Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #62111695

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня2017 року м. Київ

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах

Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:

головуючого Лагнюка М.М.,

суддів: Орлянської В.І. та Франтовської Т.І.,

розглянувши касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на вирок Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 5 серпня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області від 5 жовтня 2016 року,

встановила:

вироком Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 5 серпня 2016 року

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1,

громадянин України, уродженець

та мешканець АДРЕСА_1

такий, що судимості не мав,

засуджений за:

- частиною 2 статті 186 КК України із застосуванням статті 69 цього Кодекса на 2 роки 8 місяців позбавлення волі,

- частиною 2 статті 296 КК України на 2 роки позбавлення волі,

На підставі частини 1 статті 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим ОСОБА_1 за сукупністю злочинів остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки 8 місяців.

Також цим вироком визнано винуватим та засуджено ОСОБА_2, що також оскаржується у касаційній інстанції.

Ухвалою Апеляційного суду Івано-Франківської області від 5 жовтня 2016 року вирок Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 5 серпня 2016 року змінено. Виключено з мотивувальної частини вироку в частині обвинувачення ОСОБА_1 за частиною 2 статті 186 КК України кваліфікуючу ознаку «вчинення групою осіб».

В іншій частині вирок залишено без зміни.

Зі змісту касаційної скарги вбачається, що засуджений не погоджується з постановленими у кримінальному провадженні судовими рішеннями, просить їх скасувати та призначити новий розгляд у суді першої інстанції.

Відповідно до вимог частини 2 статті 427 КПК України у касаційній скарзі, окрім іншого, наводяться обґрунтування вимог щодо незаконності чи необґрунтованості судових рішень з урахуванням підстав для їх скасування або зміни судом касаційної інстанції, визначених у статті 438 КПК України, а також зазначаються вимоги до суду касаційної інстанції, які б узгоджувалися зі статтею 436 КПК України.

Однак, вказаних вимог кримінального процесуального закону засуджений не дотримався.

Так, відповідно до частини 1 статті 433 КПК України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскаржуваному судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Як убачається зі змісту касаційної скарги засуджений фактично просить надати доказам у кримінальному провадженні іншу оцінку, ніж їм дано судами першої та апеляційної інстанцій, тобто посилається на невідповідність висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження, що згідно зі статтею 438 КПК України не є предметом перевірки у касаційному порядку.

Крім того, засуджений, не погоджується з ухвалами слідчого судді, винесені під час досудового розслідування, вказує на їх необґрунтованість та незаконність при цьому не звернув уваги, що предметом оскарження є вирок та ухвала апеляційного суду

Тобто, у касаційній скарзі засуджений має вказати на конкретні порушення закону, що є підставами для скасування або зміни судових рішень, які, на його думку, допущені судами першої та апеляційної інстанції при їх постановленні, навести конкретні докази і аргументи в обґрунтування кожної позиції.

Окрім вказаного, згідно з частиною 5 статті 427 КПК України до касаційної скарги додаються належним чином оформлені та засвідчені копії судових рішень, які оскаржуються, як це передбачено пунктами 13.6, 13.7 Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом № 173 Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року.

Тобто копія судового рішення, яка складається з кількох аркушів, повинна бути прошнурована нитками на п'ять проколів, підписана відповідальним працівником (особою) суду та суддею, скріплених відбитком гербової печатки суду, а на зворотному боці останнього аркуша - скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду, із зазначенням кількості зшитих аркушів.

Проте, засуджений долучив до касаційної скарги копію вироку міського суду, яка належним чином не оформлена.

Таким чином, недодержання засудженим вимог, передбачених статтею 427 КПК України, є підставою для залишення його касаційної скарги без руху.

На підставі викладеного та керуючись частиною 1 статті 429 КПК України, колегія суддів

постановила:

касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на вирок Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 5 серпня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області від 5 жовтня 2016 року щодо нього, залишити без руху, надавши йому десятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання ним ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

___________________________________ ________________________________ _____________________________

М.М. Лагнюк Т.І.Франтовська     В.І.Орлянська



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація