Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #61906235

У Х В А Л А

26 січня 2017 року м. Київ

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:

судді-доповідача Самсіна І.Л.,

суддів: Гриціва М.І., Кривенди О.В.,

розглянувши заяву ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 26 жовтня 2016 року у справі за його позовом до Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда, треті особи: Управління Держземагенства у Кіровоградському районі Кіровоградської області, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень,


в с т а н о в и л а:


Вищий адміністративний суд України ухвалою від 26 жовтня 2016 року касаційну скаргу Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда задовольнив: скасував постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 10 лютого 2016 року та залишив в силі постанову Кіровського районного суду м. Кіровограда від 15 грудня 2015 року.

Не погоджуючись із ухвалою касаційного суду ОСОБА_2 звернувся до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 26 жовтня 2016 року з підстав, передбачених пунктами 1, 5 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).

На обґрунтування заяви ОСОБА_2 надав копію ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 жовтня 2015 року (справа 6-25239ск15), яка на думку заявника, підтверджує неоднакове застосування судами касаційної інстанції у подібних правовідносинах одних і тих самих норм матеріального права та копії постанов Верховного Суду України від 4 червня та 10 грудня 2013 року, які, на думку заявника, підтверджують невідповідність оскаржуваного рішення викладеному у цих постановах висновку щодо застосування у подібних правовідносинах положень статті 118 Земельного кодексу України.

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України перевірила наведені у заяві доводи та дійшла висновку про відсутність підстав для допуску справи до провадження з огляду на таке.

Відповідно до статті 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини першої статті 236 КАС сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень: 1) в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку; 2) Вищого адміністративного суду України з питань, передбачених статтею 1711 цього Кодексу.

За правилами пункту 1 частини першої статті 237 КАС одним із мотивів перегляду Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 жовтня 2015 року, яка надана на підтвердження неоднакового застосування норм матеріального права, касаційний суд подану касаційну скаргу на судове рішення повернув заявнику, оскільки заявником не виконані та не усунуті недоліки касаційної скарги. Оскаржуваним рішенням Вищого адміністративного суду України спір вирішено по суті. Аналіз зазначених судових рішень не дає підстав для висновку про наявність неоднакового застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 237 КАС заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з підстави невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права.

Проте зі змісту рішення, про перегляд якого подано заяву, та рішень Верховного Суду України, на які посилається заявник, вбачається, що правовідносини у цих справах не є подібними, оскільки містять різні фактичні обставини та їх правову оцінку суду касаційної інстанції.

За таких обставин колегія суддів Судової палати у адміністративних справах Верховного Суду України не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 26 жовтня 2016 року в цій справі.

Керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», статтею 240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України,


у х в а л и л а:


Відмовити у допуску справи за позовом ОСОБА_2 до Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда, треті особи: Управління Держземагенства у Кіровоградському районі Кіровоградської області, ОСОБА_3 про скасування рішень до провадження Верховного Суду України для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 26 жовтня 2016 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя-доповідач І.Л. Самсін



Судді: М.І. Гриців



О.В. Кривенда


  • Номер: 2-а/404/423/15
  • Опис: скасування рішення
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 404/4623/15-а
  • Суд: Кіровський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Самсін І.Л.
  • Результати справи: скасовано рішення апеляційної інстанції із залишенням у силі рішення першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у касаційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.06.2015
  • Дата етапу: 26.10.2016
  • Номер: 8-а/404/1/18
  • Опис: перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
  • Тип справи: на заяву про перегляд постанови (ухвали) в адміністративних справах за нововиявленими обставинами
  • Номер справи: 404/4623/15-а
  • Суд: Кіровський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Самсін І.Л.
  • Результати справи: залишено без змін рішення апеляційної інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у касаційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.02.2018
  • Дата етапу: 17.07.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація