Судове рішення #6221736

   

                                                      РІШЕННЯ              Рядок ст. зв. №43    

                                                                                                                       Справа №2-472/09р.

        ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ


23 вересня 2009 року

          Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:

головуючої-судді:                 Єгорової Н.І.,

при секретарі:                        Маковецькій Л.А.,

за участю представника:     ОСОБА_1,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням в зв’язку з відсутністю в ньому понад шість місяців без поважних причин,

                                                     

                                                                  ВСТАНОВИВ:


             Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням в зв’язку з відсутністю в ньому понад шість місяців без поважних причин , посилаючись на те, що він отримав у спадок житловий будинок з господарським спорудами, розташований по АДРЕСА_1. Оскільки позивач має власне житло і у спадковому будинку проживати не має наміру, то вирішив продати спадковий будинок. Однак оформити договір купівлі-продажу нотаріально не має змоги, так як в даному будинку зареєстровано відповідача, який з моменту реєстрації жодного дня  там не проживав.

            У зв’язку з тим, що позивачу не відомо місце перебування відповідача та він не може домовитися з ним про зняття його з обліку в добровільному порядку, позивач звернувся з даним позовом до суду.

              В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 та його представник позовні вимоги підтримали  та наполягали на їх задоволенні.

              Відповідач  ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився, хоча про час та місце слухання справи був повідомлений у встановленому порядку, а саме шляхом  повідомлення через засоби масової інформації (газета «Урядовий кур’єр, №163 від 08.09.2009р.).  

               Вислухавши позивача, його представника, свідків, допитаних в судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

                Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження  є спадкоємцем  житлового будинку, розташованого по АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом № 310 від 09.06.2009 року.

               Зазначене спадкове майно позивач має намір продати, але не може оформити договір купівлі –продажу нотаріально у зв’язку з тим, що в даному будинку зареєстрований  відповідач по справі.

              Будь-яких відомостей щодо місцезнаходження відповідача   позивачу невідомо.

              З досліджених матеріалів справи, а саме копії будинкової книги, вбачається, що 29.04.1992 року в спадковому будинку дійсно зареєстровано ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження.

               

           Відповідно до акту обстеження від 24.07.2009року депутатом селищної ради ОСОБА_6 встановлено, що за місцем реєстрації ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3р.н. в будинку АДРЕСА_1 останні 5 років не проживає.

            Свідок ОСОБА_5 суду пояснив, що він проживає у будинку АДРЕСА_1 і  підтверджує, що за місцем реєстрації відповідач  ОСОБА_3 дійсно не проживає багато років.

            Згідно ст. 72 Житлового кодексу України передбачено порядок визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.                    

             Відповідно до вимог статті 71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

              Враховуючи, що  відповідач більше шести місяців не проживає за місцем своєї реєстрації без поважних причин, внаслідок чого втратив право користуватися жилим приміщенням,   суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги.

             На підставі викладеного, керуючись ст..ст.71,72 ЖК України,  ст..ст.5,6,8,10,11,60, 88, 209-215 ЦПК України, суд


                                                     ВИРІШИВ:


                    Позовні вимоги задовольнити .

                    Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця с. Прогрес, Оргеєвського району, Молдова таким, що втратив право користування житловим приміщенням – будинком, розташованим за адресою: АДРЕСА_1.  

                      Рішення суду набирає чинності після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з моменту проголошення рішення суду. Апеляційне оскарження проводиться в порядку ст.. 294 ЦПК України.



Суддя:               підпис                                                                                         Н.І.Єгорова  


Копія вірна:

Суддя:

Секретар:

                 


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація