Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #62273912

Справа № 646/6668/15-к Пр.№ 1-кп/646/179/2017


ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ХАРКОВА


УХВАЛА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

16.02.17 року                                                        м. Харків

Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого у справі судді Салайчук С.М.,

за участю секретаря – Сімоненко К.Ю.,

прокурора -  Філоненко К.С.,

захисника – ОСОБА_1,

обвинуваченої – ОСОБА_2,

представника трудового колективу - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №12015220060000813 від 15 квітня 2015 року відносно 

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, не працюючої, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимої,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.213 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4, не маючи державної реєстрації та спеціального дозволу (ліцензії), діючи в порушення ст. 9 п. 26 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності від 01.06.2000 року (в редакції Закону України № 4025-УІ від 15.11.2011) та ст. 4 Закону України «Про металобрухт» від 05.05.1999 року (в редакції Закону України 1697-УІІ від 14.10.2014), які встановлюють кваліфікаційні, технічні та інші вимоги щодо заготівлі та переробки металобрухту, не будучи зареєстрованою як суб'єкт підприємницької діяльності або його представник, правомочний здійснювати операції з металобрухтом, в невстановлений під час досудового розслідування час незаконно організувала на території домоволодіння за адресою: м. Харків, вул. Нетеченська, б.31, пункт прийому, схову та збуту металобрухту, який не відповідає вимогам Закону України «Про металобрухт», і потім незаконно в період часу з 17.11.2014 28.04.2015 займалася заготівлею брухту чорного та кольорового металу з метою наживи, скуповуючи його у населення і перепродуючи за вищими цінами, проводячи оплату за нього готівкою, про що не складала ніяких актів приймання, оформлення яких є обов'язковим, згідно ст.4 Закону України «Про металобрухт». Так, 17.112014 року близько 3 години ночі ОСОБА_2, перебуваючи за вищевказаною адресою, маючи умисел, спрямований на здійснення операцій з брухтом кольорових та чорних металів без державної реєстрації та без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якої передбачено законодавством України, незаконно прийняла від ОСОБА_5 та ОСОБА_6 металеву скульптуру-вазон у вигляді кенгуру, як брухт чорного металу за 1800 грн.

Не бажаючи припиняти свою злочинну діяльність, 28.04.2015 року близько 11.50 год., ОСОБА_4, перебуваючи за вищевказаною адресою, маючи умисел, спрямований на здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації та без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якої передбачено законодавством України, незаконно прийняла від ОСОБА_7 як брухт чорного металу металеву дриль, металевий патрубок, металеву кришку від телевізора та дві металеві пластини від телевізора, загальною вагою 10 кг. за 10 гривень.

Таким чином, ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 213 КК України, тобто здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено законодавством та організації незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту (в редакції Закону України № 4025-VI від 15.11.2011).

В судовому засіданні, представник ПП «ТПК «АЛПІ» заявив клопотання про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності і передачі її на поруки трудовому колективу ПП «ТПК «АЛПІ», від якого є відповідне клопотання разом з протоколом загальних зборів трудового колективу підприємства.

Обвинувачена ОСОБА_2 та її захисник в судовому засіданні просили клопотання задовольнити, звільнивши її від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею на поруки трудовому колективу ПП «ТПК «АЛПІ», де вона працює з 03.10.2016 року на посаді менеджера із збуту, зазначивши, що вину в інкримінованому їй кримінальному правопорушенні вона визнає повністю, щиро розкаюється.

Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання про передачу обвинуваченого на поруки трудовому колективу, вважаючи, що воно відповідає вимогам ст. 47 КК України.

Вислухавши думку учасників судового розгляду, роз'яснивши обвинуваченій суть обвинувачення, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави, суд вважає, що клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею на поруки трудовому колективу підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Статтею 285 КПК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно зі ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно з ч. 1 ст. 47 КК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі ст. 47 КК України має умовний характер, а саме: ця особа протягом року з дня передачі на поруки повинна виправдати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру та не порушувати громадський порядок.

Судом встановлено, що обвинувачена ОСОБА_2 працює з 03.10.2016 року в ПП «ТПК «АЛПІ» на посаді менеджера із збуту.

27.10.2016 р. трудовим колективом ПП «ТПК «АЛПІ» ініційоване клопотання про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності і передачу на поруки трудовому колективу підприємства, до клопотання додані протокол загальних зборів трудового колективу підприємства, наказ про прийняття на роботу від 03.10.2016 року.

ОСОБА_2 вперше притягується до кримінальної відповідальності, повністю визнала свою вину, щиро покаялась, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває.

Таким чином, ОСОБА_2 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі ст. 47 КК України, з передачею її на поруки трудовому ПП «ТПК «АЛПІ» за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку, а кримінальне провадження закриттю.

Керуючись ст. 47 КК України, ст. ст. 284-289 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

ОСОБА_4 звільнити від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 213 КК України, у зв'язку з передачею її на поруки трудовому колективу ПП «ТПК «АЛПІ», якщо вона протягом року з дня передачі її на поруки колективу підприємства виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Кримінальне провадження № 12015220060000813 від 15 квітня 2015 року  - закрити.

Повідомити трудовому колективу провадження ПП «ТПК «АЛПІ» про передачу їм ОСОБА_2 на поруки та направити копію ухвали.

Роз'яснити ОСОБА_2, що у разі порушення нею умов передачі на поруки, відповідно до ч. 2 ст. 47 КК України вона буде притягнута до кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 213 КК України.

Роз'яснити трудовому колективу ПП «ТПК «АЛПІ», що відповідно до ч. 1 ст. 289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі ОСОБА_2 на поруки колективу вона не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Червонозаводський  районний суд м. Харкова протягом семи днів з дня її оголошення.

 


  Суддя                                                                                           С.М.Салайчук


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація