Справа № 1-86/2009р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2009р.
Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:
Головуючої-судді: Єгорової Н.І.
При секретарі: Маковецькій Л.А.
За участю прокурора: Висоцького В.В.,
Підсудного: ОСОБА_1,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Доманівка кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,
уродженця с.Володимирівка, Доманівського району, Миколаївської області,
українець, громадянин України, освіта неповна середня , не судимий в силу ст.
89 КК України, працює по найму, проживає в с. Щасливка, Доманівського
району, Миколаївської області,
у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст.164 КК України,
В С Т А Н О В И В:
На виконанні відділу ДВС Доманівського РУЮ знаходиться виконавчий лист 2а-134, виданий 07.05.2003р. Жовтневим районним судом м. Кривий Ріг, про стягнення з ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, мешканця с. Щасливка, Доманівського району Миколаївської області на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, в розмірі ? частини його заробітку(доходу), щомісяця до повноліття сина, починаючи з 14.03.2000р.
На протязі 40 місяців, тобто з 01 січня 2006р. по 01.04.2009р. ОСОБА_1 не сплачує аліменти на користь своєї колишньої дружини ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2р. народження, внаслідок чого виникла заборгованість по аліментам в сумі 6969 грн. 86 коп. Всього заборгованість ОСОБА_1 складає 7461 грн. 54 коп., тобто він злісно ухиляється від сплати аліментів.
Будучи раніше судимим за аналогічний злочин, достовірно знаючи, що потрібно сплачувати аліменти на утримання свого сина, продовжував не сплачувати їх на протязі 40 місяців, тобто з 01 січня 2006 року по 01 квітня 2009 року на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, в результаті чого виникла заборгованість по аліментам в сумі 7461 грн. 54 коп., тобто він злісно ухиляється від сплати аліментів.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненому злочині визнав повністю та суду пояснив, що дійсно за рішенням суду він повинен сплачувати аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Аліменти він не сплачував, так як не мав роботи, внаслідок чого утворилася заборгованість на суму 6969 грн. 86 коп., яку він відшкодував частково, а саме у сумі 2925 грн. Зобов’язується заборгованість погасити в найкоротші строки та в подальшому щомісячно сплачувати аліменти, не допускаючи утворення заборгованості .
Дослідження доказів стосовно всіх фактичних обставин справи судом визнано недоцільним за клопотанням прокурора та підсудного.
Аналізуючи досліджене, суд приходить до висновку, що дії підсудного ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 164 КК України як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини(аліментів).
Вирішуючи питання про призначення покарання, суд бере до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину та характеристику особи, винної у вчиненні злочину.
Підсудний ОСОБА_1 вчинив злочин невеликої тяжкості.
Як обставини, які пом’якшують покарання підсудному, суд бере до уваги щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, позитивну характеристику за місцем проживання, те, що він не судимий, а також добровільне часткове відшкодування завданої заборгованості по аліментам.
Враховуючи, що підсудний скоїв злочин невеликої тяжкості, покаявся у вчиненому злочині, частково відшкодував заборгованість по аліментам, суд приходить до висновку про можливість призначення покарання, не пов’язаного з обмеженням волі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст.164 КК України і призначити йому покарання в виді штрафу в розмірі 1700 ( одна тисяча сімсот ) грн..
До набрання вироком чинності міру запобіжного заходу ОСОБА_1 обрати у виді- підписки про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до Миколаївського апеляційного суду через Доманівський районний суд протягом 15 днів з моменту його проголошення.
Суддя: Н.І.Єгорова
Копія вірна:
Суддя: