Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #62284264

Номер провадження 2/754/107/17

Справа №754/771/15-ц

РІШЕННЯ

Іменем України

13 лютого 2017 року м. Київ

Деснянський районний суд м. Києва у складі: головуючого судді Петріщевої І.В., при секретарі судового засідання Нескородяній О.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,


В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" звернулось до Деснянського районного суду міста Києва з зазначеною позовною заявою, в якій просить стягнути на свою користь з ОСОБА_1 за Кредитним договором №11240181000 від 24.10.2007р. загальну суму заборгованості у розмірі 68166,01 дол. США, що за офіційним курсом НБУ на дату розрахунку становить 1074296,32 грн., в обґрунтування позовних вимог зазначивши, що 24.10.2007 року між Публічним акціонерним товариством «УкрСиббанк» та ОСОБА_1, яка змінила прізвище після реєстрації шлюбу на: "ОСОБА_1", було укладено Договір про надання споживчого кредиту, за умовами якого Банк надав відповідачу кредитні кошти в іноземній валюті у розмірі 57000,00 доларів США та відповідач відповідно зобов'язалась повернути наданий кредит та сплатити за користування кредитом проценти, але не виконала належним чином зобов'язання за кредитним договором, в результаті чого виникла заборгованість. 13.02.2012 року Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк» відступило позивачу відповідно Договору факторингу №2 свої права та зобов'язання відносно відповідача по кредитному договору.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, зазначивши, що у зв'язку з порушенням позичальником умов Кредитного договору відповідач має достроково повернути всю надану суму кредиту, надавши відповідні докази та письмові пояснення.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала у повному обсязі, надавши письмові заперечення, звернувшись з заявою про застосування спеціальної позовної давності в частині зарахування штрафу та пені, додатково зазначивши, що у позивача відсутнє право на звернення до суду, оскільки вважає, що Товариство з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" є неналежним позивачем у справі, позивач не надавала письмового дозволу на розкриття інформації щодо її фінансового стану.

Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, враховуючи їх належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що 24 жовтня 2007 року між Акціонерним комерційним інноваційним банком «УкрСиббанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк», та ОСОБА_1, було укладено Договір про надання споживчого кредиту №11240181000, за умовами якого Банк надав відповідачу кредитні кошти в іноземній валюті у розмірі 57000,00 доларів США, що дорівнює еквіваленту 287850,00 грн. за курсом НБУ на день укладання Договору, та відповідач відповідно зобов'язалась повернути Банку кредитні кошти (кредит) та сплатити плату за кредит у порядку та на умовах, зазначених у даному Договорі (а.с. 6-20).

Сторони надали відповідні докази зміни прізвища ОСОБА_1 після реєстрації шлюбу на: "ОСОБА_1" (а.с. 22, 23).

Відповідно п. 1.2.2. Договору, позичальник зобов'язаний повернути кредит у повному обсязі в терміни та розмірах, що встановлені графіком погашення кредиту згідно Додатку № 1 до Договору (якщо Сторонами визначено такий графік погашення та укладено Додаток №1 до Договору), але в будь-якому випадку не пізніше 24 жовтня 2037 року, якщо тільки не застосовується інший термін повернення кредиту відповідно до умов цього Договору та/або згідно умов відповідної угоди Сторін.

Відповідно п. 1.3.1. Договору, за користування кредитними коштами протягом перших 30 календарних днів, рахуючи з дати видачі кредиту, процентна ставка встановлюється у розмірі 12,90% річних.

Відповідно п. 1.3.2. Договору, сторони домовились, що за умовами цього Договору може бути встановлений новий розмір процентної ставки за користування кредитом у разі настання будь-якої із обставин, передбачених частиною 1 п. 5.2. Договору.

Відповідно п. 1.3.3. Договору, нараховування процентів за цим Договором здійснюється щомісяця, в останній робочий день поточного місяця, методом "факт/360" відповідно до вимог чинного законодавства України.

Відповідно п. 1.3.4. Договору, строк сплати процентів: з 01 по 24 число (включно) кожного місяця, наступного за тим, за який були нараховані

Банком такі проценти. При цьому Сторони також погодили, що в разі повернення до Банку всієї суми кредиту: Банк в день такої повної сплати суми кредиту здійснює нарахування процентів за його користування протягом календарного місяця (в якому здійснюється повне повернення кредиту), починаючи з першого календарного такого місяця по день, що передує даті повернення всієї суми кредиту, а позичальник не пізніше дати повного повернення кредиту зобов'язується сплатити Банку суму таких нарахованих процентів.

Відповідно п. 1.4. Договору, цільове призначення (мета) кредиту - кредит надається Позичальнику для його особистих потреб, а саме: кредит на квартиру.

Відповідно п. 1.5. Договору, банк надає Позичальнику кредит шляхом: зарахування кредитних коштів на поточний рахунок Позичальника НОМЕР_2.

Відповідно п. 1.6. Договору сторони Сторони погодили наступну черговість погашення грошових зобов'язань Позичальника за цим Договором, а саме:

1) прострочені комісії (якщо буде мати місце прострочення);

2) строкові комісії;

3) прострочені проценти (якщо буде мати місце прострочення);

4) строкові проценти;

5) прострочена сума основного боргу (якщо буде мати місце прострочення);

6) строкова сума основного боргу;

7) штрафні санкції за Договором.

Відповідно п. 1.7. Договору у випадку переказу/перерахування грошових коштів на погашення будь-яких грошових зобов'язань Позичальника за цим Договором з порушенням вищевказаної у п. 1.6. Договору черговості. Банк вправі самостійно перерозподілити к що надійшли в рахунок погашення таких грошових зобов'язань, відповідно до викладеної в п. 1.6. Договору черговості проведення відповідних бухгалтерських проводок.

Відповідно п. 2.1. Договору, виконання зобов'язань позичальника за цим Договором забезпечується наступним чином, а саме: з метою забезпечення виконання зобов'язань Позичальника банком приймається: - застава нерухомості (будівлі/споруди/ приміщення), а саме: квартира 88, що складається з однокімнатної квартири, загальною площею 33,14 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та є власністю ОСОБА_1, код за ДРФО НОМЕР_1.

Відповідно п. 3.1.3. Договору, вимагати від Позичальника дострокового повернення всієї наданої йому суми кредиту та сплати плати за кредит, змінивши при ньому терміни повернення кредиту та плати за кредит в сторону зменшення в порядку, визначеному розділом 6 цього Договору, у разі порушення Позичальником умов цього Договору та/або настання будь-якої події, що може погіршити фінансовий стан Позичальника та/або вплинути на його здатність або бажання виконувати власні зобов'язання за цим Договором.

Відповідно п. 4.1. Договору, за порушення Позичальником термінів погашення будь-яких своїх грошових зобов'язань, передбачених Договором, зокрема, термінів повернення кредиту (всієї суми або його частини) та/або термінів сплати процентів та/або комісій. Банк має право вимагати від Позичальника додатково сплатити Банку пеню в наступному порядку, а саме: в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми простроченого платежу, якщо сума такої заборгованості виражена у гривні; в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від гривневого еквіваленту суми простроченого платежу, сума якого (еквіваленту) розраховується за офіційним обмінним курсом НБУ гривні до валюти заборгованості станом на дату нарахування такої пені, якщо сума такої заборгованості виражена в іноземній валюті; пеня нараховується за кожен день прострочення, включаючи день погашення заборгованості, але в будь-якому випадку такий розмір пені не може перевищувати розмір, встановлений чинним законодавством України на момент нарахування. При цьому. Банк може використати таке право на застосування пені, починаючи з 32 календарного дня, рахуючи з дати порушення Позичальником терміну виконання свого грошового зобов'язання, за цим Договором. Позичальник повинен сплатити пеню за цим Договором за першою вимогою Банку.

Відповідно п. 6.2. Договору, в разі застосування Банком права, передбаченого пунктом 6.1.2. Договору, порядок дострокового повернення всієї суми кредиту та дострокової сплати плати за кредит є наступним, а саме:

Банк повідомляє Позичальника про встановлення нового (дострокового) терміну повернення всієї наданої йому суми кредиту та сплати плати за користування таким кредитом за Договором шляхом направлення відповідної письмової вимоги поштою (цінним листом з описом та повідомленням про вручення) за адресою Позичальника;

терміни дострокового повернення кредиту та сплати плати за кредит вважаються такими, що настали, а кредит і плата за кредит - обов'язковим до повернення і сплати в повному обсязі Банку з 32 (тридцять другого) календарного дня. рахуючи з дати одержання Позичальником повідомлення (вимоги) Банку про дострокове повернення кредиту за умови, що:

а) Банк направив за адресою Позичальника повідомлення (вимогу) про порушення зобов'язань позичальника за Договором та про дострокове повернення кредиту і плати за кредит, а

б) Позичальник не усунув зазначених Банком порушень зобов'язань Позичальника за Договором протягом 31 (тридцяти одного) календарного дня з дати одержання Позичальником вищевказаного повідомлення (вимоги) Банку;

терміни дострокового повернення кредиту та сплати плати за кредит вважаються такими, що настали, а кредит і плаза за кредит - обов'язковим до повернення і сплати в повному обсязі Банку з 41 (сорок першою) календарного дня, рахуючи з дати відправлення Позичальнику повідомлення (вимоги) Банку про дострокове повернення кредиту та плати за кредит, у випадку неотримання Позичальником вищевказаного повідомлення (вимоги) Банку внаслідок зміни Позичальником адреси (без попереднього про це письмового повідомлення Банку) або з інших підстав протягам 40 (сорока) календарних днів, рахуючи з дати направлення Позичальнику повідомлення (вимоги) Банку;

не пізніше дати дострокового повернення кредиту та сплати плати за кредит Позичальник зобов'язується виконати в повному обсязі й інші власні грошові зобов'язання, передбачені Договором;

в разі порушення Позичальником нового (дострокового) терміну повернення всієї наданої ним суми кредиту та/або сплати плати за кредит за Договором, вважається, що такий Позичальник користується кредитом понад строк, встановлений Договором, при ньому, починаючи з наступного робочого дня, сума такого кредиту вважається простроченою сумою основного борту, а сума плати за кредит - відповідно простроченими процентами та/або простроченими комісіями.

24 жовтня 2007 року між Акціонерним комерційним інноваційним банком «УкрСиббанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк», та ОСОБА_1, було укладено Додаткову угоду №8 до Договору про надання споживчого кредиту №11240181000, відповідно якої, сторони погодили внести наступні зміни в Договір:

Додати до Договору Додаток № 2 - "Графік платежів, визначення сукупної вартості кредиту".

Додати до Договору Додаток № 3 - Тарифи Банку.

Пункт 1.3.5. викласти в наступній редакції: „1.3.5. Позичальник згідно умов Договору сплачує Банку комісію на умовах, зазначених у цьому Договорі.

Пункт 3.5.5. доповнити новим підпунктом 3.5.5. наступного змісту: "3.5.5. Сплачувати платежі на користь третіх осіб в порядку та на умовах, визначених законодавством України, зокрема Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, в частині оплати нотаріальних дій. Законом України "Про страхування" в частині оплати страхових платежів при укладенні угод страхування. Законом України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні в частині оплати послуг суб'єктів оціночної діяльності, Декретом Кабінету Міністрів „Про Державне мито" в частині сплати державного мита, тощо."

Пункт 5.2. доповнити новим абзацом наступного змісту: у випадках настання обставин: передбачених підпунктами «а», «б» пункту 5.2. Договору - процентна ставка за користування кредитними коштами встановлюється в розмірі подвійної процентної ставки, що діє відповідно п. 1.3.1. Договору;

передбачених підпунктом «в» пункту 5.2. Договору - процентна ставка за Договором збільшується не більше ніж на 10 (десять) % для кредитів у національній валюті та не більше ніж на 5 (п'ять) % для кредитів в іноземній валюті, відповідно до розміру ставки, що діє згідно п. 1.3.1. Договору;

передбачених підпунктом «г» пункту 5.2. Договору - процентна ставка за користування кредитними коштами встановлюється на рівні діючих - процентних ставок Банку за програмами кредитування.

Доповнити пункт 7.5. новим абзацом в наступній редакції: підписанням Договору Позичальник підтверджує, що на дату укладення Договору є клієнтом Банку і ознайомлений з усіма тарифами по розрахунково - касовому обслуговуванню" (а.с. 13).

24 жовтня 2007 року між Акціонерним комерційним інноваційним банком «УкрСиббанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк», та ОСОБА_1, було укладено Додаткову угоду до Договору про надання споживчого кредиту №11240181000, відповідно якої, сторони погодили внести наступні зміни в Договір:

Додати до Договору Додаток № 2 - "Графік платежів, визначення сукупної вартості кредиту".

Додати до Договору Додаток №.3 - Тарифи Банку.

Пункт 1.3.5. викласти в наступній редакції: „1.3.5. Позичальник згідно умов Договору сплачує Банку комісію на умовах, зазначених у цьому Договорі.

Пункт 3.5. доповнити новим підпунктом 3.5.5. наступного змісту: "3.5.5. Сплачувати платежі на користь третіх осіб в порядку та на умовах, визначених законодавством України, зокрема Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, в частині оплати нотаріальних дій. Законом України "Про страхування" в частині оплати страхових платежів при укладенні угод страхування. Законом України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні в частині оплати послуг суб'єктів оціночної діяльності, Декретом Кабінету Міністрів „Про Державне мито" в частині сплати державного мита, тощо."

Пункт 5.2. доповнити новим абзацом наступного змісту: у випадках настання обставин: передбачених підпунктами «а», «б» пункту 5.2. Договору - процентна ставка за користування кредитними коштами встановлюється в розмірі подвійної процентної ставки, що діє відповідно п. 1.3.1. Договору; передбачених підпунктом «в» пункту 5.2. Договору - процентна ставка за Договором збільшується не більше ніж на 10 (десять) % для кредитів у національній валюті та не більше ніж на 5 (п'ять) % для кредитів в іноземній валюті, відповідно до розміру ставки, що діє згідно п. 1.3.1. Договору; передбачених підпунктом «г» пункту 5.2. Договору-процентна ставка за користування кредитними коштами встановлюється на рівні діючих -процентних ставок Банку за програмами кредитування.

Доповнити пункт 7.5. новим абзацом в наступній редакції: підписанням Договору Позичальник підтверджує, що на дату укладення Договору є клієнтом Банку і ознайомлений з усіма тарифами по розрахунково - касовому обслуговуванню" (а.с. 14).

Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк» належним чином виконало свої зобов'язання, надавши ОСОБА_1 грошові кошти в розмірі 57000,00 доларів США, що підтверджується також копією меморіального ордеру №0608384467 від 24.10.2007 року (а.с. 21).

Судом було встановлено, що також не заперечувалось сторонами, що ОСОБА_1 не виконує належним чином свої зобов'язання за даним Договором по поверненню кредиту, що встановлені графіком погашення кредиту згідно Додатку №1 до Договору, у результаті чого виникла прострочена заборгованість.

Відповідно до Довідки-розрахунку залишку заборгованості боржника за Договором, станом на 28.03.2016 року, всього заборгованість становить 55956,53 доларів США, що за курсом НБУ станом на 28.03.2016 року, складає 1458805,31 грн., з яких: заборгованість за основним боргом - 51860,95 доларів США, що за курсом НБУ станом на 28.03.2016 року, складає 1352032,18 грн., з яких - 41008,67 доларів США, що за курсом НБУ станом на 28.03.2016 року, складає 1069109,64 грн. - строкова, 10852,28 доларів США, що за курсом НБУ станом на 28.03.2016 року, складає 282922,54 грн. - прострочена; прострочена заборгованість за відсотками - 4095,58 доларів США, що за курсом НБУ станом на 28.03.2016 року, складає 106773,13 грн. (а.с. 114-116).

Разом з тим, розмір заборгованості за відсотками понад 4095,58 доларів США, а саме у розмірі - 16305,06 доларів США, не підтверджується будь-якими належними та допустимими доказами.

Відповідно Договору факторингу №2 від 13 лютого 2012 року Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк" передало, а Товариство з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" прийняло право вимоги, що належать Публічному акціонерному товариству "УкрСиббанк", і стає кредитором за Кредитними договорами, укладеними з Боржниками, а тому до Товариства з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" перейшли всі права Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" щодо права вимоги до відповідача за Договором про надання споживчого кредиту №11240181000 від 24 жовтня 2007 року, що підтверджується копіями витягів з Договору Факторингу №2 від 13 лютого 2012 року, Акту приймання-передачі прав вимоги, Виписки з Додатку №1 до Договору факторингу, Списку (а.с. 24, 33-36, 89-90, 117-121, 159-198).

Відповідно п. 3.2. Договору факторингу №2, відступлення прав вимоги засвідчується складанням сторонами акта приймання-передачі прав вимоги за формою згідно з додатком 2 до цього Договору. Акт приймання-передачі прав вимоги складається Сторонами виключно після одержання Клієнтом суми фінансування.

Як вбачається з матеріалів справи, Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк" зверталось до ОСОБА_1 з повідомленням про відступлення права вимоги (а.с. 89, 170).

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 надсилався лист-вимога про сплату заборгованості по кредиту від 09.07.2014 року, яка була залишена без задоволення, що підтверджується копією реєстру поштового відправлення (а.с. 24-32).

Судом об'єктивно встановлено, що між сторонами у справі на підставі укладеного договору виникли зобов'язання, за якими відповідачу були надані послуги, а останній зобов'язався їх оплатити на визначених умовах та у відповідний строк. Проте, всупереч взятим на себе зобов'язанням по виплаті кредитних коштів у визначені договором строки, відповідач їх належним чином не виконав, у зв'язку з чим у відповідача перед позивачем виникла прострочена заборгованість.

Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Договір є обов'язковим для виконання сторонами, згідно ст. 629 ЦК України.

Згідно з ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно з ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтями 1049, 1054 Цивільного кодексу України передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути кредитору надані грошові кошти (кредит) та сплатити проценти у строки та на умовах, встановлених договором.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 1056-1 ЦК України процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

Відповідно до ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 610 ЦК України під порушенням зобов'язання передбачено його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

За змістом ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання.

Згідно з ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України, кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України, кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Згідно ч. 1 ст. 516 ЦК України заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно ст. 1077 ЦК України за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов'язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).

Згідно ч. 1 ст. 1080 ЦК України договір факторингу є дійсним незалежно від наявності домовленості між клієнтом та боржником про заборону відступлення права грошової вимоги або його обмеження.

За змістом ст. 267 ЦК України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.

Відповідно до ст. 256 ЦК позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови в позові (ч. 4 ст. 267 ЦК).

Цивільне законодавство передбачає два види позовної давності: загальну і спеціальну. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у 3 роки (ст. 257 ЦК).

Для окремих видів вимог законом встановлено спеціальну позовну давність. Зокрема, ч. 2 ст. 258 ЦК передбачає, що позовна давність в один рік застосовується до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені).

За загальним правилом, перебіг загальної та спеціальної позовної давності починається з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (ч. 1 ст. 261 ЦК).

Так, за зобов'язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання (ч. 5 ст. 261 ЦК).

Для обчислення позовної давності застосовуються загальні положення про обчислення строків, що містяться у ст.ст. 252- 255 ЦК.

При цьому початок перебігу позовної давності пов'язується не стільки зі строком дії (припиненням дії) договору, скільки з певними моментами (фактами), які свідчать про порушення прав особи (ст. 261 ЦК).

Предметом спору у справі не є вимоги про стягнення неустойки (штрафу, пені), а тому підстави для задоволення заяви відповідача про застосування спеціальної позовної давності, відсутні, у зв'язку з її безпідставністю та необґрунтованістю.

Згідно ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Разом з тим, відповідачем суду не надано жодних належних та допустимих доказів у заперечення позовних вимог, не здобуто таких доказів і в ході судових засідань.

За таких обставин, на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд приходить до висновку про задоволення позовної заяви.

Згідно ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 213 - 215, 218 ЦПК України, відповідно статей 3, 11, 15, 16, 22, 256, 267, 512, 514, 516, 525, 526, 530, 546, 549, 599, 610, 625, 1046-1056, 1077-1084 Цивільного кодексу України,


В И Р І Ш И В:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" задовольнити частково.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" з ОСОБА_1 заборгованість за Договором про надання споживчого кредиту №11240181000 від 24.10.2007р. в сумі 55956,53 доларів США.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" з ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 3654,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя Петріщева І.В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація