Судове рішення #619189
справа № 3/2-231 за 2007 рік

                          справа № 3/2-231 за 2007 рік

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

05 лютого 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючої    Л.А. Толкачової

при секретарі             І.Г. Грищенко

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вишгороді справу за позовом ОСОБА_1 до Воропаївської сільської ради, Виробничого сільсьгосподарського кооперативу "Дружба" про визнання права на земельну частку (пай),

ВСТАНОВИВ:

Позивачка пред'явила в суді даний позов посилаючись на те, що з 1980 р. по 1996 р. вона працювала в радгоспі-заводі "Пірновський" після чого вийшла на пенсію. В 1987 р. радгосп "Пірновський" був перейменований в радгосп'"Дружба", який в 1998 р. реорганізований в КСП "Дружба", а в 2002 р. в ВСК "Дружба", які були правонаступниками попередніх юридичних осіб. В 1998 р. відбулися загальні збори КСП "Дружба" по розпаюванню землі але її до списку включено не було. Просить визнати за нею право на земельну чатку (пай), включити її до списку-додатку до державного акта на право колективної власності на землю ВСК "Дружба", розташованої на території с Воропаїв, Вишгородського району, Київської області для отримання земельної частки (паю) із земель резервного фонду.

В судовому засіданні позивачка свій позов підтримала. Крім того пояснила, що на час створення КСП "Дружба" були складені списки членів КСП, до яких вона не була включена. Вона з 1996 року є пенсіонеркою. При звільненні з роботи не писала заяви про виключення її з членів КСП, а звільнялася 02.11.1995 р. з займаної посади за власним бажанням. Причину звільнення вихід на пенсію в заяві не зазначала. Вважає, що внаслідок бездіяльності відповідача по підготовці документів для отримання державного акту на право колективної власності на землю, вона була позбавлена можливості отримати свій земельний пай.

Представник Воропаївської сільської ради позовні вимоги не визнає. Вважає, що позивачка звільнилась за власним бажанням. Після звільнення працювала в іншому місці, а тому вона втратила зв'язок з підприємством і не може вважатись членом КСП. Тому вона і не була включена в списки до державного акту на право колективної власності на землю.

Представник ВСК "Дружба" в судове засідання не з"явився: про день та час розгляду справи повідомленний належним чином. Причини неявки суду невідомі.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити зі слідуючих підстав.

Позивачка була прийнята на роботу в радгосп "Пірновський" з 13.05.1980 року, що підтверджується трудовою книжкою.

Наказом НОМЕР_1 та записів в трудовій книжці від 02.11.1995 р. ОСОБА_1 була звільнена з членів КСП за власним бажанням.

Рішенням загальних зборів засновників від 04.03.1998 року (протокол НОМЕР_2) на основі радгоспу "Дружба"   було створене КСП "Дружба".

Правонаступником КСП "Дружба" є ВСК "Дружба.

Збори пайщиків ВСК "Дружба" по затвердженню списків громадян, які мають право на земельну частку (пай) при роздержавленні земель ВСК "Дружба" відбулися 17.01.2000 р.

Згідно з Указом Президента України від 8.08.1995 року Право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності не землю.

В списки працівників та пенсіонерів КСП "Дружба" які мають право на одержання земельного паю позивачка не була включена.

В липні 2006 року позивачка звернулась до відповідача із заявою про включення її до списку осіб, що додається до Державного акту на право колективної власності на землю.

 

2

Суд не приймає до уваги посилання позивачки на те, що вона не писала заяву про звільнення, оскільки про даний запис в трудовій книжці вона дізналася в 1996 р. і до цього часу його не оскаржила.

Позивачка не може вважатись членом КСП, так як не перебувала з КСП в трудових відносинах, крім того, після звільнення з КСП "Дружба" працювала до 1993 р. без реєстрації.

Суд вважає, що так як на момент складання списків до державного акта на право колективної власності на землю, а також на момент передачі земель в колективну власність членів КСП позивачка не була членом КСП "Дружба", то вона і не набула права на земельний пай в колективній власності на землю.

На підставі ст.3,5,9,11,17,103 ЗК України, Указу Президента України від 08.08.1995 року №720 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям", керуючись ст.ст. 10,60,212,213,215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Воропаївської сільської ради, Виробничого сільсьгосподарського кооперативу "Дружба" про визнання права на земельну частку (пай) відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація