Судове рішення #6195483

Справа № 2-3577/09

РІШЕННЯ            

    І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

                                                           

   

18 червня 2009 року         Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого:   судді   Чорнобука В.І.

при секретарі:              Тепловій Г.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 і ОСОБА_2 до Товариство з обмеженою відповідальністю проектно-будівельна фірма «Домобуд»

про визнання права власності на квартиру

ВСТАНОВИВ :

Позивачі звернулися до Відповідача з позовом про визнання право спільної сумісної власності на квартиру №67, загальною площею 197,02 м2 по вул. Космічній,9а в місті Дніпропетровську.

Позивачі в подальшому з урахуванням проведеної інвентаризації уточнили свої позовні вимоги і просили суд визнати за ними право спільної сумісної власності на квартиру №67, в житловому будинку літ. А-11,12 поз.1-14,І,ІІ,ІІІ, загальною площею 243,1 м2 житлова – 188,6м2 по вул. Космічній,9а в місті Дніпропетровську, без додаткового акту введення в експлуатацію.

В обґрунтування своїх позовних вимог Позивач посилається на те, що 20 січня 2006 року між Позивачами та ТОВ ПБФ «Домобуд» було укладено договір про дольову участь в будівництві дворівневої квартири №67, загальною площею 197,02 м2 по вул. Космічній,9а в місті Дніпропетровську.

Відповідно до Договору вартість квартири складає 567122,07 грн.. Зазначена сума була мною сплачена відповідачу частково 03 червня 2005 року, про що свідчить квитанція до прибуткового касового ордеру №61 видана Позивачам Відповідачем, частково 01 серпня 2005 року, про що свідчить квитанція №06 та частково 01 серпня 2009 року, про що свідчить меморіальний ордер від 01. 08.2005 року.

03 березня 2009 року між Позивачами та Відповідачем було підписано Акт приймання-передачі квартири №67, загальною площею 197,02 м2 по вул. Космічній,9а в місті Дніпропетровську.

На даний момент, Позивачі не мають можливості оформити право власності на свою квартиру, оскільки Відповідач не надає необхідні документи, як то: Державний акт прийняття в експлуатацію будинку та Рішення Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради про його затвердження та іншу документацію.

Отже, дії Відповідача перешкоджають Позивачам в реєстрації права власності на його квартиру.

В судовому засіданні представник Позивачів підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позові просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник Відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечував.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає за необхідне позов ОСОБА_1 і ОСОБА_2 до Товариство з обмеженою відповідальністю проектно-будівельна фірма «Домобуд», задовольнити оскільки.

20 січня 2006 року між Позивачами та ТОВ ПБФ «Домобуд» було укладено договір про дольову участь в будівництві дворівневої квартири №67, загальною площею 197,02 м2 по вул. Космічній,9а в місті Дніпропетровську.

Відповідно до Договору вартість квартири складає 567122,07 грн.. Зазначена сума була мною сплачена відповідачу частково 03 червня 2005 року, про що свідчить квитанція до прибуткового касового ордеру №61 видана Позивачам Відповідачем, частково 01 серпня 2005 року, про що свідчить квитанція №06 та частково 01 серпня 2009 року, про що свідчить меморіальний ордер від 01. 08.2005 року.

03 березня 2009 року між Позивачами та Відповідачем було підписано Акт приймання-передачі квартири №67, загальною площею 197,02 м2 по вул. Космічній,9а в місті Дніпропетровську.

На даний момент, Позивач не має можливості оформити право власності на свою квартиру, оскільки Відповідач не надає необхідні документи, як то: Державний акт прийняття в експлуатацію будинку та Рішення Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради про його затвердження та іншу документацію.

Згідно технічного паспорту квартири №67 в житловому будинку №9а по вул. Космічній у м. Дніпропетровську загальна площа квартири склала 243,1 м2 житлова – 188,6м2.

Кожна сторона має право звернутися за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права. (ст. 16 ЦК України).

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема, із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ч.1 ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Інститутом Дніпроагропроект Ліцензія АВ №294592, яка дійсна з 09.08.2005 року до 09.08.2010 року, 01.06.2009 року було проведено обслідування технічного стану будівельних конструкцій житлового будинку (літ.А-11, А-12 / секція 3 і 4) по вул. Космічній,9а у м. Дніпропетровськ, що належить Позивачу. Згідно даного обслідування та висновку, основні несучі конструкції житлового будинку (фундаменти, стіни, перегородки, перекриття) знаходяться у нормальному і задовільному стані (категорія 1 і 2) і придатні для подальшої експлуатації.

У відповідності зі ст. 41 Конституції України кожний має право володіти, користуватися й розпоряджатися своєю власністю. У відповідності зі ст. 319 ГК України власник на свій розсуд володіє, користується й розпоряджається приналежної йому майном. Власник має право робити відносно свого майна будь-які дії, що не суперечать закону.

При урахуванні судом експертного та технічного висновку за результатами обстеження вищевказаних будівельних конструкцій позивача на підставі ч.2 ст.8 Цивільного кодексу України у відповідності до загальних засад цивільного законодавства (аналогія права) встановлено, що прийняття в експлуатацію об’єкта полягає  у визначенні готовності об’єкта, закінченого будівництвом, будівельним і іншим нормам і правилам, необхідним при прийнятті в експлуатацію. Готовність квартири до експлуатації у всіх аспектах визначена будівельно-технічним висновком. Таким чином, квартира з усіма її складовими частинами є прийнятою до експлуатації та не потребує іншого проведення дослідження готовності до експлуатації – прийняття до експлуатації, в тому числі складання актів прийняття до експлуатації.

Відповідно до п.10 Переліку правовстановлюваних документів, на підставі яких проводиться реєстрація права власності на об’єкти нерухомого майна, Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002р. №7/5, рішення суду про визнання права власності є правовстановлюваним документом і підлягає реєстрації в Комунальному підприємстві «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради.

На підставі вищенаведеного, керуючись ,  Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України N 7/5 від 07.02.2002    , СУД, -  

                                                В И Р І Ш И В:

1. Позовну заяву задовольнити.

2. Визнати за ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1), ОСОБА_2 (ІНН НОМЕР_2) право спільної сумісної власності на квартиру №67, в житловому будинку літ. А-11,12 поз.1-14,І,ІІ,ІІІ, загальною площею 243,1 м2 житлова – 188,6м2 по вул. Космічній,9а в місті Дніпропетровську, без додаткового акту введення в експлуатацію.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня отримання повного тексту рішення. Апеляційна  скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

     

Суддя                                                                                                                                      В.І. Чорнобук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація