Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #62248840

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.02.2017 року Провадження №2/425/85/17

Справа №425/3848/16-ц

місто Рубіжне Луганської області

Рубіжанський міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Романовського Є.О.,

при секретарі Вада Ю.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Рубіжне, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Служба у справах дітей Рубіжанської міської ради, про визнання осіб такими, що втратили право користування житлом,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, в обґрунтування якого вказав, що він є власником квартири АДРЕСА_1. В зазначеній квартир зареєстровані його невістка - ОСОБА_2 та онуки: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. У січні 2015 року відповідачі, всією сім'єю виїхали з м. Рубіжне до м. Заречний Свердловської області Російської Федерації, де на даний час отримали громадянство Російської Федерації. Неповнолітня онука - ОСОБА_4 навчається у МК ДОУ «Теремок» № 16 м. Заречний. Син позивача, ОСОБА_6, надав згоду на зняття з реєстраційного обліку за адресою належної позивачу квартири, ОСОБА_4, посвідчену нотаріусом округу м. Заречний Свердловської області Зубковою О.М. 26.11.2016 року, зареєстровану в реєстрі за № 5-2936. У 2016 році позивач звертався до Рубіжанського МВ УДМС України у Луганській області за отриманням консультації щодо наявності у відповідачів можливості знятися з місця реєстрації у належній йому квартирі, проте йому було усно повідомлено про необхідність надання до УДМС паспортів громадян України відповідачів, проте паспорти у відповідачів відсутні у зв'язку із отриманням громадянства Російської Федерації. Таким чином, позивач просить суд визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, її неповнолітню доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, такими, що втратили право користування квартирою за адресою: АДРЕСА_2.

Позивач та його представник в судове засідання не з'явились, від представника позивача надійшла заява, згідно якої вона підтримує позовні вимоги у повному обсязі, а також просить суд розглянути справу в її відсутність та відсутність позивача за наявними у справі доказами, про що надала суду письмову заяву (а. с. 61) .

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилася, надіслали суду заяви, в яких зазначила, що позовні вимоги визнають, просять розглянути справу без її участі.(а. с. 45-46, 56-57).

Представник третьої особи - Служби у справах дітей Рубіжанської міської ради у судове засідання не з'явилась, надала суду заяву, в якій зазначила, що не заперечує проти задоволення позовних вимог, просить розглянути справу в її відсутність (а. с. 62).

Через відсутність сторін у судовому засіданні та в силу положень ч. 2 ст. 197 ЦПК України розгляд справи здійснювався за їх відсутності, а фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалась.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін на підставі доказів, які додані до справи, та ухвалити рішення.

Суд, розглянувши справу в межах заявлених вимог, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч. 4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 на праві приватної власності належить квартира за адресою: Луганської області, м. Рубіжне,

АДРЕСА_3, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 10.02.2009 року № 21829970 та свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 05.02.2009 року (а.с. 6-7).

Згідно довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб від 16.11.2016 року № 201624232 в квартирі АДРЕСА_4, значаться зареєстрованими: власник - ОСОБА_1. ІНФОРМАЦІЯ_4, його невістка - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, онуки: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.8).

Відповідно до копії паспортів ОСОБА_2 виданого 13.10.2016 року «Отделом УФМС России по Свердловской области в г. Заречном» та ОСОБА_3 виданого 12.10.2016 року «Отделом УФМС России по Свердловской области в

г. Заречном» вони є громадянами Російської Федерації (а.с. 9-12).

ОСОБА_2 зі своєю малолітньою донькою ОСОБА_4 та

ОСОБА_3, зареєстровані за адресою: Російська Федерація, Свердловська область,

АДРЕСА_5, згідно свідоцтв про реєстрацію за місцем перебування від 24.10.2016 року № № 1134- 1136 (а.с. 14 - 16).

Відповідно до заяви ОСОБА_6, посвідченої нотаріусом нотаріального округу: м. Заречний Свердловської області Зубковою О.М. 26.11.2016 року, зареєстровану в реєстрі за № 5-2936, він не заперечує проти зняття з реєстраційного обліку за адресою належної позивачу квартири, своє малолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а. с. 17).

З висновку від 30.01.2017 року № 45 вбачається, що Служби у справах дітей Рубіжанської міської ради вважає, що в даному випадку відповідальність про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням малолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою: АДРЕСА_6, покладається на батьків дитей ОСОБА_2 та ОСОБА_6, які своєю заявою просять Службу у справах дітей надати Висновок по даній цивільній справі до Рубіжанського міського суду Луганської області (а.с. 63).

Згідно ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно із ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. При цьому відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ст. 405 ЦК України члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Член сім'ї власника втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Відповідно до ч. ч. 2, 4 ст. 29 ЦК України фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.

Отже, з матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_2 та її діти: малолітня донька ОСОБА_4 та неповнолітня донька ОСОБА_3 не є власниками та з січня 2015 року не проживають в належній позивачу на праві власності квартирі АДРЕСА_7, виїхала на постійне місце проживання до іншої країни, однак до цього часу значаться зареєстрованими у зазначеній вище квартирі, що позбавляє власника даної квартири на свій розсуд вільно розпоряджатися належною йому власністю.

Відповідач ОСОБА_2 доказів щодо збереження за нею та її дітьми права користування квартирою та доказів на підтвердження поважності причин її відсутності з січня 2015 року в квартирі, належній позивачу, суду не надано.

Окрім того, суд бере до уваги те, що відповідач ОСОБА_2 не заперечує проти визнання її та її дітей такими, що втратили право користування жилим приміщенням, яке належить позивачу на праві приватної власності. Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Таким чином, після встановлення зазначених обставин суд приходить до висновку про можливість визнання відповідача ОСОБА_2, разом з її малолітньою донькою ОСОБА_4 та неповнолітньою донькою ОСОБА_3 такими, що втратили право користування житлом за адресою: АДРЕСА_8.

Керуючись ст. ст. 5-11, 60, 213-215, Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 29, 319, 321, 391, 405 Цивільного кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Служба у справах дітей Рубіжанської міської ради, про визнання осіб такими, що втратили право на користування житлом - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, її малолітню доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6, та неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7, такими, що втратили право користування квартирою за адресою: АДРЕСА_8.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області шляхом подання апеляційної скарги через Рубіжанський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Є.О. Романовський


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація