РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2-127/2007 р.
31 січня 2007 року Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - Миркушіної Н.С.
при секретарі - Пойда Т..М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хоролі справу за позовом ОСОБА_1 до Грушинської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на земельну частку (пай) як за спадкоємницею,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Грушинської сільської ради Хорольського району про визнання права власності на земельну частку (пай) як за спадкоємницею.
В позовній заяві вказувала, що вона ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженка селища Клесів Сарненського району Рівненської області, жителька села Грушино Хорольського району Полтавської області, зареєстрована в АДРЕСА_1, Хорольського району Полтавської області. ІНФОРМАЦІЯ_2 року в Грушинській сільраді Хорольського району Полтавської області був оформлений заповіт її бабушкою, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, в якому вона на випадок своєї смерті зробила таке заповітне розпорядження : все належне їй майно, де б воно не знаходилось та з чого б воно не складалося, повністю заповіла їй, ОСОБА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_4 року померла ОСОБА_2 в с.Грушино Хорольського району Полтавської області.
Після смерті бабушки позивачки,ОСОБА_2, відкрилася спадщина на спадкове майно, в тому числі і на земельну частку ( пай ) згідно сертифіката на право на земельну частку ( пай), серія НОМЕР_1, що належав ОСОБА_2, як члену КСП ім. Шевченка Хорольського району.
На день смерті заповідачки ОСОБА_2 заповіт не змінено і не скасовано відповідно до запису секретаря Грушинської сільради Хорольського району.
У сертифікаті на право на земельну частку (пай) вказано, що ОСОБА_2 належить право на земельну частку (пай) у розмірі 6,33 умовних кадастрових гектарів без визначення меж цієї частки в натурі ( на місцевості ) , так як вона була членом КСП ім.Шевченка Хорольського району. Вартість земельної частки (паю) в сертифікаті становить 30367 грн.
Відповідно до витягу з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність, та довідки , виданих начальником Хорольського районного відділу земельних ресурсів, вказано, що по КСП ім. Шевченка Хорольського району було проведено уточнення розміру і вартості земельної частки ( паю) та затверджено розпорядженням Хорольської райдержадміністрації НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_5 року. Уточнений розмір земельної частки (паю) становить 5,49 га. Нормативна грошова оцінка земельної частки ( паю) , враховуючи коефіцієнт індексації , станом на ІНФОРМАЦІЯ_6року становить 68176 грн. Сертифікат зареєстрований в книзі реєстрації за НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_7 року.
Позивачка вказувала, що відповідно до довідки, виданої виконкомом Грушинської сільради Хорольського району , вона постійно проживала і була зареєстрована разом зі своєю бабушкою, ОСОБА_2, до дня її смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 року, в одному будинку за адресою : АДРЕСА_1 Хорольського району Полтавської області.
Відповідно до ст.1268 ч.З ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від
2
неї.
Позивачка вказувала, що коли вона звернулася в Хорольську державну нотаріальну контору по питанню оформлення спадщини нотаріусом їй було роз'яснено, що у разі розбіжності у розмірі і вартості земельної частки (паю) у правовстановлюючому документі, тобто, сертифікаті на право на земельну частку (пай), та витязі з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність, їй необхідно в судовому порядку встановити право власності на земельну частку (пай), як спадкоємниці за заповітом.
Позивачка просила визнати за нею, спадкоємницею за заповітом, право власності на спадкове майно, на земельну частку /пай/ згідно сертифіката на право на земельну частку ( пай), серія НОМЕР_1, який належав ОСОБА_2, яка померла ОСОБА_2 року, але з уточненим розміром земельної частки (паю), що становить 5,49 га.
В судовому засіданні позивачка та її законний представник , ОСОБА_4, позов підтримали.
В судовому засіданні представник відповідача, Грушинської сільської ради Хорольського району Полтавської області, Барило С.М. позов визнав і не заперечував проти визнання за позивачкою, спадкоємницею за заповітом, права власності на земельну частку /пай/ згідно сертифіката на право на земельну частку ( пай), серія НОМЕР_1, який належав її бабушці, ОСОБА_2, але з уточненим розміром земельної частки (паю ), що становить 5,49 га.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 показала, що позивачка постійно проживала і була зареєстрована разом зі своєю бабушкою, ОСОБА_2, до дня її смертіі, ІНФОРМАЦІЯ_4 року,та протягом шести місяців з цього дня в одному будинку за адресою : АДРЕСА_1 Хорольського району Полтавської області.
Суд, заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи : ксерокопію свідоцтва про народження позивачки , ксерокопії аркушів паспорта позивачки, ксерокопію свідоцтва про смерть ОСОБА_2, серія НОМЕР_4 ксерокопію сертифіката на право на земельну частку (пай), серія НОМЕР_1 , виданого ОСОБА_2, в якому вказано, що їй належить право на земельну частку (пай) розміром 6,33 в умовних кадастрових гектарах вартістю 30367 гривень, витяг з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність Хорольського району Полтавської області ,виданий позивачці , де вказано, що проведено уточнення розміру і вартості земельної частки (паю) згідно схеми організації території земельних часток ( паїв ) в межах розпайованих земель КСП та затвердженого розпорядженням Хорольської райдержадміністрації НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_5 р.,і уточнений розмір земельної частки ( паю) становить 5,49 га, нормативна грошова оцінка земельної частки ( паю ) становить, враховуючи коефіцієнт індексації, станом на ІНФОРМАЦІЯ_6року 68176 гривень, довідку НОМЕР_5 від ІНФОРМАЦІЯ_8 року, видану Хорольським районним відділом земельних ресурсів, про проведення уточнення розміру і вартості земельної частки (паю), довідку, видану виконкомом Грушинської сільради Хорольського району, НОМЕР_6 від ІНФОРМАЦІЯ_9 року про те, що ОСОБА_2 дійсно проживала і була зареєстрована в с.Кулиничі Хорольського району Полтавської області до дня смерті, ІНФОРМАЦІЯ_4 року, довідку, видану виконкомом Грушинської сільради Хорольського району, від ІНФОРМАЦІЯ_10 року НОМЕР_7 про те, що позивачка постійно проживала і була зареєстрована разом зі своєю бабусею, ОСОБА_2, до дня її смерті ,ІНФОРМАЦІЯ_4 року, та протягом 6/шести/ місяців з цього дня в одному будинку за адресою : АДРЕСА_1 Хорольського району Полтавської області,- належно оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню .
Відповідно до ст.1268 ч.З ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
3
Судом встановлено, що позивачка є спадкоємицею за заповітом після смерті її бабушки, ОСОБА_2, яка померла ОСОБА_2 року , позивачка постійно проживала і була зареєстрована разом з ОСОБА_2, до дня її смерті ,ІНФОРМАЦІЯ_4 року, та протягом 6/шести/ місяців з цього дня в одному будинку за адресою : АДРЕСА_1 Хорольського району Полтавської області, протягом шести місяців з дня відкриття спадщини вона не заявила про відмову від спадщини, отже, відповідно до ч.З ст.1268 ЦК України вона вважається такою, що прийняла спадщину, а тому слід визнати за позивачкою, спадкоємницею за заповітом, право власності на земельну частку /пай/ згідно сертифіката на право на земельну частку ( пай), серія НОМЕР_1, який належав ОСОБА_2, але з уточненим розміром земельної частки (паю ), що становить 5,49 га.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10, 60,212,213,215 ЦПК України, згідно ст.1268 ч.З ЦК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до Грушинської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на земельну частку (пай) як за спадкоємницею задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, зареєстрованою за адресою : АДРЕСА_1, спадкоємницею за заповітом, право власності на спадкове майно , на земельну частку (пай) згідно сертифіката на право на земельну частку ( пай), серія НОМЕР_1, який належав ОСОБА_2, яка померла ОСОБА_2 року, але з уточненим розміром земельної частки (паю), що становить 5,49 га.
Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд . Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області.