Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #61873815


ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ  СУД  ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                                       

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

Справа № 636/2887/16-п

Провадження 3/636/71/17

30 січня 2017 року 

                                                                           

Суддя Чугуївського міського суду Харківської області  Панаід І.В.,  розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, який мешкає за адресою: Харківська область, Чугуївський район, с. Нова Покровка, вул. Центральна, буд. 245, -

встановив:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії АП2 № 227763 від 16 серпня 2016 р., складеного інспектором СР ПП Чугуївського ВП ГУНП в Харківській області капітаном поліції ОСОБА_2 вбачається, що 16.08.2016 р. о 01 год. 20 хв. в с. Покровка Чугуївського району Харківської області громадянин ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1, з ознаками алкогольного сп’яніння, від проходження медичного огляду відмовився, чим порушив п. 2.5 «а» Правил дорожнього руху України.

ОСОБА_1, який був своєчасно та належним чином повідомлений про час та місце судового засідання, до суду не з’явився, причини неявки не повідомив, клопотань про відкладення судового засідання не подавав, у зв’язку з чим суд, відповідно до статті 268 КУпАП, розглядає справу без його участі.

Дослідивши в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення серії АП2 № 227763 від 16.08.2016 р., та додані до нього документи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до п. 6, 7 розділу І Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного, чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів що знижують увагу та швидкість реакції» (далі - Інструкція) затвердженої наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.15 р. №1452/735, зареєстрованої в Мінюсті України 11.11.15 р. №1413/27858, огляд на стан сп’яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі – спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку) . У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – заклад охорони здоров’я).

Відповідно до п. 6, 7 розділу ІІ Інструкції, огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків . Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. Установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Відповідно до п. 2,3 Інструкції, огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Як вбачається з наявного в матеріалах справи протоколу про адміністративне правопорушення серії АП2 № 227763 від 16.08.2016 р. та рапортів інспекторів СР ПП Чугуївського ВП ГУНП в Харківській області, огляд громадянина ОСОБА_1 на стан сп’яніння проводився за відсутності свідків, в протоколі не зафіксовані ознаки алкогольного сп’яніння ОСОБА_1, за наявності яких у працівників Національної поліції виникла підозра, що останній перебував у стані алкогольного сп’яніння. Крім цього, в протоколі про адміністративне правопорушення зафіксовано, що місцем складання протоколу було с. Н. Покровка, вул. Центральна, 245, однак вказана інформація не узгоджується з даними зазначеними в рапортах інспекторів СР ПП Чугуївського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_2 ОСОБА_3, відповідно до яких, місцем зупинки транспортного засобу ОСОБА_1 було с. Н. Покровка, вул. Центральна, 256.

Також, при складані протоколу про адміністративне правопорушення інспектором СР ПП Чугуївського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_2 було зазначено, що своїми діями громадянин ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. «А» п. 2.5 Правил Дорожнього руху України, разом з тим, п. 2.5 Правил Дорожнього руху України не містить жодних підпунктів.

З огляду на вищевикладене, враховуючи порушення працівниками Національної поліції порядку проведення огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп’яніння, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, в частині відмови від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.247, 283 284 КУпАП, суддя, -

постановив:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за протоколом про адміністративне правопорушення від 16 серпня 2016 року серія АП2 №227763, - закрити у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області протягом 10 днів з дня її винесення.


Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація