- заінтересована особа: Сватівський відділ ДРАЦС
- заявник: Ліннік Марина Сергіївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 426/573/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2017 року Сватівський районний суд Луганської області у складі:
головуючого: судді Скрипника С.М.,
при секретарі Брайловській М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сватове, матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Сватівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану про встановлення факту народження дитини,
В С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення факту народження дитини, в якій зазначила, що вона та її чоловік ОСОБА_3 зареєстрували шлюб 25 квітня 2014 року у Жовтневому відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції, актовий запис № 191 від 25.04.2014 року. Вони з чоловіком мешкають у м. Луганську, де ІНФОРМАЦІЯ_3 року вона народила доньку у Луганському перинатальному центрі м. Луганську, про що їм було видано Медичне свідоцтво про народження. Вони з чоловіком є громадянами України і мають бажання та намір зареєструвати їхню новонароджену доньку у державі Україна, але при зверненні до відділу РАЦС на підконтрольній території їм було роз'яснено, що надане ними Медичне свідоцтво про народження № 388 від27.12.2016 року не має юридичної сили, так як видане установою, розташованою на тимчасово непідконтрольній українській владі території та не має повноважень щодо видачі документів, які встановлюють факти, що мають юридичне значення, оскільки відповідно до наказу від 05.11.2014 року № 1847/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 17 червня 2014 року № 953/5» тимчасово призупинено реєстрацію актів цивільного стану на території м. Луганська та частини Луганської області. Проведення зазначених дій здійснюється будь-яким відділом державної реєстрації актів цивільного стану, що знаходиться за межами вказаної території. Просить суд встановити факт народження ІНФОРМАЦІЯ_3 року дитини - дівчинки в м. Луганську Луганської області, матір'ю якої є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з'явилась, згідно поданого до суду клопотання просить суд розглянути справу за її відсутності та задовольнити заяву.
Заінтересована особа - Сватівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області в судове засідання уповноваженого представника не направили, будучи повідомленими про час та місце розгляду справи належним чином, надіслали клопотання про розгляд справи за відсутності представника Відділу державної реєстрації, просять справу вирішити на розсуд суду.
На підставі ч. 2 ст. 197 ЦПК України судове засідання проводилося без технічної фіксації.
Суд, дослідивши надані письмові докази в їх сукупності, вважає вимоги заяви обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 234 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
Так, законодавством України визначено, що державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, встановлених законом, зміна імені, смерть відповідно до Сімейного кодексу України та Цивільного кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та інших актів законодавства.
Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064.
Відповідно до ст.13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров'я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров'я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За відсутності закладу документа охорони здоров'я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.
Відповідно п.п. «а» п. 2, 3, 22, 23 гл. 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18.10.2000 року, підставами для проведення державної реєстрації для народження дитини є медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), що видається закладом охорони здоров'я, незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи. Державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них. При відсутності підстав для державної реєстрації народження, визначених у цьому пункті, державна реєстрація народження проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження даною жінкою. Власне ім'я дитини визначається за згодою батьків. Власне ім'я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір'ю дитини. По-батькові дитині присвоюється за власним іменем батька.
Відповідно до ч. 1 ст. 257-1 ЦПК України, заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.
У відповідності до копії паспорту, заявник ОСОБА_4 та її чоловік ОСОБА_3 є громадянами України, зареєстровані та проживають у м. Луганську (а.с.5-6,8-9).
Відповідно до копії свідоцтва про шлюб заявник ОСОБА_1 перебуває у шлюбі з ОСОБА_3 з 25 квітня 2014 року, який зареєстрований Жовтневим відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції, актовий запис № 191 (а.с.11).
Листом Сватівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 17.01.2017 року № 48/16.25-98 заявнику було відмовлено у державній реєстрації народження дитини, яка народилася в м. Луганську у відповідності до вимог чинного законодавства, у зв'язку з відсутністю документів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я (а.с.43).
Згідно ч.1ст.144 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану, а Конвенцією про права дитини від 20.11.1989 року, ратифікованою постановою Верховної ради України №789-ХІІ від 27.02.1991 року, встановлено, що дитина має бути зареєстрована одразу після народження і з моменту народження має право на ім'я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування.
Відповідно до ч.1, 8 ст. 7 Закону України «Про громадянство України», особа, батьки якої на момент її народження були громадянами України є громадянином України. Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням є громадянином України з моменту народження.
Встановлення даного факту, що має юридичне значення, необхідно заявнику для державної реєстрації народження її дитини.
За таких обставин, аналізуючи надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1, оскільки факт того, що ОСОБА_1 народила ІНФОРМАЦІЯ_3 року дитину підтверджено наданими письмовими доказами, а саме: копії медичної документації на ім'я ОСОБА_1, яка містить медичне свідоцтво про народження дитини (а.с. 12), план обстеження вагітної, її огляд, результати аналізів, ультразвукове дослідження (а.с.17-42), а також фотографіями матері з дитиною (а.с.13-16), виписний епікриз історії пологів № 1461 (з.а.с.58), індивідуальна карта вагітної та породіллі ( з.а.с.59).
З урахуванням наведеного, приймаючи до уваги викладені заявником обставини, підтвердження їх належними доказами, відсутність заперечень з боку заінтересованої особи, з метою захисту прав особи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.
Згідно п. 18 Постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення, не змінює собою документів, що видають зазначені органи, а є лише підставою для їх одержання.
Відповідно до ч. 4 ст. 257-1 ЦПК України, ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», ст. 144 Сімейного кодексу України, ст.ст. 3, 60, 209, 212-215, 234, 256, 257, 257-1, 259, 294, 367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа Сватівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану про встановлення факту народження дитини - задовольнити.
Встановити факт народження ІНФОРМАЦІЯ_3 року дитини - дівчинки в м. Луганську Луганської області, матір'ю якої є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення підлягає негайному виконанню.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області шляхом подання через Сватівський районний суд Луганської області у десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Суддя: С.М.Скрипник
- Номер: 2-о/426/36/17
- Опис: про встановлення факту народження дитини
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 426/573/17
- Суд: Сватівський районний суд Луганської області
- Суддя: Скрипник С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.01.2017
- Дата етапу: 27.01.2017