АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2009 року м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в складі суддів: Гошовського Г.М. (головуючий), Марчука О.П., Машкаринця М.М., з участю прокурора - Канюка В.І. розглянув у відкритому засіданні матеріали за апеляцією ОСОБА_1 на постанову Хустського районного суду від 22.07.2009 року.
Цією постановою залишено без задоволення скаргу на постанову помічника Хустського міжрайонного прокурора Закарпатської області від 11.10.2007 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за ознаками вчинення ними злочину, передбаченого ч.2 ст. 365 КК України.
З постанови помічника прокурора вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на диспансерному обліку в Хустському психонаркологічному диспансері з 31.05.2002 року. Неодноразово перебував на стаціонарному лікуванні у зв'язку із загостренням захворювання.
12.0.2006 року до старшого дільничного інспектора Хустського РВ УМВС України ОСОБА_2 звернулась громадянка ОСОБА_4 , яка просила провести з її сином профілактичну бесіду у зв'язку з порушенням ним правил співжиття.
19.09.2006 року ОСОБА_4 повторно звернулася до ОСОБА_2 у зв'язку з погіршенням поведінки сина та необхідністю поміщення його на лікування, від проходження якого той відмовляється.
Дільничні інспектори міліції ОСОБА_2 та ОСОБА_3 знову відвідали ОСОБА_1 за місцем його проживання і запропонували проїхати у Хустський психонаркологічний диспансер для призначення необхідного лікування. ОСОБА_1 відмовився від пропозиції і почав ображати працівників міліції , чинити опір. На прохання матері ОСОБА_2 та ОСОБА_3 доставили ОСОБА_1 у диспансер , де йому було виписано направлення на лікування у Берегівську обласну психонаркологічну лікарню, куди ОСОБА_1 і був супроводжений.
З цих підстав помічник прокурора прийшов до висновку про відсутність підстав для порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
Суддя постанову мотивував тим, що прокуратурою Хустського районного правильно і на законних підставах прийнято рішення по заяві ОСОБА_1 . Достатніх підстав для порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в ході перевірки не здобуто.
В апеляції ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду та направити матеріали на новий судовий розгляд з тих підстав, що він не брав участі в розгляді справи , оскільки належним чином не був повідомлений про судове засідання.
Заслухавши доповідь судді щодо змісту постанови суду від 22.07.2009 року , доводи апеляції , промову прокурора, який вважає постанову суду законною та обґрунтованою, а апеляцію безпідставною, перевіривши матеріали надані судом , обговоривши доводи сторін, апеляційний суд вважає, що вона підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 236-2 КПК України суддя , розглядаючи скаргу на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи витребує матеріали , на підставі яких було відмовлено в порушенні справи, знайомиться з ними і повідомляє прокурора та особу, яка подала скаргу, про час її розгляду. За результатами розгляду скарги суддя приймає рішення
- 2 -
залежно від того , чи були при відмові у порушенні справи виконані вимоги статті 99 КПК
України .
Ці вимоги кримінально-процесуального закону суддею виконано не в повному обсязі.
З наданих матеріалів вбачається, суд першої інстанції повідомив про розгляд скарги 22.07.2009 року Хустського міжрайонного прокурора ( а.с. 30), не повідомивши про її розгляд особу , яка подала скаргу.
Таким чином, неповідомлення особи , яка подала скаргу про час та місце її розгляду є перепоною для розгляду суддею скарги на постанову про відмову в порушенні справи .
З цих підстав постанова суду підлягає до скасування .
Керуючись ст.ст.365,366 КПК України, апеляційний суд,-
у х в а л и в:
апеляцію ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову Хустського районного суду від 22.07.2009 року про залишення без задоволення скарги на постанову помічника Хустського міжрайонного прокурора Закарпатської області від 11.10.2007 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за ознаками вчинення ними злочину, передбаченого ч.2 ст. 365 КК України скасувати , а матеріали направити на новий судовий розгляд до цього ж суду іншим суддею.
Судді: