- відповідач: Вінницька міська рада
- Третя особа: Бабахов Леонід Вікторович
- позивач: Сорокопуд Ірина Володимирівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 127/27555/16-ц
Провадження № 2/127/1100/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.02.2017 Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Овсюка Є.М.
при секретарі Олійник І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вінницької міської ради, третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання права власності на частку успадкованого майна, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Вінницької міської ради, третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання права власності на частку успадкованого майна.
Позов позивач мотивувала тим, що вона успадкувала за померлим ОСОБА_3 за заповітом все його майно, зокрема набула право власності на 5/6 часток житлового будинку з прибудовами, господарськими будівлями та спорудами за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, будинок 350. Право власності позивача на 5/6 часток вказаного житлового будинку з прибудовами, господарськими будівлями та спорудами посвідчується Інформаційною довідкою з Держреєстру № 68436677. ОСОБА_3 збудував переданий позивачу в успадкування будинок з господарськими будівлями та спорудами за адресою м. Вінниця, вул. Пирогова, будинок 350, на неприватизованій земельній ділянці, на якій також розташовувався старий будинок, де покійний ОСОБА_3 був співвласником 5/6 часток. Новий будинок було збудовано заповідачем ОСОБА_3 на підставі рішенням виконкому Вінницької міської ради депутатів трудящих від 19.12.1974 року , яким ОСОБА_3 було надано дозвіл на будівництво нового будинку на даній земельній ділянці. ОСОБА_4 приймання індивідуального будинковолодіння в експлуатацію від 03.02.1988 року збудований покійним ОСОБА_3 будинок з господарськими будівлями та спорудами прийнято в експлуатацію саме заповідачем ОСОБА_3. Старий будинок, в якому співвласниками були покійний ОСОБА_3 (5/6 часток), та третя особа - ОСОБА_2 (1/6 частки) , через давність завалився та був знесений після 1985 року. В старому технічному паспорті на будинковолодіння від 20.07.1987 року співвласниками значаться ОСОБА_3 (5/6) та третя особа - ОСОБА_2 (1/6), а на план схемі поряд з новим зафіксовано також старий будинок. Третя особа - ОСОБА_2 мав право власності на 1/6 частки на старий будинок, який був знесений в зв'язку з аварійним станом. Заповідач покійний ОСОБА_3 був власником 5/6 старого будинку, що підтверджується Довідкою Пироговської сільської ради депутатів трудящих від 14.07.1971 року № 502. Новий будинок збудував та прийняв в експлуатацію заповідач ОСОБА_3 одноосібно. Тобто третя особа - ОСОБА_2 до новозбудованого заповідачем будинку жодного відношення не має. ОСОБА_2 в даному будинку ніколи не проживав, в якості забудовника не виступав, та не має жодного відношення до новозбудованого будинку. За третьою особою - ОСОБА_2 не зареєстровано право власності на 1/6 житлового будинку в м. Вінниця, вул. Пирогова, 350. При цьому жодних документальних підтверджень права власності 3-ї особи - ОСОБА_2 на 1/6 будинку, окрім записів в техпаспорті, який не є правовстановлюючим документом, у нього немає. Наведене змусило позивача звернутись до суду з даним позовом.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_5 позовні вимоги підтримав за обставин викладених в позові, просив їх задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_6 в судове засідання не з’явився, надав суду заяву в якій позов визнав та при прийнятті рішення покладається на розсуд суду. Суд вирішив розглянути справу у його відсутність.
Третя особа ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнав та просив суд відмовити в його задоволенні.
Вислухавши пояснення сторін та їх представників, оцінивши докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_4 ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
ОСОБА_4 ст.. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
ОСОБА_4 ст. 1268 ч. 5 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
У відповідності ст. 1226 ЦК України частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.
ОСОБА_4 свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 08.09.2016 року ОСОБА_1 успадкувала за померлим ОСОБА_3 все його майно, зокрема набула право власності на 5/6 часток житлового будинку з прибудовами, господарськими будівлями та спорудами за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, будинок 350.
Право власності позивача на 5/6 часток вказаного житлового будинку з прибудовами, господарськими будівлями та спорудами посвідчується Інформаційною довідкою з Держреєстру № 68436677.
В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_3 збудував переданий позивачу в успадкування будинок з господарськими будівлями та спорудами за адресою м. Вінниця, вул. Пирогова, будинок 350, на неприватизованій земельній ділянці, на якій також розташовувався старий будинок, де покійний ОСОБА_3 був співвласником 5/6 часток. Новий будинок було збудовано заповідачем ОСОБА_3 на підставі рішенням виконкому Вінницької міської ради депутатів трудящих від 19.12.1974 року, яким ОСОБА_3 було надано дозвіл на будівництво нового будинку на даній земельній ділянці.
ОСОБА_4 приймання індивідуального будинковолодіння в експлуатацію від 03.02.1988 року збудований ОСОБА_3 будинок з господарськими будівлями та спорудами прийнято в експлуатацію саме заповідачем ОСОБА_3.
Старий будинок, в якому співвласниками були покійний ОСОБА_3 (5/6 часток), та третя особа - ОСОБА_2 (1/6 частки) , через давність завалився та був знесений після 1985 року. Третя особа - ОСОБА_2 мав право власності на 1/6 частки на старий будинок, який був знесений в зв'язку з аварійним станом. Тобто третя особа - ОСОБА_2 до новозбудованого заповідачем будинку жодного відношення не має. ОСОБА_2 в даному будинку ніколи не проживав, в якості забудовника не виступав, та не має жодного відношення до новозбудованого будинку. За третьою особою - ОСОБА_2 не зареєстровано право власності на 1/6 житлового будинку в м. Вінниця, вул. Пирогова, 350. При цьому жодних документальних підтверджень права власності 3-ї особи - ОСОБА_2 на 1/6 будинку, окрім записів в техпаспорті, який не є правовстановлюючим документом, у нього немає.
Заповідач ОСОБА_3 був власником 5/6 старого будинку, що підтверджується Довідкою Пироговської сільської ради депутатів трудящих від 14.07.1971 року № 502.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України визначено, що одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
ОСОБА_4 ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених ст. 61 ЦПК України, відповідно до ст. 60 ЦПК України. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Докази не можуть ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ст. 58 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до переконання в тому, що позов підлягає задоволенню.
З врахуванням наведеного, суд вважає позов обґрунтованим, підставним та таким, що підлягає задоволенню.
Враховуючи вище викладене, а також ст. 16 ЦК України, згідно яких суд може захистити цивільне право або інтерес у спосіб, що встановлений договором або законом, враховуючи принципи розумності та справедливості, суд приходить до висновку, що в даному випадку існують підстави та необхідність для захисту прав позивача шляхом задоволення даного позову
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1216, 1218, 1226, 1268 ЦК України , ст.ст. 60, 88, 208, 209, 212 -215, 218 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (РНОКПП НОМЕР_1) право приватної власності на 1/6 частки житлового будинку з прибудовами, господарськими будівлями та спорудами, заг. площі (кв.м):82,8, житлової площі (кв.м): 58,2, за адресою місцезнаходження: Вінницька область, м. Вінниця, вулиця Пирогова, будинок 350.
Судові витрати залишити за сторонами.
Рішення набирає законної сили, якщо протягом 10 днів з дня його проголошення не була подана заява апеляційна скарга.
Суддя :
- Номер: 2/127/1100/17
- Опис: про визнання права власності на частку успадкованого майн
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 127/27555/16-ц
- Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
- Суддя: Овсюк Є. М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.12.2016
- Дата етапу: 14.02.2017