- потерпілий: Федорова Вікторія Олександрівна
- обвинувачений: Хижняк Олександр Іванович
- Прокурор: Красноармійська місцева прокуратура
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Єдиний унікальний номер 235/7823/16-к
Провадження №1-кп/235/237/17
УХВАЛА
16 лютого 2017 року м. Покровськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі: головуючого – судді Варибруса В.А.
при секретарі Подлєсній О.А.
за участю прокурора Гречухи А.Л.
обвинуваченого ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016050410002956 від 02.12.2016 за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185КК України –
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Красноармійського міськрайонного суду Донецької області знаходиться на розгляді зазначене кримінальне провадження.
В судовому засіданні прокурор Гречуха А.Л. заявив клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно обвинуваченого ОСОБА_1 на 2 місяці, заборонивши обвинуваченому покидати місце проживання з 21 години до 5 години та продовжити дію обов`язків, що були покладені на обвинуваченого. В обґрунтування клопотання зазначив, що існують ризики, передбачені ст.177 КПК України.
Обвинувачений ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечував проти продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та просив змінити його на особисте зобов’язання, посилаючись на те, що останнім часом він працевлаштувався автослюсарем і час від часу затримується допізна на роботі, а наявний запобіжний захід заважає йому виконувати замовлення клієнтів.
Дослідивши наявні матеріали справи, вислухавши думку прокурора та обвинуваченого, суд дійшов висновку про можливість зміни обвинуваченому ОСОБА_1 запобіжного заходу на більш м’який, з урахуванням наступних обставин.
Згідно зі ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Обвинувачений ОСОБА_1, хоча і обґрунтовано підозрюється у вчинені злочину середньої тяжкості, проте жодного разу не порушив обраний щодо нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту та покладені на нього обов’язки, має міцні соціальні зв’язки за місцем його проживання, працевлаштований, є інвалідом 2 групи за загальним захворюванням, що потребує регулярного та системного лікування. Разом з цим, має не зняту та не погашену судимість за вчинення необережного злочину, за скоєння якого ОСОБА_1 було засуджено 05 червня 2014 року Красноармійським міськрайонним судом Донецької області та в подальшому звільнено умовно-достроково на не відбутий строк 1 рік 8 місяців 16 днів із залишенням додаткової міри покарання, упродовж якого і було вчинено останній злочин.
На теперішній час, у даному кримінальному провадженні обвинувачений ОСОБА_1 був допитаний, визнав свою провину у повному обсязі, щиро каявся у вчиненому злочині та сприяв розкриттю вчиненого злочину. Також була допитана потерпіла, яка повідомила, що не має жодних матеріальних претензій до обвинуваченого ОСОБА_1, прийняла його вибачення та просила не позбавляти його волі.
Вказані обставини можуть свідчити про зменшення ризиків передбачених ст. 177 КПК України, які існували на момент обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту і, зокрема, на теперішній час судом не вбачається ризику вчинити обвинуваченим спроби переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, перешкоджати кримінальним провадженням іншим чином, незаконно впливати на потерпілого, свідків у цьому кримінальному провадженні, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а ризик вчинення обвинуваченим ОСОБА_1 нового кримінального правопорушення, на думку суду, з урахуванням поведінки обвинуваченого, є доволі низьким.
За таких обставин, суд вважає за можливе обрати стосовно обвинуваченого ОСОБА_1 більш м'який запобіжний захід, ніж домашній арешт, а саме особисте зобов’язання.
Згідно ч.1 ст. 179 КПК України особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.
Відповідно до ст.331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.
Керуючись ст.179, 331 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання прокурора Гречухи А.Л. про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України.
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_1 про зміну запобіжного заходу задовольнити.
Змінити стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкає за адресою: Донецька область, м. Покровськ, вулиця Пушкіна, будинок 73, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на особисте зобов’язання.
Покласти на обвинуваченого обов’язки, передбачені ч. 5 ст.194 КПК України , а саме:
1) прибувати до суду за першою вимогою;
2) не відлучатися за межі м. Покровська Донецької області без дозволу суду;
3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання;
Строк дії ухвали в частині покладення обов’язків, передбачених ч. 5 ст.194 КПК України – два місяці, тобто до 16.04.2017 р. включно.
Роз’яснити обвинуваченому ОСОБА_1, що у разі невиконання покладених на нього обов’язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Контроль за виконанням зобов’язання про особисте зобов’язання покласти на прокурора процесуального керівника в цьому кримінальному провадженні.
Копію ухвали вручити прокурору, обвинуваченому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Красноармійського
міськрайонного суду ОСОБА_2
- Номер: 1-кп/235/237/17
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 235/7823/16-к
- Суд: Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Варибрус В.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.12.2016
- Дата етапу: 26.07.2017
- Номер: 11-кп/775/484/2017
- Опис: кримінальне провадження відносно Хижняка О.І. за ч.1 ст.185 КК України (2 тома,2 диска)
- Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
- Номер справи: 235/7823/16-к
- Суд: Апеляційний суд Донецької області (м. Бахмут)
- Суддя: Варибрус В.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.04.2017
- Дата етапу: 12.07.2017