новоаврамівської сільради Хорольського району Полтавської області, що належала на праві власності його матері, ОСОБА_2
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10, 60,212,213,215 ЦПК України, згідно ст.1261 ЦК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до Новоаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на спадщину (земельний пай) задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_11 року народження, мешканцем с Новоаврамівка Хорольського району Полтавської області, право власності на земельну частку (пай) розміром 2,17 га на території Новоаврмівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, що належала його матері, ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд . Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області.