К О П І Я
Рядок ст. зв. №19
Справа №2-510/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2009 року
Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючої-судді: Єгорової Н.І.,
при секретарі: Маковецькій Л.А.,
за участю представника
позивача ОСОБА_3,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Маринівської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним,
ВСТАНОВИВ:
ПозивачкаОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Маринівської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 вона придбала у гр. ОСОБА_4 житловий будинок з господарськими спорудами, розташований в АДРЕСА_1, про що свідчить розписка. На момент укладення договору між позивачем та відповідачкою було досягнуто згоди з усіх істотних умов купівлі-продажу будинку, а саме: сторони домовилися про вартість будинку. Сторони виконали свої обов’язки, позивач сплатив вартість будинку, а відповідачка передала позивачеві будинок та документи на нього. Проте, посвідчити нотаріально купівлю-продаж даного будинку не виявилося можливим, так як ОСОБА_4 виїхала до Росії і там ІНФОРМАЦІЯ_2 померла. Протягом трьох років позивачка чекала, що хтось із спадкоємців прийме спадщину, що дасть змогу узаконити даний договір, але спадкоємці не з’явилися, на спірний будинок ніхто не претендує, тому позивачка змушена була звернутися до суду з зазначеним позовом.
В судовому засіданні позивачка та її представник позовні вимоги підтримали повністю і просили задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідачка ОСОБА_2- рідна донька ОСОБА_4, у судове засідання не з’явилася, але надіслала телеграму, в якій проти задоволення позовних вимог не заперечувала та просила розглядати справу без її у часті, так як проживає на території Росії та не має змоги прийняти участі у справі.
Представник відповідача – сільський голова Маринівської сільської ради – у судовому засіданні проти задоволення позову не заперечувала. .
Вислухавши позивача та його представника, представника відповідача, свідка, допитаного в судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню .
Із матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 відбулася угода купівлі-продажу жилого будинку, розташованого по АДРЕСА_1, про що свідчить розписка. Відповідно до розписки ОСОБА_4 отримала від ОСОБА_1 5000грн. за проданий нею АДРЕСА_1. При цьому покупцеві, тобто позивачці, передано документи на будинок та зазначено, що ОСОБА_4 зобов’язується провести переоформлення в липні 2006 року.
Спірний житловий будинок належав ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право власності від 16.05.1997 року, НОМЕР_1.
Нотаріально договір купівлі-продажу житлового будинку сторони не посвідчили у зв’язку з тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідачка померла, що підтверджується свідоцтвом про її смерть, виданим 14 квітня 2006 року відділом ЗАЦС м. Ноябрськ служби Ямало-Ненецького автономного округу.
Укладення угоди між ОСОБА_4 та ОСОБА_1, щодо купівлі - продажу спірного будинку, підтверджується свідченнями ОСОБА_5, яка була свідком подій ІНФОРМАЦІЯ_1, що зазначені в розписці.
Відповідно до статті 657 ЦК України - договір купівлі-продажу житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Статтею 220 ЦК України передбачені правові наслідки недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору, а саме: у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним. Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
Враховуючи, що ОСОБА_4 передала будинок з господарськими будівлями та документи на будинок ОСОБА_1, за що отримала кошти в сумі 5000грн., а ОСОБА_1 в свою чергу прийняла зазначений будинок, але угода купівлі-продажу даного будинку не була посвідчена нотаріально у зв’язку зі смертю однією з сторін, суд вважає доцільним позовні вимоги задовольнити.
Керуючись ст. 220, 657 ЦК України, ст.ст.5,6,8,10,11,60,209,212-219 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати договір купівлі – продажу житлового будинку, розташованого поАДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1 - дійсним.
Рішення набирає чинності після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження може бути подана до суду протягом 10 днів з моменту проголошення рішення суду.
Апеляційне оскарження проводиться в порядку ст.294 ЦК України.
Суддя: Н.І.Єгорова
- Номер:
- Опис: про визнання права власності на нерухоме майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-510
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Єгорова Н.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.05.2011
- Дата етапу: 07.06.2011