Справа № 2-а-3441/2009р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2009 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми у складі: головуючого – судді Янголь Є.В., при секретарі Дубініна Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції УМВС України в Сумській області та інспектора ДПС ВДАІ в м.Суми Шевченко А.О. про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Зарічного районного суду з зазначеним адміністративним позовом. Позов мотивує тим, що відповідач безпідставно виніс постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності, пояснив, що правопорушення не скоював а за кермом автомобіля перебував не він а інша особа, швидкість не була перевищена, був порушений порядок притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки не складався протокол про адміністративне правопорушення.
В судовому засіданні позивач позов підтримав.
Відповідач в судове засідання не з’явився, був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.
Суд, вислухавши позивача та дослідивши докази вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 10.02.2009 року інспектором взводу ДПС ВДАІ м.Суми Шевченко А.О. була винесена постанова про адміністративне правопорушення (а.с. 5), згідно якої 10.02.2009 року о 8 год. 34 хв. В м.Суми по вул..Прокоф»єва керував автомобілем Skoda державний номер НОМЕР_1 рухався зі швидкістю 94 км/год, перевищив встановлену швидкість руху на 34 км/год. Швидкість вимірювалась приладом „Візир” 0711243.
З фотокартки доданої до протоколу неможливо встановити, чи в населеному пункті рухається автомобіль.
Згідно ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідно ч. 6 цієї статті якщо особа, яка бере участь у справі, не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Крім того, згідно ст. 307 ЦК України фізична особа може бути знята на фотоплівку лише за її згодою. Відповідачем не надано доказів того, що ОСОБА_1був попереджений про застосування технічних засобів, а тому відповідачем не доведено, що докази були зібрані на законних підставах.
Згідно ст. 258 КУпАП протокол про вчинення адміністративного правопорушення не складається у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису. Відповідачем не доведено, що ОСОБА_1 правомірно притягнуто до адміністративної відповідальності без складання протоколу, а саме не доведено що при фіксуванні автомобіля позивача технічним засобом „Візір”, останній працював в автоматичному режимі.
Пояснення ОСОБА_1 відповідачем не спростовані, відповідачем не доведено, що ОСОБА_1 перевищив встановлене обмеження максимальної швидкості руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7-11, 71, 161-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Скасувати постанову інспектора взводу ДПС ВДАІ м.Суми Шевченко А.О. №027784 від 10.02.2009 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. на ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122 ч.1 КпАП України, закривши провадження по справі.
На рішення може бути подана апеляція шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду на протязі 10 днів з дня проголошення рішення суду та шляхом подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після 10 днів, якщо не було подано заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу, якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, то постанова суду набирає сили після 20 днів, якщо не було подано апеляційну скаргу.
Повний текст постанови виготовлений 11 вересня 2009 року.
Суддя Янголь Є.В.