Судове рішення #621339
Справа №2-59/07

Справа №2-59/07

РІШЕННЯ

Іменем України 18 січня 2007 року Теплицький районний суд Вінницької області в складі: головуючого судді  Войнаревича М.Г. при секретарі Скоробресі О.В. з участю відповідача ОСОБА_1, розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Теплик справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зміну розміру  аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ: В січні 2007 року ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про зміну розміру аліментів вказавши, що з відповідачем вона перебувала в зареєстрованому шлюбі, з 5 листопада 2002 року і отримує від відповідача аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 1/2 неподаткового мінімуму доходів громадян, що є недостатнім для утримання дитини.

В судове засідання позивачка з»явитись не взмозі в зв»язку з важким матеріальним становищем та віддаленістю місця проживання від суду. Підтримує свої позовні вимоги і просить справу розглянути в її відсутність,  відповідач окрім аліментів, які він виплачує в розмірі 1/4 частини від доходу, більше ніякої допомоги не надає, тому не вистачає коштів на утримання дитини.

Відповідач ОСОБА_1 пояснив, що інших осіб на яких він би сплачував аліменти немає, надав суду довідку про доходи за 2006 рік, погоджується виплачувати аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходів, але не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов"язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.                  

У відповідності до ч.2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 СК України, яка передбачає визначення розміру аліментів в твердій грошовій сумі.

Суд враховує, що прожитковий мінімум відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2006 рік" на дитину віком від 6 до 18 років складає 558 гривень, а 30 відсотків становитиме 167 грн. 40 коп.

Відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути згодом зменшено, або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров"я когось із них.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги стан здоров"я та матеріальне становище дитини, стан здоровья та матеріальне становище відповідача, суд вважає , що позов підлягає задоволенню. Судові витрати підлягають стягненню з відповідача. На підставі ст.ст. 180,182,192 СК України, ст.ст. 10,15,60, 88, 130 п.4,212 - 215 ЦПК     України, суд,-

РІШИВ: Позов задовольнити. На заміну рішення Теплицького районного суду від 5 листопада 2002 року, яким стягнуто аліменти з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 1/2 неподаткового мінімуму доходів громадян щомісячно, змінити розмір стягуваних аліментів, стягнувши з ОСОБА_1 ,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 Вінницької області на користь ОСОБА_2, 1977 року народження, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_3  Івано-Франківськолї області   аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходів, але не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи від дня набрання чинності рішення суду і до його повноліття.

Стягнути з ОСОБА_1  в дохід держави державне мито в сумі 51 гривню та на рахунок державної судової адміністрації у Вінницькій області - 30 грн. витрат за інформаційно-технічне забеспечення.

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до  апеляційного суду Вінницької області, через Теплицький районний суд, протягом двадцати днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація