Справа № 2-285/2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«14» лютого 2007 року
Овідіопольський районний суд Одеської області у складі: Головуючого-судді - Комлевой О.С. При секретарі - ПогореловойЛ.О., Гринчук Л.М. З участю прокурора - Чемоширянової Т.В.
З участю представника органа опіки та піклування - Андрієвої М.І. З участю представника відповідача -ОСОБА_1
Розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в смт. Овідіополі, цивільну справу за позовом прокурора Овідідопольського району Одеської області, в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Йосипівської сільської ради Овідіопольського району Одеської області
«Про визнання права власності на жилий будинок в зв»язку з набувальної давністю»
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2006 року прокурор Овідіопольського району в інтересах, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернувся з вказаним вище позовом до відповідача, в обгрунтуванні якого зазначає, що ОСОБА_3, зі своїми дітьми ОСОБА_2 та ОСОБА_4 з 1993 року постійно мешкають в будинкуАДРЕСА_1, зі згоди ОСОБА_5, яка ІНФОРМАЦІЯ_1, та вони по цей день мешкають в будинку, з тих підстав прокурор вважає, що в них виникла набувальна давність на будинок та просить винести рішення, яким за ними визнати право власності. В судовому засіданні позивачі ОСОБА_4 та ОСОБА_3, як в своїх так і в інтересах своєї неповнолітньої дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, позов підтримали, та просили визнати за ними право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.
Представник відповідача позов не визнав.
Представник третьої особи, орган опіки та піклування Овідіопольської райдержадміністрації на боці позивачів, позов не підтримав.
Заслухавши пояснення сторін, свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, дослідивши письмові доказі, суд дійшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.. 10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається , як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ст. 344 ЦК України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Як встановлено матеріалами справи власником будинку АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності була ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після смерті, якої ніхто з спадкоємців до нотаріальної контори не звернувся та спадщину після її смерті не прийняв.
Як показують свідкиОСОБА_7, ОСОБА_6, родина ОСОБА_2 переїхала до с Йосипівна в 1995 році, та з 1996 році користуються будинком АДРЕСА_1. Також свідки пояснили, що ОСОБА_2 будинок АДРЕСА_1, а з січня 2007 року постійно почали мешкати в ньому.
Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народився с Бунів Яворського району Львівський області.
ОСОБА_8 була прописана в с Йосипівна з листопада 1995 року.
ОСОБА_4 почала навчатися в Йосипівській загальноосвітній школі з 01.09.1991 по 11.03.1993 рік, а потім з 05.11.1995 року, з 03.1993 року по 11.1995 рік ОСОБА_4 навчалась Бунівський СШ Яворского району Львівської області.
Суд дійшов до висновку, що родина ОСОБА_2, дійсно відкрито користувались будинком АДРЕСА_1, більш ніж 10 років, сплачували енергопостачання, отримували листи, але відповідно до Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, цей Кодекс набирає чинності з 01.01.2004 року, п. 8 цих положень встановлено, що правила статті 344 Цивільного кодексу
України про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом.
Таким чином, визнання права власності за набувальною давністю не може мати місця раніше 01.01.2011 року.
З наведених вище підстав, суд дійшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню.
Керуючись ст., ст., ст.. 10, 11, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, п. 8 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, ст.. 344 ЦК України
ВИРІШИВ:
В позові прокурора Овідідопольського району Одеської області, в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Йосипівської сільської ради Овідіопольського району Одеської області «Про визнання права власності на жилий будинок в зв»язку з набувальної давністю» -відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя О.С.Комлева