Судове рішення #621310
ПОСТАНОВА

ПОСТАНОВА

02.02.2007                                                                           Справа       2-а-2/07

Червонозаводський  районний  суд  м.   Харкова  у  складі: головуючий  -   суддя  Щербань  С.Г.   при  секретарі  Штода  О.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові адміністративну справу за позовом (скаргою) ОСОБА_1 до ДПІ У Червонозаводському районі м.   Харкова  про  скасування  рішення,-

ВСТАНОВИВ   :

Позивач просить суд визнати недійсним податкове повідомлення-рішення НОМЕР_1 ДПІ в Червонозаводському районі м. Харкова про нарахування  їй  суми  податкового  зобов'язання  у  139,   10  грн.

А.с.   2-3,   22

В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав та посилався на те, що позивач працює адвокатом, є учасником Великої Вітчизняної війни. За 2004 рік отримала доход 457, 92 грн. Податкова інспекція провела нарахування без застосування податкової пільги їй, як учаснику ВВВ, перед баченої ст. 6.1.3 п. „б" Закону України „Про податок з фізичних осіб" та винесла неправильне повідомлення-рішення,   яке  позивач  оскаржує.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення вимог заперечувала та пояснила, що нарахування провадилось відповідно до діючого законодавства.

Суд вислухав позивача, представника відповідача, оцінивши надані докази дійшов  до  висновку,   що  позов  не  обґрунтований  та  не  підлягає  задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи, та не заперечується сторонами, позивач є адвокатом, перебуває на податковому обліку, вид діяльності - адвокатська. За 2004 рік  отримала  загальний  валовий  доход   1070  грн.

А.с.7-8

Відповідно^ до ст. 12 „Закону України „Про адвокатуру" оплата труда адвоката здійснюється  на  підставі  угоди  між  адвокатом    та  фізичними  чи  юридичними  особами.

Відповідно до ст. З Закону України „Про податок з фізичних осіб" „Об'єктом оподаткування     резидента     є:      3.1.1.      загальний     місячний     оподатковуваний     дохід;

3.1.2.      чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення

загального річного оподатковуваного доходу на суму податкового кредиту такого

звітного  року;Відповідно  до   ст.   4   цього  Закону „До   складу     загального        місячного   оподатковуваного        доходу   включаються:      4.2.1. доходи   у   вигляді   заробітної      плати,       інші      виплати      та   винагороди,       нараховані (виплачені)    платнику   податку   відповідно   до   умов   трудового   або   цивільно-правового договору;"

Відповідно  до   ст.   б  цього  закону „6.1.    Перелік   податкових    соціальних    пільг.    З    урахуванням   норм   пункту    6.5    цієї статті    платник   податку   має   право   на       зменшення       суми       загального       місячного оподатковуваного   доходу,        отримуваного       з       джерел       на       території   України    від одного   працедавця       у       вигляді       заробітної       плати,        на суму податкової соціальної  пільги  у  таких  розмірах:

6.1.1.     у    розмірі,             що    дорівнює     одній      мінімальній          заробітній    платі (у

розрахунку на місяць), встановленій законом на 1 січня звітного податкового року, -   для   будь-якого  платника   податку;

6.1.3.      у розмірі, що дорівнює 200 відсоткам суми пільги, визначеної за

правилами    підпункту     6.1.1     цього     пункту,     -     для  платника  податку,   який  є:...

б) учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка у той

час   працювала   в   тилу,    на   яких   поширюється   дія   Закону       України         "Про       статус ветеранів     війни,      гарантії     їх  соціального     захисту"      (   3551-12   );

6.5.1. Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на

користь        платника        податку          протягом           звітного    податкового        місяця        як заробітна       плата        (інші    прирівняні    до   неї    відповідно         до          законодавства

виплати,         компенсації           та   відшкодування),      якщо  його  розмір  не   перевищує суми,яка   дорівнює   сумі   місячного   прожиткового      мінімуму,       діючого      для      працездатної

 

2

особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих   10   гривень.

Суд приймає заперечення представника відповідача про те, що оплата праці адвоката не є заробітною платою з посиланням на ст. 94 КЗоП та ст. 1 Закону України „Про оплату праці", оскільки адвокатська діяльність регулюється окремим законом,   про  що   також  вказують  роз'яснення  Вищого  господарського   суду  України.

При   цьому   суд   враховує   передбачений   ст.    6   Закону   України   „Про   податок   з фізичних  осіб"  особливий  порядок  обчислення  податкової  соціальної  пільги,   а  саме: „6.3.2.    Платник       податку    подає    працедавцю    заяву    про    самостійне    обрання   місця застосування    податкової    соціальної       пільги        (далі        -    заява        про    застосування пільги)   за  формою,     визначеною  центральним  податковим  органом.

Податкова   соціальна          пільга          починає        застосовуватися           до   нарахованих

доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання працедавцем заяви платника податку про застосування пільги. Пільга не застосовується до доходу, нарахованого до моменту отримання такої заяви, крім випадків, зазначених у підпункті 6.3.3  цього  пункту.

Платник податку, який змінює за самостійним рішенням місце отримання податкової соціальної пільги, зобов'язаний надати працедавцю за попереднім місцем її застосування заяву про відмову від такої пільги (далі - заява про відмову від пільги) за формою, визначеною центральним податковим органом. Така заява не подається, якщо платник податку припиняє трудові відносини з таким працедавцем з будь-яких підстав, а також у випадках, визначених у підпункті 6.3.3 цього  пункту.

Працедавець відображає у складі річної податкової звітності всі випадки отримання заяв платників податку про застосування пільги та заяв про відмову від  такої  пільги.

Податкова соціальна пільга застосовується за місцем отримання платником податку основного доходу (визначеним у трудовій книжці) на дату набрання чинності цим    пунктом,     без    подання     заяви    про  застосування  пільги.

Порядок надання таких документів та їх склад визначається Кабінетом Міністрів  України."

Таким чином суд дійшов до висновку про те, що Закон України „Про податок з фізичних осіб" хоча і вносить доходи від незалежної професійної діяльності до об'єкту оподаткування, але не передбачає для осіб, які ведуть цю діяльність права на зменшення суми загального місячного оподаткованого доходу на суму податкової соціальної пільги. Тому не вбачає порушень в нарахуванні позивачеві суми необхідного  до  сплати  податку  1070Х  грн  X  13%  =  139,   10  грн.

В зв'язку з викладеним суд дійшов до висновку, що дії відповідача не суперечать  закону  і  у  задоволенні  позову  належить  відмовити  в  повному  обсязі.

Керуючись Законами України "Про податок з фізичних осіб" та „Про адвокатуру",   ст.   ст.   ст.   ст.   10,   11,   15,   158   -   166  КАС  України,   суд,

ПОСТАНОВИВ   :

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ДПІ У Червонозаводському районі м. Харкова про скасування податкового повідомлення-рішення НОМЕР_1-   відмовити.

Постанова  може  бути  оскаржена.

Заява про апеляційне оскарження постанови подається до адміністративного

суду апеляційної інстанції через Червонозаводський районний суд м. Харкова

протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на

постанову подається протягом 2 0 днів після подання заяви про апеляційне оскарження

або                   без    попереднього    подання    заяви    про    апеляційне     оскарження,     якщо     скарга подається   в   строк,   встановлений  для  подання  заяви  про  апеляційне   оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація