- відповідач: Публічне акціонерне товариство Комерційний банк "ПриватБанк"
- позивач: Ільчук Ігор Захарович
- відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Звягель ресурс"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №295/862/17
Категорія 26
2/295/1165/17
У х в а л а
26 січня 2017 року
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Гумен Н.В., вирішуючи питання про відкриття провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ТОВ «Торгівельний дім Звягель ресурс», ПАТ КБ «ПриватБанк» про встановлення факту не укладення договору і визнання договору поруки недійсним - ,
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до Богунського районного суду м. Житомира з вказаною позовною заявою.
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вона не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства України.
Форма і зміст позовної заяви визначена в статі 119 Цивільного процесуального кодексу України, як передбачено нормою даної статті, позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.
Вимоги ч. 5 ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України встановлюють, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Звертаючись з позовною заявою до суду, позивачем не надано доказів про сплату судового збору чи доказів про звільнення від сплати судового збору у випадках, визначених у статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Як роз'яснено у п. 3 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року за №10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК України. Подання позовної заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов. Зокрема, частиною п'ятою статі 119 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. Отже, якщо сплата судового збору згідно з вимогами закону є обов'язковою, то наслідком недотримання цієї умови є залишення позовної заяви без руху, а у разі, якщо документ, що підтверджує сплату судового збору (частина п'ята статі 119 ЦПК України), не буде поданий у строк, установлений судом, визнання заяви неподаною та її повернення позивачеві (стаття 121 ЦПК України) або залишення заяви без розгляду (пункт 8 частини першої статі 207 ЦПК України).
Відповідно ч.1 ст. 40 Цивільного процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або інша особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність і належно посвідчені повноваження на здійснення представництва в суді.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 42 Цивільного процесуального кодексу України визначено., що довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні чи за рішенням суду, або за місцем його проживання. Позовну заяву від імені позивача ОСОБА_1 подано та підписано його уповноваженим представником, проте позовна заява містить нечіткий підпис представника, що унеможливлює встановити його особу. Враховуючи викладене вище, відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 119, 120, 121 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ «Торгівельний дім Звягель ресурс», ПАТ КБ «ПриватБанк» про встановлення факту не укладення договору і визнання договору поруки недійсним – залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків, що не перевищує п’яти днів з моменту отримання копії ухвали.
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н. В. Гумен
- Номер: 2/295/1165/17
- Опис: встановлення факту неукладання договору і визнання договору поруки недійсним
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 295/862/17
- Суд: Богунський районний суд м. Житомира
- Суддя: Гумен Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.01.2017
- Дата етапу: 08.02.2017