Справа № 1 - 17 / 2009р.
П О С Т А Н О В А
Іменем України
27 серпня 2009 року Франківський районний суд м.Львова
в складі: головуючої- судді ОСОБА_1І
при секретарі- Фортуні Т., ОСОБА_2
з участю скаржниці- Заслонкіної Ю.А.
підсудного- Заслонкіна Д.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові в залі суду скаргу в порядку ст.27 КПК України про обвинувачення
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, працює: санітаром у військовому шпиталі №1120, раніше не судженого, проживає: м.Львів. АДРЕСА_1
за ч.2 ст.125 КК України, суд,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_4 звернулася в суд зі скаргою про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_3 та притягнення його до кримінальної відповідальності за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.125 КК України, оскільки 27 жовтня 2005 року близько 22 год. ОСОБА_3, перебуваючи у квартирі АДРЕСА_2 на ґрунті особистих неприязних відносин наніс ОСОБА_5 кулаком удар в обличчя, спричинивши їй легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я.
ОСОБА_5 в судовому засіданні вини у інкримінованому посяганні не визнав та пояснив, що у вказаному помешканні проживає разом з батьком та матір’ю, потерпілою по справі, та своїми сестрами і братом інвалідом з дитинства. Ввечері 27 жовтня 2005 року ліг спати у своїй кімнаті. ОСОБА_5 прийшла додому близько 3 год. ночі з слідами тілесних ушкоджень, щось кричала, а доньки втихомирювали її. Така поведінка для потерпілої є звичною.
Незважаючи на заперечення ОСОБА_3 своєї вини в інкримінованому йому посяганні, вчинення ним злочину підтверджується сукупністю логічно узгоджених між собою, а тому, на думку, суду достовірних доказів.
Потерпіла ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що ввечері 27 жовтня 2005 року підсудний та його батько перебували вдома у нетверезому стані і вживали спиртні напої на кухні. Вона та її доньки боялися чоловіків, а тому чекали поки вони підуть спати. Близько 21 год. ОСОБА_3 та його батько пішли до своєї кімнати. Вона вийшла, щоб попрати деякі речі. Коли поверталася з ванни, підсудний несподівано завдав їй удару в обличчя. На шум вибігли доньки. Вона звернулася за медичною допомогою до травмпункту, а наступного дня була госпіталізована.
Аналогічні покази надали суду свідки по справі ОСОБА_6, ОСОБА_7Ю, ОСОБА_8
Обставини, викладені у скарзі, поданій суду в прядку ст. 27 КПК України підтверджуються з висновку судово-медичної експертизи, аналогічного за змістом акту судово-медичного дослідження, згідно з яких у потерпілої виявлено перелом кісток носа, що міг бути спричинений дією тупих предметів та відноситься до легкого тілесного ушкодження із короткочасним розладом здоров’я.
З медичної карти стаціонарного хворого вбачається, що ОСОБА_5 перебувала на лікуванні з 28 жовтня по 3 листопада 2005 року, тому що напередодні госпіталізації була побита сином.
Оцінивши зібрані по справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що вчинення ОСОБА_3 злочину, передбаченого ч.2 ст.125 КК України знайшло своє підтвердження у судовому засіданні.
Дослідивши зібрані по справі докази, заслухавши думку скаржниці в частині звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності, котра заперечила, та підсудного, котрий не заперечив проти звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності, суд приходить до висновку про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.
Як вбачається з матеріалів справи злочин, передбачений ч.2 ст.125 КК України було вчинено підсудним ОСОБА_3 27 жовтня 2005 року, є злочином невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження волі і з дня вчинення такого минуло три роки.
Тому, враховуючи усі вищенаведені обставини, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 слід звільнити від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності та провадженні у справі закрити.
Керуючись ст.ст.11-1, 282 КПК України, ст.49 КК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.125 КК України у зв’язку із закінченням строків давності та провадження у кримінальній справі закрити.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області протягом семи діб з дня її винесення.
Суддя: