Справа №2-489/09р.
Ряд.ст.зв.№36
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К РА Ї Н И
16 вересня 2009 року
Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючої-судді: Єгорової Н.І.,
при секретарі: Маковецькій Л.А.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Доманівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Прибузької міської ради Доманівського району Миколаївської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку успадкування,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Прибузької сільської ради Доманівського району Миколаївської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку успадкування, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2, про що свідчить свідоцтво про смерть. Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з земельної частки(паю) розміром 5.17 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у колективній власності КСП ім.. Суворова. За життя ОСОБА_2 заповів дану земельну ділянку ОСОБА_1 Будь-яких інших спадкоємців після смерті ОСОБА_2 немає. Позивачка звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини за заповітом, але їй було відмовлено з тих підстав, що заповіт складено з порушеннями вимог « Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських Рад народних депутатів України», що унеможливлює використати даний заповіт. Враховуючи зазначене, нотаріусом рекомендовано звернутися для подальшого вирішення зазначеного питання в судовому порядку.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач – Прибузька сільська рада Доманівського району миколаївської області – в судове засідання представника не надіслали, надали суду заяву, в якій проти задоволення позовних вимог не заперечували, просили розглядати справу без їх участі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши позивача, свідків, допитаних в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Із матеріалів справи та з пояснень сторін вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2, про що свідчить свідоцтво про його смерть. Після смерті ОСОБА_2. відкрилася спадщина та залишилося спадкове майно, яке складається із земельної частки(паю) розміром 5.17 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у колективній власності КСП ім.. Суворова, про що свідчить сертифікат на право на земельну частку серії МК №024937 від 15.05.1996 року, зареєстрований у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку(пай) за №561. За життя дану земельну частку(пай) спадкодавець заповів ОСОБА_1, що підтверджується заповітом від 13 липня 2001 року, №113.
Позивачка не може оформити спадщину нотаріально, так як заповіт складено з порушеннями « Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських Рад народних депутатів України», а саме:
В заповіті не зазначено час та місце його складання, не зазначені дата і місце народження заповідача, не чітко зроблена підпис заповідача. Порушення чинного законодавства, допущені при складанні заповіту, унеможливлюють на теперішній час оформлення спадщини спадкоємцем за заповітом.
Крім того, в Сертифікаті на право на земельну частку (пай) зроблені виправлення, які теж, не дають можливості спадкоємцю оформити спадщину нотаріально.
Спадкоємців , після смерті ОСОБА_2. не залишилося, що підтверджується довідкою Прибузької сільської ради Доманівського району Миколаївської області №716 від 03.09.2009року.
ОСОБА_1, після смерті спадкодавця, фактично прийняла спадщину, але не може оформити її нотаріально. Факт прийняття спадщини підтверджується поясненнями свідків, допитаних в судовому засіданні. Так, свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4, в судовому засіданні пояснили, що позивачка доглядала спадкодавця, допомагала йому вести домашнє господарство, а після його смерті перейшла жити в його будинок.
Враховуючи, волевиявлення спадкодавця, виражене ним в заповіті та те, що позивачка фактично прийняла спадщину, яку їй заповів ОСОБА_2 шляхом користування спадковим майном , суд вважає доцільним визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку(пай) в порядку успадкування.
Керуючись ст.ст.328,1220,1221,1222,1268 ЦК України, ст.ст.5,8,10,11, 209,212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку успадкування за заповітом на земельну частку(пай) розміром 5.17 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у колективній власності КСП ім.. Суворова, відповідно до сертифікату на право на земельну частку серії МК №024937 від 15.05.1996 року, що зареєстрований у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку(пай) за №561, після смерті ОСОБА_2, який ІНФОРМАЦІЯ_1 року .
Рішення набирає чинності після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження може бути подана до суду протягом 10 днів з моменту проголошення рішення суду. Апеляційне оскарження проводиться в порядку ст.294 ЦК України.
Суддя: Н.І.Єгорова
- Номер: 6/720/4/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-489
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Єгорова Н.І.
- Результати справи: заяву (подання, клопотання, скаргу) повернуто
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.02.2016
- Дата етапу: 25.02.2016
- Номер: 2/723/11
- Опис: Про стягнення матеріальної шкоди згідно кредитного договору
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-489
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Єгорова Н.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.05.2011
- Дата етапу: 17.06.2011