Судове рішення #615757
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ                         Справа № 2-100/2007 р.

30 січня   2007 року                              Хорольський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого -  Миркушіної Н.С.

при секретарі - Пойда Т..М., розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні  в м. Хоролі справу за позовом  ОСОБА_1 до Вишняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно (земельний та майновий пай),

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Вишняківської сільської ради Хорольського району про визнання права власності на спадкове майно (земельний та на майновий пай).

В позовній заяві вказувала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько ОСОБА_2. Факт смерті батька підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1, виданим Хорольським відділом РАЦС ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Після смерті батька відкрилася спадщина. Згідно із законодавством України вона є спадкоємцем першої черги на майно її покійного батька.

Позивачка вказувала, що її покійний батько ОСОБА_2 мав на праві власності земельну частку ( пай ) після розпаювання земель бувшого КСП „Ленінський шлях" Хорольського району. Право власності батька на земельний пай підтверджується сертифікатом на земельну частку ( пай), виданим ІНФОРМАЦІЯ_3 року Хорольської районною адміністрацією. Крім того, вказувала позивачка Її батько мав майновий пай після розпаювання колективного майна того ж КСП „Ленінський шлях

Позивачка вказувала, що вона як спадкоємець першої черги за законом в передбачений законодавством 6-ти місячний термін звернулася до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, але оформити свої спадкові права не має можливості через наступні обставини.

У сертифікаті на право на земельну частку (пай) розмір земельної ділянки складає 3,02 га. Після видачі сертифіката в господарстві відбулося перепаювання землі, і відповідно до довідки Хорольського районного відділу земельних ресурсів після уточнення розмір паю по бувшому КСП „Ленінський шлях" складає не 3,02 , а 2,88 га . Саме через цю обставину, вказувала позивачка, вона не може одержати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину на земельний пай.

Позивачка також вказувала, що її покійний батько мав право власності і на майновий пай, виділений із майна КСП „Ленінський шлях". Розмір майнового паю складає 10 962 гривні. Право батька на майновий пай підтверджувалося сертифікатом про право власності на майновий пай, але цей документ батьком втрачено. Право власності на майновий пай підтверджується довідкою СВК „Вишняківський" від ІНФОРМАЦІЯ_4 року про те, що її батьку видавалося свідоцтво про право власності на майновий пай від ІНФОРМАЦІЯ_5 року на суму 10 962 гривні. Як їй пояснили в СВК тепер кооператив не може видати дублікат свідоцтва про право на майновий пай. Саме через ту обставину , що немає право встановлювального документа про право власності на майновий пай, державний нотаріус не може видати їй свідоцтво про право на спадщину, а тому вона змушена звертатися до суду з цим позовом.

Позивачка просила визнати за нею право власності в порядку спадкування на земельну частку /пай/ розміром 2,88 га на землях Вишняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області, що належала на праві власності її батькові ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року і право власності на майновий пай розміром 10 962 грн. у пайовому фонді бувшого КСП „Ленінський шлях" Хорольського

 

2

району, який належав на праві власності її покійному батькові.

В судовому засіданні представник позивачки адвокат ОСОБА_3 позов підтримав. В   судове  засідання   представник   відповідача,   Вишняківської     сільської  ради Хорольського району Полтавської області,   не з'явився, але надав суду письмову заяву, в якій вказує, що позов визнає і просить розглянути справу за його відсутності.

В судовому засіданні свідок ОСОБА_4 показав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер батько позивачки, ОСОБА_2, який мав на праві власності земельну частку ( пай ) після розпаювання земель бувшого КСП „Ленінський шлях" Хорольського району та майновий пай . Позивачка як спадкоємець першої черги за законом в передбачений законодавством 6-ти місячний термін звернулася до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, але оформити свої спадкові права не має можливості через те, що після уточнення розмір паю по бувшому КСП „Ленінський шлях" складає не 3,02 , як вказано у сертифікаті на право на земельну частку (пай), а 2,88 га. Саме через цю обставину позивачка не може одержати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину на земельний пай. Сертифікат про право власності на майновий пай батьком позивачки було втрачено, а СВК „Вишняківський" не може видати дублікат свідоцтва про право на майновий пай, через що державний нотаріус не може видати позивачці свідоцтво про право на спадщину.

Суд, заслухавши показання учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи : ксерокопію свідоцтва про народження позивачки НОМЕР_2 , ксерокопії свідоцтва про укладення шлюбу і паспорта позивачки, ксерокопію свідоцтва про смерть батька позивачки, серія НОМЕР_1, ксерокопію сертифіката на право на земельну частку (пай), серія НОМЕР_3 , виданого ОСОБА_2., в якому вказано, що йому належить право на земельну частку ( пай) розміром 3,02 в умовних кадастрових гектарах , витяг з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність Хорольського району Полтавської області ,виданий позивачці , де вказано, що проведено уточнення розміру і вартості земельної частки (паю) згідно схеми організації території земельних часток ( паїв ) в межах розпайованих земель КСП та затвердженого розпорядженням Хорольської райдержадміністраціїНОМЕР_4 від ІНФОРМАЦІЯ_6 р., і уточнений розмір земельної частки ( паю) становить 2,88 га, довідку, видану ІНФОРМАЦІЯ_7 року за НОМЕР_5 правлінням СВК „Вишняківський" Хорольського району в тім, що ОСОБА_2. було видано свідоцтво про право власності на майновий пай в даному господарстві на суму 10 962 грн. ІНФОРМАЦІЯ_8 року, довідки, видані виконкомом Вишняківської сільради Хорольського району, НОМЕР_6 та НОМЕР_7 від ІНФОРМАЦІЯ_9 року про те, що ОСОБА_2. дійсно був зареєстрований і проживав в АДРЕСА_2 Хорольського району по день смерті , ІНФОРМАЦІЯ_1 року, і заповіту не складав та не посвідчував, довідку, видану Хорольською держнотконторою про те, що позивачка ОСОБА_1. ІНФОРМАЦІЯ_10 року подала до держнотконтори заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2. і ІНФОРМАЦІЯ_10 року відкрита спадкова справа за НОМЕР_8, довідку з місця проживання позивачки, - належно оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця...,той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Судом встановлено, що позивачка є спадкоємницею першої черги за законом після смерті її батька, ОСОБА_2., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Позивачка в передбачений законом 6-ти місячний термін звернулася до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, а тому слід визнати за позивачкою, спадкоємницею за законом, право власності на земельну частку /пай/ розміром 2,88 га на землях Вишняківської сільради Хорольського району Полтавської області, що належала на праві власності її батьку, ОСОБА_2, і право власності на майновий пай розміром 10 962 грн. у пайовому фонді бувшого КСП „Ленінський шлях" Хорольського району, який належав на праві власності її батьку.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10, 60,212,213,215 ЦПК України, згідно ст.1261 ЦКУкраїни, суд

 

3

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 до Вишняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно ( земельний та майновий пай ) ..задовольнити повністю.

Визнати заОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_11 року народження, яка проживає за адресою : м.Хорол,АДРЕСА_1 Полтавської області, -право власності в порядку спадкування на земельну частку (пай) розміром 2,88 га на землях Вишняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області, що належала на праві власності її батьку, ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Визнати заОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_11 року народження, яка проживає за адресою : м.Хорол, АДРЕСА_1 Полтавської області, - право власності на майновий пай розміром 10962 грн. у пайовому фонді бувшого КСП „Ленінський шлях" Хорольського району, який належав на праві власності її батьку, ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд . Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація