Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #61660244

Справа № 135/1471/16-к

Провадження №11-кп/772/220/2017

Категорія: крим.

Головуючий у суді 1-ї інстанції: ОСОБА_1

Доповідач : Ковальська І. А.


АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОКРЕМА ДУМКА


18 січня 2017 рокум. Вінниця



Судді Апеляційного суду Вінницької області Федчука В.А. по кримінальному провадженню за апеляційною скаргою засудженого ОСОБА_2 на ухвалу Ладижинського міського суду Вінницької області від 11 листопада 2016 року, про відмову у задоволенні клопотання засудженого, про зарахування у строк покарання строку попереднього ув’язнення, один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі


За наслідками апеляційного розгляду за апеляційною скаргою засудженого ОСОБА_2 на ухвалу Ладижинського міського суду Вінницької області від 11 листопада 2016 року, якою відмовлено у задоволенні клопотання засудженого до довічного позбавлення волі за вироком Апеляційного суду Запоріжської області від 25 травня 2006 року за п.13 ч.2 ст. 115, 395, 70 КК України, про застосування до нього ч. 5 ст. 72 КК України , зарахування у строк покарання строку попереднього ув’язнення , один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, 18 січня 2017 року Апеляційним судом Вінницької області ухвалено рішення про залишення апеляційної скарги без задоволення, ухвали Ладижинського міського суду Вінницької області від 11 листопада 2016 року, якою відмовлено у задоволенні клопотання засудженого ОСОБА_2 - без змін.

Я не погоджуюсь з таким рішенням суду та вважаю, що доводи засудженого ОСОБА_2 про незаконність ухвали першої інстанції обґрунтовані, а ухвала Ладижинського міського суду від 11 листопада 2016 року у зазначеному провадженні підлягає скасуванню, із задоволенням клопотання засудженого ОСОБА_2

24.12.2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання» від 26.11.2015 року №838--VIII.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання», його дія застосовується до всіх осіб, щодо яких на момент набрання чинності цим Законом набрав законної сили обвинувальний вирок, покарання за яким не відбуте повністю.

Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень цього ж Закону, він застосовується за клопотанням засудженої особи, членів її сім`ї або захисника, суду, що виніс зазначений обвинувальний вирок, протягом двох тижнів з дня отримання відповідного клопотання судом або за власною ініціативою суду.

Ст.5 КК України передбачено, що Закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом'якшує кримінальну відповідальність, або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності.

Відповідно до ч. 5 ст.72 КК України, викладеної в новій редакції « Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання» від 26.11.2015 року № 838-7, який набрав чинності 24.12.2015 року, зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Згідно ст. 1 Закону України « Про попереднє ув’язнення», - попереднє ув'язнення є запобіжним заходом, який у випадках, передбачених КПК України, застосовується щодо підозрюваного, обвинуваченого та засудженого, вирок щодо якого не набрав законної сили.

Частина 5 статті 72 КК України, в редакції від 26 листопада 2015 року не містить обмежень щодо застосування Закону України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання», до осіб засуджених до довічного позбавлення волі.


Разом з тим, ст. 87 КК України передбачає помилування, яке здійснюється Президентом України стосовно індивідуально визначеної особи, яке передбачає індивідуальне державно – владне веління у формі пробачення особі, яка вчинила злочин будь – якої тяжкості.


Клопотання про помилування осіб засуджених до довічного позбавлення волі може бути подано після відбуття не менше 25 років призначеного покарання, тобто даний критерій має строковий характер.


Крім того, Конституція України, закріпивши частиною першою статті 58 положення щодо неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, водночас передбачає їх зворотну дію в часі у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують юридичну відповідальність особи, що є загальновизнаним принципом права. Тобто щодо юридичної відповідальності застосовується новий закон чи інший нормативно-правовий акт, що пом'якшує або скасовує відповідальність особи за вчинене правопорушення під час дії нормативно-правового акта, яким визначались поняття правопорушення і відповідальність за нього.


А тому, вищезазначене дає всі підстави про необхідність зарахування засудженому ОСОБА_2 строк попереднього ув'язнення по день набрання вироком законної сили, із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Суддя Апеляційного суду

Вінницької області ОСОБА_3


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація