Справа .№2-74/2007
РIШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 року смт. Баришівка
Баришівський районний суд Київської області у складі
головуючого судці Єременка В.М.
при секретарі Шестопал Т.М.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Баришівка Київської області справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Баришівської селищної ради Київської області про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з даним позовом мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати,ОСОБА_2, про що в книзі реєстрації актів про смерть ІНФОРМАЦІЯ_2 відділом ЗАГСу Баришівського райвиконкому Київської області зроблено відповідний актовий запис НОМЕР_1. Після смерті матері відкрилась спадщина, до складу якої входить житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований за адресою: АДРЕСА_1. Вказане майно на праві приватної власності належало матері і вона до дня смерті проживала у вказаному будинку. Стосовно свого майна мати при житті ніякого розпорядження не зробила. оскільки єдиним спадкоємцем після її смерті є вона - ОСОБА_1 Після смерті матері з заявою про прийняття спадщини не зверталась у Державну нотаріальну контору, оскільки, враховуючи ті роки, коли померла мати, вважала, що якщо доглядала за мамою до дня смерті, то спадкове майно переходить у її власність. Після смерті матері, фактичними діями, які виразились у догляді за спадковим будинком, користуванні речами померлої, обробленням земельної ділянки прийняла спадщину і має право на володіння, користування та розпорядження майном. Просить суд встановити факт прийняття спадщини та визнання права власності на будинок, господарські будівлі та споруди.
У відповідності до ст. 130 ч.4 ЦПК України, суд може у попередньому судовому засіданні ухвалити судове рішення у разі визнання позову відповідачем.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала у повному обсязі позовні вимоїн та пояснила суду, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати.ОСОБА_2, про що в книзі реєстрації актів про смерть ІНФОРМАЦІЯ_2 відділом ЗАГСу Баришівського райвиконкому Київської області зроблено відповідний актовий запис НОМЕР_1. Після смерті матері відкрилась спадщина, до складу якої входить житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований за адресою:АДРЕСА_1. Вказане майно на праві приватної власності належало матері і вона до дня смерті проживала у вказаному будинку. Стосовно свого майна мати при житті ніякого розпорядження не зробила, оскільки єдиним спадкоємцем після її смерті є вона - ОСОБА_1 Після смерті матері з заявою про прийняття спадщини не зверталась у Державну нотаріальну контору, оскільки, враховуючи ті роки, коли померла мати, вважала, що якщо доглядала за мамою до дня смерті, то спадкове майно переходить у її власність. Після смерті матері, фактичними діями, які виразились у догляді за спадковим будинком, користуванні речами померлої, обробленням земельної ділянки прийняла спадщину і має право на володіння, користування та розпорядження майном. Просить суд встановити факт прийняття спадщини та визнання права власності на будинок, господарські будівлі та споруди.
Представник відповідача по справі - юрист Баришівської селищна рада Київської області Зайченко Сергій Степанович у судовому засіданні не заперечував проти позовних вимог ОСОБА_1 та пояснив суду, що позивач має право володіти, користуватись та розпоряджатись спадковим майном.
Свідок по справі ОСОБА_3 у судовому засіданні підтвердив той факт, що позивач по справі ОСОБА_1 являється його матір,ю, а померлаОСОБА_2 була його бабою. Єдиним спадкоємцем на її майно є мати ОСОБА_1, яка доглядала за бабою до дня смерті і після її смерті доглядала за спадковим будинком, обробляла земельну ділянку.
Заслухавши пояснення позивача, відповідача, показання свідка, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 вАДРЕСА_1померла ОСОБА_2. Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина, яка складається з жилого будинку, господарських та надвірних будівель, розташованих поАДРЕСА_1. Спадкоємцем по закону після смерті ОСОБА_2 є її дочка - ОСОБА_1, яка фактично прийняла спадщину після смерті матері, так як доглядає за будинком, проживала в ньому до дня смерті матері, користується речами померлої, отже має право володіти, користуватися та розпоряджатися спадковим майном.
Встановлене судом стверджується :
·копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2;
·довідкою про народження ОСОБА_4;
·копією свідоцтва про одруження ОСОБА_1 та ОСОБА_5:
·копією свідоцтва про одруження ОСОБА_7 та ОСОБА_6;
· копією свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_6 та ОСОБА_1;
· копією інвентаризаційної справи на житловий будинок;
· копією довідки з місця проживання.
За даних обставин заявлений позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.4, 130 ч.4, 208, 212-215, 21.8, 273, 223, 294 ЦПК України, ст.ст. 328 ч.1, 1268 ЦК України, ст.12 Закону України "Про власність", ст. 12 п.А Постанови Пленуму ВС України від 22.12.1995 року №20 "Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності", п.4 Постанови Пленуму ВС України "'Про практику розгляду судами України справ про спадкування" №4 від 24.06.1983 року,
В И Р І III И В :
Позов задовольнити.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, після смерті її матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, право власності на житловий будинок, господарські будівлі та споруди, розташованих по АДРЕСА_1.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Київської області через Баришівський районний суд Київської області.