ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
____________________________________
УХВАЛА
05.10.09 Справа № 17/219.
Суддя Фонова О.С., розглянувши матеріали справи за позовом
Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1,
м. Луганськ
до Управління Служби безпеки України у Луганській області, м. Луганськ
про стягнення 346 969 грн. 50 коп.
у присутності представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2, паспорт серії НОМЕР_1 вид. Кам"янобрідським РВУМВС України в Луганській області від 01.10.97;
ОСОБА_3 - представник, довіреність № 1970 від 01.08.07;
від відповідача: Дівітаєв І.І. - представник, довіреність № 63/24/6297-4 від 02.09.09.
в с т а н о в и в:
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача вартості товару ( автомобільні запчастини ) у сумі 346969,50 грн.
Представник відповідача запереченням від 05.10.2009 № 63/24/ проти позову заперечив посилаючись на те, що предметом позову є автомобільні запчастини, які були вилучені УСБУ в Луганській області і долучені як речові докази до матеріалів кримінальної справи № 1089, порушеній 04.03.2006 року слідчим відділом УСБУ в Луганській області за ознаками злочину, передбаченого ч.І ст.201 КК України.
Згідно зі статтею 81 Кримінально-процесуального кодексу України питання про речові докази вирішується вироком, ухвалою чи постановою суду або постановою органу дізнання, слідчого, прокурора про закриття справи, при цьому:
1) знаряддя злочину, що належать обвинуваченому,
конфіскуються;
2) речі, вилучені з обігу, передаються відповідним установам або знищуються;
3) речі, які не мають ніякої цінності і не можуть бути використані, знищуються, а у випадках, коли заінтересовані особи просять про це, можуть бути передані їм;
4) гроші, цінності та інші речі, нажиті злочинним шляхом, передаються в доход держави;
5) гроші, цінності та інші речі, які були об'єктом злочинних дій, повертаються їх законним володільцям, а якщо їх не встановлено, то ці гроші, цінності та речі переходять у власність держави.
Спір про належність речей, що підлягають поверненню, вирішується в порядку цивільного судочинства.
28 серпня 2007 року слідчим відділом УСБУ в Луганській області кримінальна справа № 1089 передана правоохоронним органам Російської Федерації для перейняття кримінального переслідування. 12 лютого 2008 року речові докази у справі - автозапчастини, на виконання міжнародного клопотання про надання правової допомоги у кримінальній справі також передані правоохоронним органам Російської Федерації.
Крім того, звертає увагу відповідач, що у позовній заяві позивач зазначає, що рішенням господарського суду Луганської області від 17 березня 2009 р. по справі №8/157пн у задоволенні позову відмовлено, «так як товар у ТОВ „Транс-Tap" не знаходився, а був переданий ТОВ „Транс-Tap" співробітникам СБУ, які у подальшому передали його правоохоронним органами Російської Федерації. Тобто товар, який являється власністю підприємця ОСОБА_1 був незаконно переданий.»
Оскільки вище зазначене не відповідає дійсності, тому що у задоволенні позову відмовлено через те, що позивач у порядку та у спосіб, визначені чинним законодавством не довів правомірність та обґрунтованість своїх позовних вимог.
Представник відповідача вказує на те, що під час розгляду справи № 8/157пн до винесення господарським судом рішення позивач так і не зміг пояснити суду суттєву розбіжність переліку автозапчастин, які він придбав у м. Харкові, з переліком автозапчастин, визнаних речовими доказами у кримінальній справі № 1089, що, як ми вважаємо, унеможливлює вирішення питання про їх належність.
Розглянувши матеріали справи та зважаючи на необхідність витребування додаткових доказів від сторін, розгляд справи слід відкласти.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 77, 86 ГПК України, суд,-
у х в а л и в:
1.Розгляд справи відкласти на 22.10.09 на 11год. 00 хв.
2.Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду в кімнаті № 330
3. Зобов’язати:
позивача –надати: письмові пояснення на відзив відповідача, документальне підтвердження пояснень; надати оригінали документів, доданих до позовної заяви у копіях, для огляду у засіданні суду; надати нормативне обґрунтування позову; чітко визначити правову природу заявлених вимог;
відповідача –надати: відзив на позовну заяву, докази його надсилання позивачу, документальне та нормативно-правове обґрунтування заперечень у справі; документи, що підтверджують статус юридичної особи (відповідне Положення) (оригінал –для огляду у судовому засіданні, копію до справи); надати потокол виїмки автомобільних запчастин, що залучені в якості речових доказів до матеріалів кримінальної справи № 1089; постанову про залучення автомобільних запчастин, вилучених у позивача, в якості речових доказів; акт передачі речових доказів правоохоронним органам Російської Федерації.
Відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України за ухилення від вчинення дій, покладених судом на сторону, у т.ч. ненадання витребуваних судом документів, зі сторін може бути стягнено штраф у розмірі до 1700 грн.
Явка повноважних представників сторін в судове засідання обов’язкова.
Суддя О.С.Фонова
пом.судді Ю.А.Зайцева
- Номер:
- Опис: визнання недійсними результатів прилюдних торгів, проведених 18.07.2001
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 17/219
- Суд: Господарський суд міста Києва
- Суддя: Фонова О.Ф.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.04.2008
- Дата етапу: 05.08.2009