Судове рішення #62329640


Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2010 року Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Круговий О.О., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Павлограді адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради Дніпропетровської області про перерахунок та стягнення заборгованості розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради Дніпропетровської області (надалі - відповідач) про перерахунок та стягнення заборгованості та розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що у відповідності до положень Закону України« Про державну допомогу сім'ям з дітьми», вона перебуває на обліку у відповідача. Відповідачем, як органом, що призначає та здійснює виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у 2009році у розмірах, що значно менші, ніж передбачені Законом.

Тому, позивач вважає дії відповідача такими, що не відповідають вимогам ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», порушують її конституційні права на гарантовані державою матеріальну підтримку материнства і соціальний захист.

В зв'язку з цим, позивач просить визнати дії відповідача по нарахуванню та виплаті їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2009рік неправомірними та стягнути з відповідача на її користь суму недоотриманої допомоги 4772,00грн., також призначити їй, відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», починаючи з 01.01.09р., допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, в розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-років, щомісячно, до закінчення строку встановленого законом виплати, а також просить стягнути на її користь судові витрати по справі.

Позивач у судове засідання не з’явився, надавши заяву про розгляд справи за її відсутності, просила задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явилась, надала заяву з проханням розглянути справу у її відсутності, однак надала суду заперечення на позовну заяву, відповідно до змісту яких вона просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог, в зв'язку з тим що у 2009 році позивачу була правомірно призначена та виплачена допомога в розмірах передбачених діючим законодавством.

За наявності клопотання всіх осіб, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, що відповідає положенням ч. З ст. 122 КАС України.

З'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, яким сторони обґрунтовували свої позиції по справі, вважаю що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, згідно свідоцтва про народження, 06.08.2008року народилася ОСОБА_2. У зв'язку з народженням дитини позивач перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради Дніпропетровської області.

Відповідно до довідки про виплати від 07.12.2009 року № 3203 відповідачем була призначена і виплачена позивачу допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного з січня по листопад 2009 року включно в розмірі 130,00 грн.

Відповідно до ст. З Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України ограни державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

-»»««Ьиікгії.

Частиною 3 ст. 51 Конституції України передбачено, що сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Згідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на кожну дитину незалежно від кількості народжених дітей у сім'ї, по догляду за якими надається допомога.

Однак, позовні вимоги щодо призначення, нарахування та виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, які проводив відповідач на користь позивача за 2009 рік не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 46 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

На даний час є чинним порядок призначення та виплати державної допомоги сім»ям з дітьми, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751. відповідно до п. 22 зазначеного Порядку відповідно до ст.. 15 Закону України « По державну допомогу сім»ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 01 січня 2009 року - 75 %, з 01 січня 201 Ороку -100% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 грн.

З матеріалів справи вбачається, що в 2009 році позивач не надавав відповідачу довідки про доходи та декларації про доходи та майновий стан усіх членів своєї сім'ї для проведення перерахунку допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів сім'ї, тому відповідач повинен був сплачувати йому допомогу в мінімальному розмірі, який встановлено законом. Дані виплати і проводив відповідач у період з 01.01.2009 року по 30.11.2009 рік.

Норми ст.. 46 Закону України «Про державний бюджет України на 2009рік» на дійсний час є чинними, визнані неконституційними не були, у зв’язку з чим позовні вимоги про визнання дій неправомірними та зобов»язання здійснити перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2009рік задоволенню не підлягають.

Також, позовні вимоги стосовно зобов’язання відповідача з 01 січня 2009 року та в подальшому нараховувати суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», задоволенню не підлягають, оскільки вжиття цього способу захисту прав позивача є непридатним для запобігання владній діяльності, яка ще не розпочалася. Обов’язок із вчинення дії суд не може ставити у залежність від обставини яка може (а може і не настати у майбутньому), що узгоджується з п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення» № 11 від 29.12.1976 року, якою визначено, що «резолютивна частина рішення повинна мати ... безумовні висновки по суті розглянутих вимог...».

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 2,6, 9, 69, 94, 99, 100, 159, 160,163 КАС України,

суд-

ОСОБА_1 в задоволені адміністративного позову до Управління праці та

соціального захисту населення Павлоградської міської ради Дніпропетровської області про перерахунок

та стягнення заборгованості розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку -

відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду

через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області, який ухвалив оскаржуване судове

рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського

апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження постанови до Павлоградського міськрайонного суду

Дніпропетровської області подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на

постанову Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області подається протягом двадцяти

днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне

оскарження, якщо скарга подається у строк , встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: О.О. Круговий


  • Номер: 2-а-250/10
  • Опис: Про визнання протиправною бездіяльності УПФУ та зобов’язання здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-250/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Круговий О.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.10.2010
  • Дата етапу: 19.10.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація