Справа № 2-а-1909/09/0108
П О С Т А Н О В А
Іменем України
09 жовтня 2009 р. «15» годин «00» хвилин м. Керч
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого судді - Цветкова О. Я.
при секретарі - Пшеничній Г. О.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні у м. Керч адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Керчі про зменшення штрафу, накладеного на нього постановою у справі про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Керченського міського суду АР Крим з адміністративним позовом до відповідача – Відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Керчі про зменшення штрафу, накладеного на нього постановою у справі про адміністративне правопорушення з підстав, зазначених у позові. Позов мотивований тим, що 21.08.2009 р. він, керуючи належним йому транспортним засобом ЗАЗ-11247 державний номерний знак НОМЕР_1 допустив порушення Правил дорожнього руху, а саме не надав переваги маршрутному транспортному засобу, що виїжджав з заїзного "карману" по вул. Орджонікідзе в м. Керч. З порушенням позивач згоден, але вважає, що розмір штрафу за вказане правопорушення, що є майже максимальним за санкцією ч. 2 ст. 122 КУпАП не відповідає вчиненому правопорушенню. У судовому засіданні вимоги підтримав, просив задовольнити позов.
Представник відповідача за довіреністю Влащук М. Р. у судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає адміністративний позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 21 серпня 2009 року ОСОБА_1 в 11:25 годин, керуючи належним йому транспортним засобом ЗАЗ-11247 державний номерний знак НОМЕР_1, допустив порушення Правил дорожнього руху, а саме не надав переваги маршрутному транспортному засобу, що виїжджав із заїзного "карману" по вул. Орджонікідзе в м. Керч. Вказане правопорушення було зафіксовано шляхом складання протоколу про адміністративне правопорушення серії АК № 023139 від 21.08.2009 р.
21 серпня 2009 року інспектором взводу ДПС відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Керчі Головащенко В. Ф. на місці було винесено постанову серії АК № 022657 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 500 грн. за правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП. Постанову відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 222 КУпАП прийнято уповноваженою особою.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» N 3353-XII від 30.06.1993 р. до учасників дорожнього руху належать водії та пасажири транспортних засобів, пішоходи, велосипедисти, погоничі тварин. Учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.
Відповідно до п. 17.4. Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України N 1306 від 10.10.2001 р., У населених пунктах, наближаючись до автобуса, мікроавтобуса або тролейбуса, що розпочинає рух від позначеної зупинки, розташованої в заїзному "кармані", водії інших транспортних засобів зобов'язані зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати можливість маршрутному транспортному засобу розпочати рух.
Частиною 2 статті 122 КУпАП передбачена відповідальність за ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам.
В письмових поясненнях при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та у судовому засіданні позивач визнав факт вчинення ним адміністративного правопорушення. Отже підстав для визнання постанови у справі про адміністративне правопорушення протиправною та її скасування не вбачається. Крім того, позивач не заявляв такої вимоги.
Що стосується позовної вимоги щодо зменшення штрафу, накладеного на нього постановою у справі про адміністративне правопорушення суд зазначає наступне.
Статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про, зокрема, визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення та інші.
Отже у суду при розгляді адміністративної справи за правилами Кодексу адміністративного судочинства України відсутні правові підстави для внесення змін в постанову у справі про адміністративне правопорушення.
Повноваження змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено, надано п. 4 ч. 1 ст. 293 КУпАП вищестоящому органу (вищестоящій посадовій особі) відносно органу (посадової особи), якими було винесено постанову, про що зазначено у ч.3 ст. 288 КУпАП.
Отже позивач у даному випадку повинен був звернутись з відповідною скаргою до Відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Керчі, який повинен був би протягом трьох діб надіслати скаргу разом із справою до Управління ДАІ ГУ МВС України в АР Крим у порядку, встановленому ст. 288 КУпАП.
За таких обставин адміністративний позов ОСОБА_1 не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 161-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 про зменшення штрафу, накладеного на нього постановою у справі про адміністративне правопорушення - відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Протягом 10 днів з дня прийняття постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Керченський міський суд АР Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О. Я. Цветков