Судове рішення #617867
22-а-727/2007р

22-а-727/2007р.                                                                                Суддя-доповідач: Довгаль Г.П.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 19 січня 2007 року суддя апеляційного Харківської області Довгаль Г.П., розглянувши скаргу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Голови Орджонікідзевського районного суду Харківської області ОСОБА_3. та судді Орджонікідзевського районного суду м. Харкова ОСОБА_4. на неправомірні дії (бездіяльність) посадової особи державного органу, -

ВСТАНОВИВ:

ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_1. та ОСОБА_2. звернулись зі скаргою до апеляційного суду Харківської області на неправомірні дії (бездіяльність) державного органу Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.

Ухвалою судді апеляційного суду Харківської області від ІНФОРМАЦІЯ_2 року відмовлено в прийнятті скарги.

ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_1. та ОСОБА_2. подали касаційну скаргу на ухвалу судді апеляційного суду Харківської області від ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Ухвалою Вищого Адміністративного Суду України від ІНФОРМАЦІЯ_4 року касаційна скарга ОСОБА_1 та ОСОБА_2. задоволена. Ухвала судді апеляційного суду Харківської області від ІНФОРМАЦІЯ_2 року скасована, а справа повернута на новий розгляд до апеляційного суду Харківської області.

Однак згідно чинного законодавства апеляційний суд с ІНФОРМАЦІЯ_5 року не розглядає справи де однією зі сторін є суд або суддя районного суду.

Крім того, Кодекс адміністративного судочинства України не містить норм, що встановлюють порядок визначення підсудності справ, у яких однією із сторін є суд або суддя, проте суд не може розглядати справу, стороною у який є він або суддя цього суду.

Відповідно до ч. 7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутністю такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Правове регулювання подібної ситуації міститься в ст. 108 ЦПК України, якою встановлено порядок визначення підсудності цивільних справ, у яких однією з сторін є суд або суддя. Відповідно до вказаної статті підсудність зазначених цивільних справ визначається ухвалою судді суду вищої інстанції без виклику сторін.

Таким чином, виходячи із наведеного, необхідно визначити підсудність щодо розгляду адміністративної справи за скаргою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на неправомірні дії (бездіяльність) державного органу Орджонікідзевського районного суду м. Харкова - Фрунзенському районному суду м. Харкова.

На підставі викладеного та керуючись ч. 7 ст. 9 КАС України та ст. 108 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Визначити підсудність щодо розгляду адміністративної справи за скаргою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Голови Орджонікідзевського районного суду Харківської області ОСОБА_3. та судді Орджонікідзевського районного суду м. Харкова ОСОБА_4. на неправомірні дії (бездіяльність) посадової особи державного органу - Фрунзенському районному суду м. Харкова.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя                        підпис                                                            Г.П. Довгаль

Копія вірна.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація