Судове рішення #6172117

№ 2-2784/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2009 року Пролетарський районний суд м. Донецька в складі:      

головуючого судді                                       Пивоварової Ю.О

при секретарі                                           Орловій О.В.,

за участю представника позивача                         ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 «про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування», третя особа – Третя Донецька державна нотаріальна контора, –

ВСТАНОВИВ:

06.07.2009 року позивач ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_3 «про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування», де вказала, що вона зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1. 04.04.1980 року позивач уклала шлюб з ОСОБА_4, після чого вона мешкає за адресою: м. Донецьк-110, вул. Прожекторна, 2-а/66. В період вказаного шлюбу чоловік позивача приватизував квартиру, яка розташована за адресою: м. Донецьк-110, вул. Прожекторна, 2-а/66, у вказаній квартирі чоловік позивача був зареєстрований разом із донькою від першого шлюбу ОСОБА_3 та спірна квартира була їх спільною власністю, кожному належить по 1/2 частини спірної квартири. 21.12.2008 року ОСОБА_4 помер, останній залишив заповіт, згідно з яким заповідав позивачу свою частину квартири, яка розташована за адресою: м. Донецьк-110, вул. Прожекторна, 2-а/66. При зверненні до Третьої Донецької державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, їй було відмовлено, у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів, які утримує відповідач ОСОБА_3 та не дає позивачу можливості оформити спадщину після смерті чоловіка, позивачу було запропоновано звернутися до суду із даним позовом. Відповідач ОСОБА_3 є інвалідом та має право на обов’язкову частку у спадщині незалежно від заповіту, вказана обов’язкова частка складає половину тієї частки, яка б належала їй при спадкуванні за законом. Таким чином відповідач ОСОБА_3 має право на обов’язкову частку, яка складає 1/8 частку спірної квартири, а позивачу за заповітом належить 3/8 часки вказаної квартири.

Просила визнати факт прийняття нею спадщини у вигляді 3/8 частини квартири, яка розташована за адресою: м. Донецьк-110, вул. Прожекторна, 2-а/66, та визнати за право власності на 3/8 частини спірної квартири, після смерті її чоловіка ОСОБА_4

Позивач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явилась, надала письмову заяву з проханням розглянути справу у її відсутність за участю її представника ОСОБА_1

    В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримав заявлені позовні вимоги і просив їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з»явилась, про час та місце судового розгляду справи повідомлена належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомила. Судом прийнято рішення про заочний розгляд справи.

    Представник третьої особи – Третьої Донецької державної нотаріальної контори, у судове засідання не з’явився, надали письмову заяву з проханням розглянути справу у їх відсутність.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Стаття 1241 ЦК України передбачає те, що малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).

      Як встановлено в ході судового розгляду, відповідно свідоцтву про укладення шлюбу серії ІІІ-НО № 334545 від 04.04.1980 року (а. с. 6) позивач ОСОБА_2 уклала шлюб з ОСОБА_4

Зі свідоцтва про смерть серії 1-НО № 377070 (а. с. 9) вбачається, що чоловік позивача ОСОБА_4 помер 22.12.2008 року.

Згідно заповіту від 10.11.2008 року, посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_5, зареєстрованого в реєстрі за № 7479 (а. с. 7) чоловік позивача ОСОБА_4 заповів позивачу ОСОБА_2 належну йому частину квартири номер 66 в будинку під номером 2-а по вулиці Прожекторній у місті Донецьку.

Зі свідоцтва про право власності на квартиру (будинок) № 3525 від 18.03.1999 року (а. с. 27) вбачається, що квартира, яка розташована за адресою: м. Донецьк-110, вул. Прожекторна, 2-а/66 належить на праві спільної часткової власності чоловікові позивача ОСОБА_4 – 1/2 частки та його доньці - відповідачу ОСОБА_3 – 1/2 частки.

Відповідно до виписки з особового рахунку № 587 від 28.05.2009 року (а. с. 4) у спірній квартирі були зареєстровані чоловік позивача ОСОБА_4 та його донька – відповідач по справі ОСОБА_3, яка є інвалідом другої групи за загальним захворюванням, що підтверджується довідкою МСЕК.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Стаття 1241 ЦК України передбачає те, що малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).

    Таким чином, суд має всі підстави визнати факт прийняття позивачем ОСОБА_2 спадщини у вигляді 3/8 частини квартири, яка розташована за адресою: м. Донецьк-110, вул. Прожекторна, 2-а/66, та визнати за нею право власності на 3/8 частини вказаної квартири, після смерті її чоловіка ОСОБА_6, який помер 21.12.2008 року.

На підставі ст. ст. 1241, 1261, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 «про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування», третя особа – Третя Донецька державна нотаріальна контора – задовольнити.

Визнати факт прийняття спадщини ОСОБА_2 у вигляді 3/8 частини квартири, яка розташована за адресою: м. Донецьк-110, вул. Прожекторна, 2-а/66.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 3\8 частини  квартири, яка розташована за адресою: м. Донецьк-110, вул. Прожекторна, 2-а/66, після смерті ОСОБА_4, який помер 21.12.2008 року.

Заочне рішення може бути переглянуте Пролетарським районним судом м. Донецька  за письмовою заявою відповідачів. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням  після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст. 295 ч. 4 ЦПК України.

    Суддя                                                     Ю.О. Пивоварова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація