Судове рішення #6167167

Справа № 2-606/2009 р.

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

   30 вересня 2009 року                                 смт.Золочів

 Золочівський районний суд Харківської області  в складі:

         головуючого                         судді                Калайда І.С.,

         при секретареві                                              Бойко І.О.,

розглянувши  у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -                                  

ВСТАНОВИВ:

         ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про  стягнення аліментів на її утримання  в розмірі ? частини від всіх видів заробітку. Зазначила, що 07.10.2006 році вони  з відповідачем зареєстрували шлюб, від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На даний час вони однією сім”єю не проживають, син проживає з нею та знаходиться на її утриманні. Вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримує соціальну допомогу в розмірі 130 грн., але даної суми недостатньо для нормального існування її та дитини.  

         ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав, пояснив, що має фінансову можливість на утримання дружини.  

         Виходячи із наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

          Відповідно  до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється  судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у  разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того  законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

        Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

        Згідно ст.84 ч.2, ч.4 Сімейного кодекса України,  дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини  до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

        Зі свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, виданого відділом РАЦС Золочівського РУЮ Харківської області 30.01.2008 року, видно, що ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с.6).    

        На даний час позивачка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною досягнення нею трирічного віку  та отримує допомогу у розмірі 130 грн. щомісяця, підтвердженням чого є довідка управління праці та соціального захисту населення Золочівської РДА №1950 від 09.09.2009 року (а.с. 5). Дитина знаходиться на утриманні матері та проживає з нею в с.Уди, що також підтверджується довідкою  Удянської сільської ради (а.с.7). Встановлено, що відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дружини, хоча довідку про заробітну плату ним не надано, але наявність такої можливості він підтвердив.

      Оскільки згідно ст. 4 п.5 Декрету КМУ „Про державне мито” від 13.04.1993 року позивачка звільнена від сплати держмита, тому відповідно до ст. 88 ЦПК   України з відповідача необхідно стягнути судовий збір та витрати на  інформаційно-технічне забезпечення.

       Керуючись ст.ст.130, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. 84 ч.2, ч.4 СК України,-

ВИРІШИВ:

       Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному об”ємі.

       Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця смт.Золочів Харківської області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на її утримання в розмірі ? частини від всіх видів заробітку щомісяця, починаючи з 09.09.2009 року та до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до 15.01.2011 року.            

         Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та   120 грн. за інформаційно-  технічне забезпечення.        

         Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Золочівський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

                      Головуючий:      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація