- позивач: Бойко Ганна Юріївна
- відповідач: Савін Дмитро Юріойвич
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 202/8037/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
02 лютого 2017 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого судді - Шклярука Д.С.
при секретарі - Шишлянікові О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання дитини та стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась до суду з зазначеним позовом, в якому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі ? частини від усіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягувати від дня пред’явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття. Також позивачка просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на її утримання в розмірі ? частки з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно до досягнення дитиною трирічного віку. Аліменти позивачка просить суд стягувати з 25.11.2016 року, тобто за минулий час.
В обґрунтування таких позовних вимог ОСОБА_1 посилається на те, що з 2013 року по 2016 рік вони з відповідачем фактично підтримували шлюбні відносини, проживали разом тривалий час, були пов’язані спільним побутом, мали взаємні права та обов’язки.
11 жовтня 2015 року у них з відповідачем народився син – ОСОБА_3.
З серпня 2016 року вони з відповідачем припинили стосунки, не проживають разом, а спільна дитина проживає із нею та перебуває на її повному утриманні.
Відповідач з моменту припинення подружніх відносин не виконує своїх обов’язків щодо утримання дитини, допомоги не надає ані їй, ані синові.
Вона неодноразово зверталася до відповідача із проханнями надавати допомогу на її утримання та на утримання дитини, однак відповідач такої допомоги їй не надав, через що вона вимушена звернутися до суду.
Сторони в судове засідання не з'явилися.
Позивач завчасно поданою письмовою заявою сповістила про можливість розгляду й вирішення справи без її присутності, позовні вимоги просила задовольнити.
Відповідач в судове засідання з'явився, повідомлявся належним чином про місце та час судового засідання. Завчасно поданою через канцелярію суду заявою сповістив про визнання позову частково, та зауважив що спроможний щомісячно сплачувати на користь позивачки 650 гривень на її утримання та 650 гривень на утримання дитини, усього може сплачувати 1300 гривень щомісячно.
Згідно із заявою позивачки вона не заперечує проти стягнення із відповідача аліментів у сумах, про які відповідач зазначив у своїй письмовій заяві.
У відповідності до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, відповідно до ст.ст.181,183,184 СК України аліменти за рішенням суду присуджуються у частці від доходу матері, батька або при нерегулярному, мінливому доході, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, - у твердій грошовій сумі.
Судом встановлено, що сторони з 2013 року по 2016 рік проживали разом як чоловік і жінка без реєстрації шлюбу.
Під час сумісного проживання у сторін народилася дитина – син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом із позивачкою.
Сторони не проживають разом з 2016 року та припинили фактичні подружні відносини.
Позивачка несе витрати по утриманню дитини, доказів надання відповідачем матеріальної допомоги на утримання дитини та дружини в судове засідання надано не було. Доводи позивачки викладені у позовній заяві відповідачем спростовані не були.
Договори про сплату аліментів та про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно між сторонами не укладалися. Аліменти на утримання інших осіб відповідачем не сплачуються, а доказів, що б спростовували зазначені обставини в судове засідання надано не було.
Відповідно до закону батьки зобов'язані утримувати своїх дітей незалежно від того, перебувають вони в шлюбі чи шлюб між ними розірвано. Обов'язок батьків утримувати своїх дітей є безумовним і не залежить від того, чи є батьки працездатними й чи є в них кошти, достатні для надання утримання, а лише враховується судом при визначенні розміру стягуваних аліментів.
Так, згідно з ч.1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка дружини, батьків, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Матеріальне становище сторін суд визначає, виходячи з вартості приналежного їм майна, рівня доходів, а також величини витрат, які вони здійснюють на утримання себе й членів своєї сім'ї.
Разом з тим, суд при визначенні розміру коштів, що стягуються як аліменти, прагне не до зрівняння матеріального становища платника й одержувача аліментів, а до того, щоб одержувач аліментів у разі їх сплати перестав бути таким, що потребує матеріальної допомоги. Окрім того, розмір призначених аліментів має бути виправданий дійсними потребами та з урахуванням матеріального становища сторін, має виходити з фактичних обставин справи та мети зобов'язання щодо утримання.
Згідно із ст. 184 СК України розмір аліментів може бути визначений у твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення. Як випливає зі змісту даної норми, нерегулярним доходом вважається дохід, що надходить із різною періодичністю, перервами. Дохід може бути нерегулярним, у випадку, якщо оплата праці відбувається по завершенні її виконання в частині або повністю
Враховуючи встановлені обставини, з огляду на ст. 180 СК України, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача аліментів на дитину у судовому порядку в розмірі 650 гривень щомісячно, починаючи стягнення з моменту звернення позивачки до суду, та до повноліття дитини, оскільки відповідач є батьком дитини та зобов’язаний її матеріально утримувати. Окрім цього, відповідач не надав суду доказів про надання такої матеріальної допомоги щомісяця у розмірі встановленому Законом. Таку допомогу на утримання дитини він має можливість надавати оскільки є працездатним, працює та має нерегулярний і мінливий дохід, про що зазначив у заяві та письмових поясненнях.
Відповідно до ч.2 ст.84 Сімейного Кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Згідно з ч.4 ст.84 Сімейного Кодексу України право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Суд вважає за необхідне позов, в цій частині вимог, задовольнити частково та стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на її утримання в розмірі 650 гривень щомісячно до досягнення дитиною трирічного віку, та допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу аліментів за 1 місяць.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України судовий збір слід стягнути з відповідача на користь держави.
В задоволенні іншої частини позовних вимог слід відмовити. Зокрема, в частині позову що стосується стягнення аліментів з 25.11.2016 року слід відмовити, оскільки позивачкою не доведено належними, допустимими та достатніми доказами той факт, що вона вживала заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не могла їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати
Керуючись ст.ст. 180-182 Сімейного кодексу України, ст.ст. 3-4, 10-11, 57-61, 88, 169, 209,212-215, 218, 367 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 – задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 650 (шістсот п’ятдесят) грн. щомісячно, починаючи стягувати з 26 грудня 2016 року і до моменту досягнення дитиною повноліття.
Стягувати щомісяця з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 650 (шістсот п’ятдесят) грн. щомісячно, починаючи з 26 грудня 2016 року та до досягнення дитиною – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років, тобто до 11 жовтня 2018 року.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 1280 грн.
Рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу аліментів на утримання дитини та на утримання дружини за один місяць.
В задоволенні іншої частини позовних вимог – відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Д.С. Шклярук
- Номер: 2/202/693/2017
- Опис: стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 202/8037/16-ц
- Суд: Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Шклярук Д.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.12.2016
- Дата етапу: 27.03.2017