Судове рішення #6239603

Справа № 2- а- 828/2009 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

        05 жовтня  2009 року                               смт.Золочів

Золочівський районний суд Харківської області в складі :

                          головуючого                           судді       Калайда І.С.,

                          при секретареві                                       Бойко І.О.,

   розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до відділення державтоінспекції по обслуговуванню Новобузького району ГУМВС України в Миколаївській області та інспектора Новобузького взводу ДПС ОСОБА_2 про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

           ОСОБА_1 звернувся до Золочівського районного суду Харківської області з позовною заявою до ВДАІ по обслуговуванню Новобузького району ГУМВС України в Миколаївській області про визнання незаконною та скасування постанови  по справі про адміністративне правопорушення серії ВЕ №078056 від 01.04.2009 року про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 грн. за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.

В обґрунтування своїх вимог позивач пояснював, що 01.04.2009 року він, рухавшись на автомобілі НОМЕР_1, перевищив макисмально допустиму швидкість, рухавшись зі швидкістю 64 км/год. На місці вчинення правопорушення інспектором ДПС було складено постанову про накладення на нього адміністративного стягнення.  

 Належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду представник відповідача в судове засідання не з’явився, про причини свого неприбуття суду не повідомив, заперечення проти позову суду не надав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності суб’єкта владних повноважень, дії якого оскаржуються, в судовому засіданні на підставі наявних у справі доказів. Заперечень та пояснень від відповідача не надходило.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши наявні матеріали справи, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог.

Згідно ст. 18 ч. 1 п. 1 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.  

Відповідно до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

 З матеріалів справи вбачається, що 01.04.2009 року відносно ОСОБА_1 інспектором Новобузького взводу ДПС ОСОБА_2 винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.122 ч.1 КУпАП. З даної постанови видно, що позивач, керуючи автомобілем НОМЕР_1, перевищив максимально допустиму швидкість, рухавшись зі швидкістю 64 км/год в зоні дії дорожнього знаку 3.29. Копія постанови на місці її винесення була вручена правопорушнику 01.04.2009 року, про що ним зроблено відповідний підпис та даний факт ним не оскаржено в судовому засіданні, але з позовною заявою він звернувся лише 17.08.2009 року, тобто з простроченням на 4 місяці.  

Згідно ст. 293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скраги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень: залишає постанову без змін, а скаргу або протест без задоволення.

           Таким чином, ОСОБА_1 пропущено строк оскарження постанови інспектора ДПС, поважності причин пропуску строку ним не наведено.

           На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 289, 293 ч.1 п.1 КУпАП,  ст.ст.158-163,167 КАС України, -

 

ПОСТАНОВИВ:

         В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 про визнання назаконною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 ч.1 КУпАП, серїі ВЕ №078056 від 01.04.2009 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 грн., ВІДМОВИТИ.

        Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження згідно ч. 5 ст. 186 КАС України.

             Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.  У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

         Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація