Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #62397548

справа №176/167/17

провадження №2-н/176/5/17


УХВАЛА

22 лютого 2017 р. суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Гусейнов К.А. розглянувши заяву Комунального підприємства "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги водопостачання та водовідведення, -

В С Т А Н О В И В:

В лютому 2017 року на адресу Жовтоводського міського суду надійшла заява КП "Жовтоводський водоканал" ДОР про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення. Разом із заявою про видачу судового наказу КП "Жовтоводський водоканал" ДОР подано заяву про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення по справі. В обґрунтування вказаної заяви заявник зазначає, що підприємство на день подання заяви має скрутне матеріальне становище і в зв'язку з цим не має можливості сплатити суму судового збору.

Суд вважає, що дана заява про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає з таких підстав.

Згідно частини 2 статті 4 Закону України від 08.07.2011 року «Про судовий збір», за подання юридичною особою заяви про видачу судового наказу сплачується судовий збір 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент звернення до суду з заявою становить 800 грн.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, або звільнити від його сплати.

Відповідно до роз'яснень, які містяться у пункті 29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Таким чином, для відстрочення сплати або зменшення розміру судового збору заявнику необхідно надати суду докази щодо тяжкого майнового стану, який не дає можливості сплатити судовий збір у визначеному законом розмірі.

Проте, належних і допустимих доказів, які б підтверджували майновий стан, що обумовлюють неможливість оплати судового збору, заявником не зазначено та до клопотання не долучено, а надана заявником копія балансу підприємства не є достатнім доказом тяжкого майнового стану заявника.

Згідно роз'яснення Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п.1 постанови від 17.10.2014 р. «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», при здійсненні правосуддя у цивільних справах суди повинні вирішувати питання, пов'язані з судовими витратами, у чіткій відповідності до ЦПК, Закону України «Про судовий збір», забезпечуючи при цьому належний баланс між інтересами заявника щодо можливості звернення до суду та інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ.

Враховуючи, що із заяви представника позивача не встановлено такого майнового стану, який би перешкоджав сплатити судовий збір у справі, приходжу до висновку про відсутність достатніх підстав для задоволення заяви КП "Жовтоводський водоканал" ДОР про відстрочення сплати судового збору за подання до суду заяви про видачу судового наказу.

Вирішуючи питання про прийняття заяви про видачу судового наказу суд приходить до висновку, що вона не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України, а тому повинна бути залишена без руху з наступних підстав.

Так, відповідно до п. 5 ч.2 ст.119 ЦПК України до заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

За таких обставин вважаю за необхідне заяву залишити без руху та надати заявникові строк для усунення недоліків заяви, зокрема, сплати судового збору в розмірі 800 грн.

Відповідно до ч.2 ст.121 ЦПК України, якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 119 цього Кодексу, заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Згідно ч.5 ст.121 ЦПК України, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись ст. 10, 82, 119, 120  ЦПК України, ст. 8 Закону України «Про судовий збір», постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», суддя, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні заяви Комунального підприємства "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради про відстрочення сплати судового збору - відмовити.

Заяву Комунального підприємства "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надання послуги з водопостачання та водовідведення - залишити без руху, надавши заявнику строк, який не може перевищувати п’яти днів з часу отримання ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків та роз’яснивши йому, що у разі не виконання вимог ухвали подана заява буде йому повернута.

Ухвала щодо сплати судового збору може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Жовтоводського

міського суду ОСОБА_2


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація