Справа № 2-4786/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2009 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:
головуючого - судді Рахманкулової І.П.
при секретарі Верещагіній А.О.,
за участі позивача ОСОБА_1, її представника ОСОБА_2,
відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_4,
їх представника ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні квартирою шляхом виселення, третя особа Комунальне підприємство «Деснянське» Чернігівської міської ради,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідачів, в якому просить винести рішення, яким усунути перешкоди в користуванні квартирою №170 будинку №271 «А», шляхом виселення ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з вказаної квартири. Обґрунтувала позивач свої вимоги тим, що вона як власник житла, поселила у квартиру сина з невісткою, оскільки їм ніде було мешкати. На даний час у відповідачів є місце мешкання у ІНФОРМАЦІЯ_1, а вона відповідно до ст.ст. 383, 391 ЦК України просить захистити свої права, як власника квартири.
Позивач та її представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити.
Відповідачі в судовому засіданні проти позову заперечували, посилаючись на те, що вони проживають у ІНФОРМАЦІЯ_2 «А» разом із малолітньою дитиною ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3. Всі вони зареєстровані у цій квартирі, іншого житла не мають, постійно оплачують всі комунальні послуги, а крім того, згідно договору дарування вказаної квартири, який був укладений між ним і позивачем 07.06.2007 року, він не зобов»язувався виселитися із неї. Зі згоди позивача в цій квартирі була зареєстрована його дружина на син.
Представник третьої особи в судове засідання не з»явився, причин неявки суду не повідомив.
Заслухавши пояснення позивача, відповідачів, їх представників, допитавши свідків ОСОБА_7, ОСОБА_8, дослідивши матеріали справи, суд не знаходить підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до договору дарування квартири від 07.06.2007 року ОСОБА_3 (відповідач) подарував, а ОСОБА_1 (позивач) прийняла у дар квартиру №170 буд. 217 «А» в м. Чернігові. (а.с.12).
Згідно свідоцтва про народження позивач ОСОБА_1 є матір»ю відповідача ОСОБА_3
Дарувальник ОСОБА_3 був зареєстрований у цій квартирі з 16.03.2003 року, і у договорі дарування не обговорено питання про його виселення чи зняття з реєстрації.
Як пояснила в судовому засіданні позивач, з її згоди 01.11.2007 року в даній квартирі була зареєстрована ОСОБА_4, дружина відповідача та їх син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3. (а.с.6).
Відповідачі працюють у військовій частині 2253 м. Чернігова, і відповідно до даних КП «ЧМБТІ», зареєстрованого права власності на нерухоме майно, станом на час розгляду справи не мають, за місцем роботи житлом вони не забезпечувались.
Як пояснили суду відповідачі, вони користуються спірною квартирою, постійно сплачують всі комунальні послуги за неї. Вказане підтвердили допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_7, ОСОБА_8
Відповідно до ст. 156 ЖК України, члени сім»ї власника квартири, які проживають разом з ним у квартирі, що йому належить, користуються жилим приміщенням наврівні з власником квартири, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим житлом. До членів сім»ї власника квартири належать особи, зазначені в ч.2 ст. 64 ЖК України, тобто дружина, їх діти, батьки.
Згідно ст. 161 ЖК України, наймач вправі вселити в займане ним приміщення у будинку (квартирі), що належать громадянинові на праві власності, свою дружину, дітей, а також інших осіб за письмовою згодою власника квартири.
Власник квартири надала згоду на вселення дружини сина ОСОБА_4 у належну позивачу на праві власності квартиру.
Згідно ст. 157 ЖК України, членів сім»ї власника квартири може бути виселено у випадках, передбачених ч.1 ст. 116 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст. 825 ЦК України, договір найму квартири може бути розірваний на вимогу наймодавця у разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім»ї. Наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці.
Позивач у судовому засіданні пояснила, що вона разом із чоловіком проживає у трикімнатній квартирі №145 будинку №271 «А» по пр. Миру в м. Чернігові. Доводи позивача не ґрунтуються на тому, що однокімнатна квартира № 170 буд. 271 « поА» по пр. Миру їй необхідна для проживання.
Крім того, в укладеному договорі дарування спірної квартири не передбачено обов»язку дарувальника виселитися з квартири чи знятися з реєстрації.
За таких обставин, з підстав, заявлених позивачем, позовна заява задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд ,-
в и р і ш и в:
у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.П.Рахманкулова