РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа №2-111/2007 р.
31 січня 2007 року Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - Миркушіної Н.С.
при секретарі- ПойдаТ.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хоролі справу за позовом ОСОБА_1 до Хорольської районної державної адміністрації та Новачиської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на земельну частку (пай),
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Хорольської районної державної адміністрації та Новачиської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на земельну частку (пай).
В позовній заяві вказував, що він у ІНФОРМАЦІЯ_1 році був прийнятий членом КСП ім.Кірова, що в сНовачиха Хорольського району і в тому ж році за рішенням правління КСП був направлений на навчання до Хорольського державного агропромислового коледжу , який закінчив у ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Після закінчення навчання він продовжив навчання в Харківському державному технічному університеті сільського господарства. Навчаючись в Хорольському агропромисловому коледжі на денній формі він одержував стипендію від КСП, тобто був стипендіатом господарства. Відповідно до абзацу 2 пункту 3.8 Статуту КСП ім.Кірова на період навчання з відривом від виробництва він залишався членом КСП ім.Кірова.
Позивач вказував, що в ІНФОРМАЦІЯ_3 році в період навчання в Хорольському агропромисловому коледжі у господарстві відбулося перепаювання землі, переданої у колективну власність, відповідно до Указу Президента України від 8 серпня 1995 року. Його як члена КСП, що навчається з відривом від виробництва і за яким зберігається членство в КСП, не включили до списків пайщиків на землю на землю, мотивуючи тим, що він не має права на це. Наскільки йому відомо, вказував позивач, було прийняте незаконне рішення про те, що право на земельну частку (пай) мають тільки ті члени КСП, які пропрацювали в господарстві не менше 5 років. А ще тоді на словах йому пояснили, що право на земельну частку (пай) мають тільки працюючі члени КСП та пенсіонери. Повіривши керівникам господарства та членам комісії з паювання землі, він не став добиватися свого права на землю. В ІНФОРМАЦІЯ_4 року в їхній сільській раді проходив семінар на тему „Земельна реформа в Україні" , який був організований юристами Полтавського центру юридичної допомоги сільському населення .Від фахівців цього центру йому стало відомо, що йому незаконно відмовили у ІНФОРМАЦІЯ_5 році у включенні до списків пайщиків, оскільки він на період навчання залишався членом КСП ім.Кірова і мав право на пай згідно п.2 Указу Президента. Через незнання закону він пропустив строк для звернення до суду з позовом про захист свого право на земеольний пай, а тому він вважає причину пропуску строку поважною і вважає, що є підстави для поновлення йому строку позовної давності.
Позивач вказував, що відповідно до довідки відділу земельних ресурсів розмір земельної частки по КСП ім Кірова Новачиської сільради становить 3,47 умовних кадастрових гектарів.Вартість земельної ділянки складає 40489 грн.47 коп.
В позовній заяві позивач просив вважати причину пропуску ним строку позовної давності поважною та продовжити строк для звернення до суду для захисту порушеного права на земельну частку (пай) і визнати за ним право власності на земельну частку (пай ) розміром 3.47 умовних кадастрових гектарів на території Новачиської сільради Хорольського району . В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги.
В судовому засіданні представник відповідача, Новачиської сільської ради Хорольського району Полтавської області, Савченко Наталія Іванівна , позов визнала і не заперечувала проти визнання поважними причини пропущення позивачем строку позовної давності, продовження строку для звернення його до суду для захисту порушеного права та визнання за позивачем права власності на земельну частку /пай/ із земель резервного фонду Новачиської сільської ради Хорольського району Полтавської області розміром 3,47 умовних кадастрових гектарів вартістю 40 489, 47 грн..
В судове засідання представник другого відповідача - Хорольської РДА не з'явився , хоча його було належним чином повідомлено про час слухання справи.
2
Суд, заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи : довідку, видану правлінням ВСК ім.Кірова Хорольського району Полтавської області про виплату стипендії позивачеві; запис у трудовій книжці , що позивач дійсно являється членом даного господарства з ІНФОРМАЦІЯ_6 року довідку, видану правлінням ВСК імені Кірова Хорольського району про те, що розпаювання землі в господарстві відбулося ІНФОРМАЦІЯ_7 року, довідку, видану Хорольським районним відділом земельних ресурсів про розмір і вартість земельної частки /паю/ по КСП ім. Кіцрова Новачаської сільради, - належно оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.
Судом встановлено, позивач дійсно лише у ІНФОРМАЦІЯ_8 році дізнався про те, що його право на земельний пай порушено, а тому слід визнати поважними причини пропущення позивачем строку позовної давності і продовжити йому строк для звернення до суду для захисту порушеного права на земельну частку (пай). Оскільки позивач ОСОБА_1дійсно являвся членом ВСК ім.Кірова на час паювання землі, він має право на отримання земельної частки /паю/, а тому слід визнати за ним право на земельну частку (пай) та зобов'язати Новачиську сільську раду Хорольського району Полтавської області виділити йому земельну частку ( пай ) розміром З, 47умовних кадастрових одиниць із земель резервного фонду вказаної сільської ради з оформленням відповідних правовстановлюючих документів на неї.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 212,213, 215 ЦПК України, згідно ст.ст.25 7, 267 ч.5 ЦК України, Указу Президента України № 720 від 8 серпня 1995 року " Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям", суд
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до Новачиської сільської ради Хорольського району Полтавської області та Хорольської райдержадміністрації про визнання поважними причин пропущення строку позовної давності, продовження строку позовної давності для звернення до суду для захисту порушеного права на земельну частку ( пай) , визнання права власності на земельну частку (пай) задовольнити повністю.
Визнати поважними причини пропущення ОСОБА_1 позовної давності і продовжити йому строк позовної давності для звернення до суду з вимогою про захист його цивільного права.
Визнати ОСОБА_1 ,ІНФОРМАЦІЯ_9 року народження, таким, що має право на земельну частку ( пай ) та видачу відповідних документів.
Зобов'язати Новачиську сільську раду Хорольського району виділити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_9 року народження , земельну частку ( пай ) розміром 3,47 умовних кадастрових одиниць із земель резервного фонду вказаної сільської ради з оформленням відповідних правовстановлюючих документів на неї.
Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його
апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області
через Хорольський районний суд . Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне
оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах
апеляційного суду Полтавської області.