Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #61926314

Cправа № 563/1451/16-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


30.01.2017 року

Корецький районний суд Рівненської області

в складі:

головуючого судді Опришка П.З.

при секретарі судових засідань ОСОБА_1

за участю відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Корець цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом, в якому просить винести рішення про стягнення з ОСОБА_2 аліменти в її користь на утримання неповнолітньої дитини: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 2000,00 гривень, щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову до досягнення дитиною повноліття.

Свій позов позивач обґрунтовує наступним. Сторони зареєстрували шлюб 02.08.2013 року. Рішенням Корецького районного суду від 02.11.2016 року шлюб між ними розірвано. У сторін є спільна дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка перебуває повністю на утриманні позивача. Відповідач від виконання обов'язків з утримання дитини ухиляється.

В судове засідання позивач не з'явилась, проте подала cуду клопотання, в якому просить розглядати справу про стягнення аліментів у її відсутності. Позовні вимоги позивач підтримує та просить задоволити у повному обсязі.

Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечив частково. Стверджує, що не має змоги сплачувати аліменти в зазначеному в позові розмірі через мінливість своїх доходів. Однак не заперечує в їх сплаті у мінімальному розмірі, що визначений ст. 182 Сімейного кодексу України.

Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Сторони по справі є батьками, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про народження серії I-ГЮ №204585 від 16 січня 2014 року.

Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України кожен з батьків повинен утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 184 СК України суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Цей розмір підлягає індексації відповідно до закону.

При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дітей та відповідача.

Враховуючи, що платник аліментів не має постійного доходу, суд в силу ст.184 СК України рахує за можливе визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

При визначенні розміру аліментів суд виходить з фактичних обставин справи. Так, твердження позивача, що відповідач має можливість сплачувати аліменти у розмірі 2000 грн., спростовується відсутністю доказів про його доходи.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення частково. З відповідача слід стягнути судовий збір по справі в розмірі 551 гривень 20 копійок в дохід держави.

Керуючись ст.ст. 8, 10, 57, 58, 60, 208, 209, 212, 215, 367 ЦПК України, ст.ст. 180, 181, 182, 184, 191 СК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов задоволити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_3, аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 500,00 гривень, щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини певного віку, починаючи з 21.12.2016 року до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в спеціальний фонд Державного бюджету України сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 20 коп.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів за один місяць.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Рівненської області через Корецький районний суд Рівненський області шляхом подання протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення апеляційної скарги.  

                        


Суддя: Опришко П.З.



Повний текст рішення виготовлений 01 лютого 2017 року










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація