Судове рішення #6203524

 

Справа № 2-991/2009 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня   2009 року Калинівський районний суд Вінницької області

в складі головуючого: Копчинського В.І.

при секретарі Кулик Т.С.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Калинівка цивільну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Вінницькій області до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення природоохоронного законодавства,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, так як проведеною перевіркою дотримання вимог природоохоронного законодавства України по охороні зелених насаджень на території земель Корделівської сільської ради Калинівського району Вінницької області встановлено, що 22.01.2009 року ОСОБА_1 в кінці своєї присадибної ділянки було здійснено самовіьну рубку дерева породи вільха без відповідних дозвільних документів на право знесення зелених насаджень. Зубченка Ю.В. було притягнуто до адміністративної відповідальності. Своїми діями відповідач наніс державі збитків на суму 1320 грн.

В попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив стягнути з відповідача 1320 грн. збитків, заподіяних внаслідок самовільної порубки дерева.

Відповідач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, зобов'язується відшкодувати завдану шкоду.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне позов задовольнити з таких підстав.

Так, в судовому засіданні достовірно встановлено, що Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області було проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства України по охороні зелених насаджень на території земель Корделівської сільської ради Калинівського району Вінницької області.

Згідно ст.10 Закону України «Про рослинний світ» спеціальне використання природних рослинних ресурсів здійснюється за дозволом юридичними або фізичними особами для задоволення їх виробничих та наукових потреб, а також з метою отримання прибутку від реалізації цих ресурсів або продуктів їх переробки. Спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення здійснюється за дозволом, що видається в порядку, який визначається ВР АРК та органами місцевого самоврядування.

В порушення зазначеної статті Закону 22.01.2009 року ОСОБА_1 в кінці своєї присадибної ділянки було здійснено самовіьну рубку дерева породи вільха без відповідних дозвільних документів на право знесення зелених насаджень, що підтверджується протоколом про вчинення адміністративного правопорушення від 22.01.2009 року та постановою від 23.01.2009 року про накладення адміністративного стягнення за вчинення даного правопорушення.

Відповідно до ч.4 ст.68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Внаслідок самовільної порубки дерева відповідач заподіяв збитки в сумі 1320 грн. Розрахунок збитків проведено відповідно до Постанови КМ України за № 559 від 08.04.1999 року «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів», з якими відповідач погоджується.

За наведених обставин позовні вимоги підлягають до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст.10, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 1320 грн. збитків внаслідок самовільної порубки дерева.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 51 грн. державного мита.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація